Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Öltözködési problémák?

Öltözködési problémák?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy az 5 éves kisfiam aki eddig már ügyesen öltözött egyedül,persze azért kellett neki seíteni megigazítani a ruháját,bekötni a cipőjét.De most kb, két hete nem hajlandó egyedül semmit csinálni, ha mondom neki ,hogy öltözzön el kezd előbb csak úgymond hisztizni,hogy ő nem tudja,meg,hogy ő nem ügyes és nem tud magától öltözködni, aztán ha továbbra sem segítek neki akkor már sír is csak úgy potyognak a könnyei,és hajtogatja,hogy de ő nem tud egyedül öltözni.Szerintetek erőltessem,hogy de igenis öltözzön, vagy inkább hagyjam az egészet segítsek neki(vagyis gyakorlatlag öltöztessem én, mert nem hajlandó semmit sem csinálni) és majd csak elmúlik magától és újból öltözködni fog rendesen?
2012. jan. 26. 07:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Van kisebb tesó?

mert lehet látja neki segítesz és ö is szeretné ezt a kiváltságot.


szerintem nem az öltöztetés a baj, hanem hogy szeretné hogy ekkor törödj vele.

osszátok meg a dolgot. ami könnyen megy neki azt ö csinálja mai nehezebb azt te. pl kiteszed a ruhákat, oda ülsz és elkezditek. most akkor te felveszed a bugyit anya meg rádadja a trikót. anya adja a zoknit te húzod a nadrágot. majd másnap cseréltek. nem akar egyesül öltözni szeretné hogy te is ott ülj vele. szerintem ha ezt megadod neki pár hét múlva már nem lesz ez érdekes.

2012. jan. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elsővel egyet értek. Nem az öltözéssel van a gond. Csak azt akarja, hogy foglalkozz vele.
2012. jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk, akkor kezdd el ilyet csinálni a lányom, ha az oviban azt mondják neki, hogy Te ezt nem tudod, Te nem vagy ügyes.


Nem lehet, hogy ez áll a probléma hátterében, hogy az oviban "megsértették"?

2012. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,hogy válaszoltatok.

Én is gondoltam rá,hogy csak féltékenységből csinálja, csak nem értem,hogy miért pont most, mikor a kis tesó is már 2,5 éves és ő is pont most kezdi tanulgatni az egyedül öltözködést például a nadrágot már felveszi egyedül.De lehet az is bántja,hogy ő oviba jár a kistesó meg egyenlőre még itthon van velem, és emiatt próbál minél több időt velem tölteni amikor csak lehet.

Azz nem tudom ,hogy az oviban bántották-e meg, mert általában nem sokat beszél róla mi töténik ott,pedig minig kérdezgetem,hogy mit csinálta aznap, de úgy kell belőle kihúzni egy- egy szót,de éppen a múltkor hallottam egyik reggel mikor mentünk, hogy valamit csináltak(nem tudom pontosan mit) és hívta az óvónéni miután bement ,hogy jöjjön ő is csinálni erre az egyik kislány mondta,hogy úgy se tudja megcsinálni,mert nem lesz hozzá elég türelme, nem tudom ez mennyire zavarta, akkor nem tűnt úgy ,hogy nagyon bántaná a dolog,de ettől függetelenül persze lehet,hogy megbántódott.

Megpróbálkozunk vele, hogy egy darabot felvesz ő a másikat meg ráadom én, amúgy is szoktam neki mondani,hogy csak próbálja meg felvenni egyedül ezt vagy azt ha nem sikerül segítek, de igazából meg sem próbálja, mondjuk az este annyit sikerült elérni,hogy miután a pizsamát ráadtam, akkor a zoknit már egyedül felvette.

Mégegyszer , köszi szépen a válaszokat.

2012. jan. 27. 10:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!