Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem korai elhagyni a délutáni...

Nem korai elhagyni a délutáni alvást? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Kislányom 20 hónapos egyik napról a másikra nem tudom délbe elaltatni. Reggel fél 8-8 körül kel most a rossz idő miatt nem fárad el. 1 óra körül le tudtam tenni aludni most már akkor sem alszik. Feküdtem mellette próbáltam egyedül kocsiba tolni de sehogy se megy. Mi lesz a bölcsibe ha nem alszik délbe? Vagy később vissza szokik? Tanácstalan vagyok. Más is járt így?
2012. jan. 16. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak átmeneti lehet! Ekkora gyerek még igényli a du.i alvást! 3-4 éves korukig jól esik pihenni nekik ebéd után! Majd jön az enyhébb idő, ki tudtok menni és kiszaladgálja magát elfárad alvásidőre újra:)
2012. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne hagyjátok el, ha nem muszáj. Egy ilyen kis gyermeknek igenis szüksége van a délutáni alvásra. Próbáld meg egyedül hagyni a szobájában, hátha úgy elalszik.

Az én kisfiam 3 és fél éves, óvodás szeptember óta, és a mai napig meg van a délutáni másfél óra alvása. Amíg nem járt oviba, itthon 2-2 és fél órákat is aludt, ettől kiegyensúlyozott, nyugodt gyerek.

Próbálj ki mindent, esetleg kérhetnél segítséget a védőnőtől, gyerekorvosotoktól. De ne hagyjátok el az alvást.

2012. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egyrészt bölcsiben el fog aludni mert fáradt lesz. ott azok a gyerekek is alszanak akiket már fél-1 éve nem altat az anyukájuk...


másrészt nagyon korai lenne.

ha 8kor kel akkor a dél az korán van. főleg ha le se fárad. enyémnek 5-6 óra kell ébren, így ő f2-kor fekszik itthon.

bölcsiben délben... :)

2012. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
par napja tettem fel ugyanezt a kerdest, nalunk ugy oldodott meg a problema, hogy korabban keltettem fel reggel, (7:00) kimentem vel egy orat de setalni, es egykor tettem le alidni egy kiados ebed utan. ugy kellett felebreszteni fel negykor pedig elotte mar egy hete nem aludt delben
2012. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még most is tart a nem alszom állapot. Próbálom 2 óra körül is, de ma akkor sem aludt el. Kimentünk 3 kor sétálni és a babakocsiba 5 perc múlva aludt is. Lehet ,hogy reggel korábban ébresztem.Így aludni fog 5-ig az meg már késő szerintem.Majd látjuk, de még tényleg igénye van csak tényleg nem fárad el.
2012. jan. 18. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!