Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldottátok meg a nem-re...

Hogy oldottátok meg a nem-re nem reagálást?

Figyelt kérdés
Most 1,5 éves a picur és kezdi a határait próbálgatni, ha pl.nemet mondunk mintha nem is figyelne, pedig pontosan tudom, hogy érti. Már próbáltam elmagyarázni neki nyugodtan, eljátszani neki babával, hogy ez rossz, próbáltam elvinni, mintha nem is figyelnék oda (ez eddig bevált) és próbáltam büntibe is ültetni. De semmi nem változik. Azt viszont látom, hogy frusztrálja a helyzet, hogy nem lehet, azért csinálja. Van valakinek jó ötlete, mit csinálhatnék, hogy átsegítsem ezen az időszakon?
2012. jan. 12. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

ne mondj nemet.

De ez nem azt jelenti hogy ne tiltsd neki.


Vagy is kisfiam ne mássz fel a székre mert leesel. Ezt elmondod 1x nem használ, megmutatod neki, hogy leeshet, nem használ, ekkor oda mész és megmondod neki, kisfiam innen leesel, DE felmászhatsz a kanappéra mert ott biztonságosabb.

Legközelebb próbálkozik a székre mászással,akkor nem mondod hogy nem hanem egyböl mondod neki , tudod a kanappéra lehet mászni.


De vannak dolgok amiket egyszerüen el kell pakolni, el kell zárni és egyszerüen nem kell nemet mondani.


Tényleg a határokat feszegeti, de ez egy tanulási folyamat. Próbálkozik hol a határ. Sajnos amit egyszer megengedsz azt legközelebb nagyon nehéz lesz nem megengedni.

2012. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyém még csak 1 éves, de már ő is próbálkozik...

Nálunk is az vált be, hogy alternatívát kínálok neki.

Meg kézenfogom és átsétálunk a játékaihoz ha pl a konyhában akar pakolni... (amerikai konyhás a lakás.)

Ha állandóan csak azzal találkozik nevelés címen, hogy "ne" és "nem szabad" akkor egy idő után tényleg figyelmen kívül hagyja. Amúgy meg is értem, tök frusztráló, ha valaki minden mozdulatodba beleköt :)

De ez nem jelenti azt, hogy ne szabnék határokat neki. Csak a kommunikációt határozza meg.

Pl. nem azt mondom neki, hogy ne edd meg a zsepit, hanem azt, hogy vedd ki a szádból.

2012. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi Mindkettőtöknek, ezek tök jó kis tippek! Pont ilyen hozzáállással próbálkozom Én is. :) Jó babázást!
2012. jan. 13. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!