Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Kistestvér születése után...

A Kistestvér születése után mikor hazamentetek a kórházból vittetek valami ajándékot haza a nagyobbik gyerkőcnek?

Figyelt kérdés

Néhány napja vásárolt 2 anyuka is egy játékboltban játékot a nagyobbik gyerkőcnek, és beszélték az eladóval, hogy a kórházból hazamenet adják oda a nagyobbiknak, mintha a Kistesó adná, hátha nem lesz akkora a féltékenység...

Nekem meg se fordult a fejemben, hogy kellene valamit vinni a lányomnak, de most játszok a gondolattal, hogy veszek ma valami apróságot, végül is, még sosem voltunk egymástól 1-2 óránál tovább távolabb...Mi a véleményetek erről?


2012. jan. 19. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nalunk marcius eleje jon a kiseso es en is gondolkodom rajta hogy vasarolok valamit a 2,5 eves lanyomnak, mindha a hugi hozna.
2012. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk egy tigrises párnát hozott a kistesó haza a bátyónak :-)))
2012. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is kapott játékot a kistesótól. Ez kicsit oldotta azt a döbbenetet ami kiült az arcára az első találkozáskor. 18 hónapos volt.
2012. jan. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen! Sőt, már a kórházban mindennap adtam a nagyobbnak valami apróságot a kistesó nevében. Amikor meg hazamentünk, arra is figyeltem, hogy először ő legyen a központban, vele foglalkozzak. A picit addig apára bíztam.

Egyébként ő is hozott a picinek mindennap valami kis ajándékot a kórházba.. rajzolt neki, hozott egy cumit, ilesmi.

Máig őrzöm mind a 4 gyerek első ajándékait:D

2012. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
:s ...ilyesmit...
2012. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fog hozni neki valamit.
2012. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Két és fél év van a gyerekeim között. Mi már jó előre felkészítettük a bátyust arra, hogy a hugi sokat fog sírni és játszani sem lehet vele még az elején, de őt nagyon fogja szeretni. A kórházból a kedvenc meséjéből való figurákat hozta ajándékba, ami telitalálat volt. Minden nap hangsúlyoztuk, hogy a hugi mennyire szereti őt, sőt még néha beszéltem is a hugi nevében. Ilyeneket, hogy "szeretlek bátyus" vagy "te olyan okos vagy bátyus". Nem tudom, hogy ez vált-e be, de imádják egymást. Viszont a feszültségnek valahogy ki kellett jönnie, így rám volt mérges hosszú hetekig a kisfiam.

Nem tudom, mennyi idős a kislányod, de szerintem mindenképpen vigyen valamit neki a tesó. Nálunk azért voltak már érdekes kérdések, pl. A hugi ezt hol vette? Honnan tudta, hogy ez a kedvencem? De azért elhitte, hogy a tesó hozta és nagyon örült neki.

2012. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk majdnem 2,5 év volt a korkülönbség. Hozott a kicsi a nagynak aszfaltkrétát, amit nagy becsben tart a nagy. Sokáig mikor összejött a gyereksereg játszani nem nyúlhatott a krétákhoz senki!!! Azóta eltelt 2 év(2 nyár) ez lesz a 3.nyár és még mindig van a krétából, pedig minden jó időben előkerül!!! Jó választás volt!!

2012. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ellenpélda vagyok. Sem az öcsi, sem a hugi nem hozott haza ajándékot, az mi voltunk. Nem tartottam szükségességét, és nem is volt szükséges. Nincs és nem is volt féltékenység. A harmadik szülésemnél inkább egy picit haragudtak rám, hogy elmentem. De ezt a kérdést is két nap alatt átrágtuk, úgyhogy ment minden a régi kerékvágásban.
2012. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsóhoz.

Én személy szerint fölösleges dolognak tartom. Ha rendesen fel van készítve a tesóra, ha anya-apa nagyon odafigyelnek arra, hogy ő ugyanannyi figyelmet kapjon, mint régen, akkor nem lesz testvérféltékenység. Ha pedig ezeket nem teszik meg, akkor "hozhat" a tesó toronyórát lánccal. Nem kicsit vesztegetés-szaga van a dolognak.

Ha kicsi a korkülönbség, akkor természetes lesz a tesó jelenléte (nálunk 18 hónap van, így volt), ha pedig nagy a tesó, akkor meg csak magadnak okozol kellemetlenséget, ha nem készülsz fel ilyen kérdésekre: és ezt is megszülted, ez is benne volt a pocakodban?

2012. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!