Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt olyan vkinek hogy a 4...

Volt olyan vkinek hogy a 4 éves fia szeretett oviba járni, sose sírt mindig vidáman ment és egyszer csak 1 év után ez megfordult?

Figyelt kérdés
A fiam eddig ( 3 éves kora óta jár oviba szóval több mint egy éve) mindig jókedvűen kedvvel ment oviba, sose sírt hogy nem akar menni , most pedig 2 hete ordítva megy, nem tudta akarta megmondani mi a baj. Aztán kiderült hogy van egy új kisfiú aki enyhén fogyatékos és bántja a többi gyereket a fiam is emlegette párszor a nevét, de az óvónők amúgy nagyon rendes, normálisak, mindig odafigyelnek, szóval nem hiszem hogy hagynák eldurvulni a kisfiút. Lehet mégis hogy tőle fél??
2012. jan. 9. 12:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Jaj még azt hozzátenném hogy a fiam nem tudja olyan választékosan kifejezni magát meg az érzéseit, szóval nem vagyok biztos benne hogy meg tudja fogalmazni mi is a baja, ezért szeretnék rájönni én.
2012. jan. 9. 12:44
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem már rájöttél! ugyanez volt abaja az unokaöcsémnek. egy másik gyerek piszkálódása.
2012. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És akkor ezzel mit lehet csinálni??? Annyira szomorú vagyok, mert olyan szépen alakult az ovis élete ök boldog voltam hogy nekünk nincsenek ilyen bajaink hogy utálná valamelyik gyereket, vagy valamelyik óvónőt, ne adj isten mindkettőt..

Ilyen gyerek gondolom mindenhol van, és most emiatt fog sírni ordítani minden áldott reggel?

2012. jan. 9. 13:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy még az amúgy jól és választékosan beszélő gyerekek is "megkukulnak" stresszhelyzetben, szóval mindenképp Neked kell rájönni.


Simán lehet, hogy a fogyatékos gyerek az oka, de az is lehet, hogy valami más, és csak időbeli egybeesés azzal, hogy új kisgyerek van.


Két dolgot tennék: amikor nyugodt körülmények között vagytok, és nem épp oviba kell menni-jönni, tehát pl. hétvégén, beszélgess vele arról a gyerekről. Próbáld meg az ő kis leegyszerűsített szintjén elmondani, hogy az a kisfiú beteg, és azért viselkedik furcsán. SAjnos azt nem tudod neki megígérni, hogy őt sosem fogja bántani, mert egy ilyen kisgyerekben lehet agresszió, ami nem várt helyzetekben jöhet elő. Sőt, még az sem kell, hogy a Te fiadra "támadjon", elég ha van egy szimpla dühkitörése, és attól fél a fiad. (Nálunk is volt az oviban egy autista kisfiú, én a lányom beszoktatásakor láttam dühkitörését, ami nem irányult másik gyerek ellen, de magam is megijedtem.)

A másik: együtt kell működnöd az óvónénikkel. mindenképp beszélj velük, mondd el, hogy mi van a kisfiaddal, és hogy magad sem tudod, mi a probléma, lehet hogy ez az új kisfiú, lehet hogy más, kérd meg őket, hogy segítsenek, figyeljék a kisfiadat jobban, mikor, milyen szituban hogy viselkedik.


Sajnos érzékenyek a gyerekek (illetve más szempontból ez nagyon jó!), a lányom múltkor egész délután szomorú volt, de csak este bökte ki, hogy ebédkor leette magát, és egy másik ovis kinevette ezért. Hát egy-egy ilyen dolog is elég lehet, viszont ami hetekig ekkora ellenállást vált ki, az biztosan ennél nagyobb horderejű dolog.


Ha sehogy és semmiképp nem sikerül kibogozni, akkor szakember bevonása is indokolt lehet. Ettől sem szabad megijedni, mert nekik sokszor olyan eszközeik vannak, amik nekünk nincsenek...


Legjobbakat!

2012. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a megnyugtató szavakat!! Igen amúgy én is később jövök rá mi is történik, hasonló szituáció volt múltkor hogy teljesen (látszólag) ok nélkül kiakadt itthon valamin és aztán kiderült hogy valamelyik gyerekkel az oviban ugyanazon a dolgon veszett össze ami itthon is előjött.

Beszélek az óvónőkkel mindenképp, bár szerintem odafigyelnek ők az ilyen helyzetekre de a kisfiú nyilván maradni fog a csoportban attól még :(

2012. jan. 9. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!