Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek hogy ment a bilire...

Kinek hogy ment a bilire szoktatatás?

Figyelt kérdés
Mennyi idő múlva pisilt a gyerköc elöször a bilibe, mivel motiváltátok?Mamikák írjátok le kinél hogyan történt!
2009. máj. 25. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mikor már biztonságosan tud ülni a pici, már lehet szoktatni. Mi úgy kezdtük kb 7,5 hósan, hogy minden este fürcsi előtt ráültünk. Nem csinált semmit. Aztásn kitapasztaltam, hogy kb mikor kakil. Akkor gyorsan ráültettem, belekakilt! Nagyon meg kell dícsérni, örülni kell! Mostanában nem mindig sikerül elkapni, de próbálkozunk. Evések után, este, és ha sokat pukizik ráteszem, aztán vagy sikerül, vagy nem, de nem szabad feladni. Néha fárasztó 1/4 órán keresztül ott csücsülni mellette a földön, szórakoztatni. Most lassan tíz hós lesz, és szerintem jó úton haladunk. Sok sikert!

2009. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kislányomat 1,5 éves korában tettük először bilire, hamarabb nem ült rajta és nem is erőltettük. Mindig, amikor megitta a reggeli tejet utána ültettük rá és kakilt is meg pisilt is, majd fokozatosan a délutáni alvás után is próbálkoztunk, akkor is pisilt mindig, aztán kitapasztaltuk, hogy kb. mikor kell neki bilizni és így fokozatosan kialakult. 2 éves elmúlt mire teljesen megszokta, ez egy hosszú folyamat(nálunk), sok türelem, kitartás kell hozzá és szépen lassan megszokja. Sok sikert nektek is hozzá.
2009. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azért megvártam,hogy megmutassa a pisit és kakát a pelusban. Na jó de igy is jött ki!

A fiam 1,5 hónaposan mutatott rá a pelusra,de akkor december volt,megvártam a nyarat és simán ment,magátol tette meg.21-22 hónaposan.

A lányomat is jövöre akartam,hogy szobatiszta legyen,de ő 11 hónaposan mutatott rá és a bili elöl volt ő igy a pelussal együtt magátol ráült és kakilt meg pisilt.

Kereste a biliben és nem találta.Babanyelven kiabált meg vitázott a bilivel.A dokinak szoltam,hogy mit tegyek és ő tanácsolta nyár eleje van vegyük le a pelust.

A lányom szobatiszta,éjjel van pelus rajta,de az marad.

6 éves és egy 14 hónaposbaba anyúja.

2009. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!