Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiamnak ha rossz a...

5 éves fiamnak ha rossz a lehelete, a rossz foga miatt, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Az első 2 foga nagyon el vannak rothadva, már csak a gyökerük van meg és nagyon barnák is. Cumi miatt lekoptak. Egy pár hete, nagyon rossz a lehelete, de tudom,hogy a foga miatt, mert ha az ínéhez hozzá érek, akkor az ujjam is olyan szagú lesz. Úgy tudom,hogy tejfogat nem húznak ki. Várjam meg még ki esik neki? Nagyon kellemetlen a szájszaga, és nem akarom azt sem ,hogy az oviban csúfolják érte.
2012. jan. 20. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
vidd el fogorvoshoz,majd megmondja,hogy mi legyen.szerintem az ínye van begyulladva a rossz foga miatt.én minél hamarabb elvinném,nehogy csúfolják
2012. jan. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

el kéne menni fogorvoshoz. Tejfogat tömnek is, koronát tesznek rá, de ki is húzzák ha tövig rohad, hogy ne fertőzze meg a maradófogat.

Előbb kellett volna elvinni,akkor még megúszhatta volna húzás nélkül

2012. jan. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vegyél neki gyerekszájvizet, azzal öblögessen. Eltűntetni nem fogja, max. elnyomja egy kis időre a szagot. Bár adhatnál neki az oviba is egy kis üvegcsébe és ebéd utáni fogmosáskor is öblögethetne vele.
2012. jan. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

9.44-es!

Hogy?? Mit? Tejfogat tömnek?? Koronát raknak rá?? Hol??


Nálunk a tejfogat vagy kihúzzák (bár ez ritka), vagy ecsetelik. De a doki semmi esetre se tömné, mit tömjön rajta? Azt nem lehet betömni!!

2012. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

9.44 vagyok.

Nálunk (Bp.) tömik is ha csak kicsi a luk,ha nagyobb,akkor ráhúznak egy koromát, hogy ne romoljon. Nem jó kihúzni,mert ha korán húzzák,akkor csálén jöhet ki a maradófog.

Mondjuk magándoki nem sztk,de többnél is voltam az évek alatt a gyerekekkel és mindd ezt csinálta. csak végsőesetben húztak, ha már tényleg nem volt más megoldás

2012. jan. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is magándokihoz viszem a gyerekem, de ő soha nem tömné be a tejfogat, a korona meg elképzelhetetlen nála.
2012. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
pedig jobb mint hagyni csontig rohadni,aztán a maradó már lukkal a tetején jön ki.
2012. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Már az én gyerekkoromban is tömtek tejfogat, ha nagy szükség volt rá (25 éve...) Illetve most is tudok olyan gyerekfogászatot, ahol tömik őket.


Egyébként tényleg a megelőzés lett volna a legcélszerűbb, de hát ezt gondolom már te is tudod. Nekem is csúnya volt gyerekkoromban a fogam, és nagyon szégyelltem, ezért nálunk nincs cumi, és van fél éves kortól fogkefe. Siess vele fogorvoshoz, szerintem neki is kellemetlen lehet. Biztos az íze is pont olyan rossz, mint a szaga :(.

2012. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Van egy 3 éves kislányom is, őt már sajnos vinnem kellett a fogorvoshoz, mert neki fájt is. Hát vele sem tudtak mit kezdeni. Még csak tömni is alig . A fiam fogait viszont már nem lehet tömni,mert a gyökerei vannak meg csak, és azok is nagyon rosszak. Mondogatom már neki rég óta a fogorvost, de egyből elkezd sírni, hisztizni. Úgy nem fog hozzá nyúlni egy orvos sem ha üvölt, már a lányomnál is mondta az orvos.
2012. jan. 20. 10:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat az OFF-ért, de mindez a cumi miatt? Kislányom nagyon sokat cumizik, most jön a foga, próbáljam kevesebbet adni neki a cumit? 7 hónapos.
2012. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!