Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bölcsis gondozó nénik...

A bölcsis gondozó nénik nálatok mennyire és hogyan segítették a gyerkőc beilleszkedését - beszoktatás után?

Figyelt kérdés
Inkább szigorúak? Mennyire hagyják sírni a gyereket vagy inkább vigasztalják? Beleszólnak, ha a gyerekek egymást piszkálják?
2012. jan. 6. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon aranyosak a bölcsis nénik és mindig nagyon jó szívvel fogok vissza gondolni rájuk, mert 1 évesen kellett beadnom a kislányomat bölcsibe egyedülálló apaként és mindenben segítettek.

Persze hagyták a gyereket az elején sírni, hogy tanulja meg, hogy apa nem lehet mindig vele, de egy határon túl már vigasztalták azért. 2 hónapra volt szüksége, hogy teljesen nyugiban el legyen a játszópajtásival.

A gyerekek egymás piszkálódásáról nem tudok nyilatkozni, elég nyugisak a gyerekek nálunk, nem tudok róla, hogy lenne ilyen és azt hogy kezelik, de az biztos, hogy a kislányom nagyon szereti őket és sosem panaszkodik. Nem tudom, hogy májusban mikor oviba megy, hogy fog tőlük elválni, az biztos nehéz lesz számára. :(

22F

2012. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. jan. 6. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:

a mi bölcsinkben az a nézet,hogy érezze jól magát a gyerek,így amíg teljesen be nem illeszkedik,addig csak azt nézik,hogy jó legyen neki,nem szigorúak.nem hagyják sírni a gyerekeket,megvigasztalják őket,legtöbbször tereléssel.szinte mindig beválik.természetesen beleszólnak,ha piszkálják egymást a gyerekek.volt egy kisfiú,ő minden ok nélkül odaszalad a fiamhoz,és addig csavarta a fülét,míg elkezdett sírni,és tiszta piros volt a kis füle.olyan alattomosan csinálta,hogy nem tudták megakadályozni.persze ha elkezdte,azt észrevették,mert a fiam sírt,de pár alkalom után már akkor kiabált,ha csak közelített felé a gyerek.mivel mivel a fiam addig nem találkozott erőszakkal,bár jártunk közösségbe,nem tudta mit kell csinálni,és megmondom őszintén én sem.egyszer a szemem láttára csinálta a gyerek,reggel adtam be a fiam,akkor szaladt oda amíg én beszéltem a gondozónővel.tanácsot kértem,hogy mit mondjak a fiamnak,mert mi mindent megbeszélünk,és azt tanácsolták,hogy tanítsam meg neki,hogy tolja el,amikor közelít.ezt meg is tettem,meg ők is nagyon figyeltek,így leszoktatták a gyereket,meg a fiamat is megtanították a helyes reakcióra.

a mi bölcsinkben tényleg nagy szeretettel gondozzák a gyerekeket,és mindent megtesznek a lelki és testi fejlődésükért.mi nagyon közel lakunk a bölcsihez,így beszoktatás után sokszor meglestem,hogy mit csinál a fiam az udvaron,és volt olyan,hogy a gondinéni ölében ücsörög.aztán elmesélték,hogy kicsit elkeseredett,és úgy vigasztalódott meg.meg az elején nem tudott egyedül elaludni(pedig itthon nagyon régen egyedül alszik el),és melléfeküdtek a földre,simogatták,hogy el tudjon aludni

bocs,kicsit hosszú lett

2012. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!