Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónaposan már megpróbálhato...

19 hónaposan már megpróbálhatom bilire szoktatni? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Látom, hogy már sok ezzel foglalkozó kérdés van, de légyszi segítsetek nekem egy kicsit :)

19 hónapos a fiam és szeretném a nyáron megtanítani bilizni ha lehet. Csak fogalmam sincs, hogyan csináljam. Még nem beszél, maximum olyan szavakat, hogy anya, bumm, hamm, mama. De nagyon értelmes, mindent megért, amit mondok neki, csak sajnos rettentő szófogadatlan (bár igyekszem ezen javítani). Próbálkoztam már vele, hogy ráteszem a bilire, de hát fogalmam sincs, mikor kell pisilnie, kakilnia. Anyukám mondta, hogy pl. fürdéskor, amikor látom, hogy éppen pisil, akkor hívjam fel a figyelmét, hogy ez a pisi, hogy tudja miről beszélek. De hát nagyon ritkán van, hogy látom, amikor pisil és nincs rajta pelus, pedig ezt vadászom már hetek óta. Az a gond, hogy amikor bekakil, nem is jelzi egyáltalán, valahogy nem is zavarja. Ősszel bölcsis lesz, szeretném, ha akkor már csak alváshoz kéne pelenkázni, de nem tudom, hogy fog ez sikerülni.

Nincs valakinek valami jó trükkje? Én már próbálkoztam azzal, hogy ígérgettem neki jutalmat, ha csinál valamit a bilibe, de hát ha egyszer akkor éppen nem kellett neki, akkor nem tud produkálni.

Anyukám mesélte azt is, hogy tesóm, amikor kicsi volt a bölcsiben lett szobatiszta, mert ott picike vécék vannak, és nagyon szerette volna lehúzni, de azt mondták neki, hogy csak az húzhatja le, aki csinál is bele valamit. Ez lehet, hogy nálunk is menne? Az én fiam is nagyon szeretné lehúzni a vécét, csak hát ugye nálunk nem olyan picike a vécé, mint a bölcsiben. De ha veszek kis karimát, akkor lehet,hogy ez működne?

Mit javasoltok?


2009. máj. 21. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Kislányom 15 hónapos és néha, ha van kedve ráültetem a bilire, már 2x bele is pisilt.Egy szoptatási tanácsadótól kértem ezügyben tanácsot, Ő pszicológus is és nagyon sokat segített szopi ügyben, ami nagyon jól műkdik a mai napig is.

bemásolom a válaszát:



Szobatisztaság: a legtöbb kisgyerek 2 és 3 éves kor között érik meg a szobatisztaságra, és inkább a 3-hoz, mint a 2-höz közel. Szóval még nyugodtan hagyhatjátok az egész témát akár a jövő nyárig is:o) Amúgy ha a kisgyerek megérik rá, akkor nagyjából magától is szobatiszta lesz, szóval nem kell különösebben smemiféle lépéseket tenni ebben az irányban. Viszont a korai szobatisztaságra szoktatás később problémákhoz is vezethet.

2009. máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sem szabad erőltetni a dolgot. Én úgy tudom, hogy a veséjük is csak akkor készült fel rá, ha már 3-4 órán keresztül nem pisil. Ezt majd most hogy jön a jó idő talán könnyebb lesz megfigyelni.

Ha már ennyi időt kibír, csak utána érdemes foglalkozni a kérdéssel, de akkor sem szabad erőltetni, mert lelki problémát okoz.

Az én kisfiamnak a kakilással voltak problémái. Már az esti alváshoz sem kellett pelus, amikor a kakihoz még mindíg kérte. Amikor jobban rááltunk a dologra elkzdett feltünően sokat pislogni, úgy hogy összeszorította a szemeit. Felhagytunk a próbálkozással és két hét alatt a pislogása is elmúlt. Mire oviba ment, addigra a kaki is ment a WC-be. (bár az utolsó napokban, de sikerült)

A közösségben meg valóban hamarabb tanulnak meg dolgokat!

Nem csak a butaságokat lesik azért el egymástól!!!:)

2009. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem tudom ki az a barom, aki lepontozza őket, és pláne hogy akkor miért nem írja oda, ami szerinte a helyes válasz. Nekem mindkét válasz hasznos volt!

Még azt hozzá szeretném tenni, hogy a fiam a délutáni alvásnál egyáltalán nem pisil be. Azon gondolkodom, hogy akkor talán ne adjak rá pelenkát?Talán pont utána pisil, lehet, hogy akkor kéne rátennem a bilire. De akkor még nem erőlködöm én sem nagyon ha azt mondjátok, hogy még várjak vele.

2009. máj. 21. 19:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne varakozz!Ha a delutani alvasnal nem pisil be,az jo jel!Hallgass a megerzeseidre,probalgasd ami eppen eszedbe jut.Mindent bele:)
2009. máj. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!