Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orr piszkálás ellen mit tesztek?

Zkriszti3 kérdése:

Orr piszkálás ellen mit tesztek?

Figyelt kérdés
Elsős kisfiam teszi ezt, nagyon zavar , ő már észre sem veszi. Jó tanács ?

2012. jan. 1. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, én is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, nagycsoportos fiam is piszkálja időnként, sajnos ő egyébként is „tikkelős” típus.

Saját gyerekkoromból emlékszem egy osztálytársamra, aki piszkálta, és mindenki kuncogott rajta… most visszagondolva már más színben tűnik fel a probléma. :)

2012. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is nagy probléma-ami most látszik megoldódni. Óvodás a lányom és ő is annyira rászokott, hogy észre sem vette már. 1 éven át a szép szó nem használt, majd sikerült egy jó kis gombás fertőzést összeszedni az orrába. Sebes-véres volt a nózija. Orvos adott rá krémet, ami pár nap alatt helyrehozta az orrát. Utána kezdődött minden előről. Kénytelen voltam drasztikusabb módszerekhez nyúlni. Befenyítettem a lányomat, hogy bekenem az ujját borssal és ha úgy belenyúl az orrába, az rettentően fogja csípni. Persze nem vett komolyan, de egyszer odáig jutottunk, hogy már a kezemben volt a borsszóró és az ujja, és láthatóan rettentő elszánt voltam. Na, akkor annyira megijedt, hogy azóta már alig-alig piszkálja az orrát.
2012. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!