Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell tökéletesen...

Hogyan kell tökéletesen megmosni egy 2 éves gyerek fogait?

Figyelt kérdés
Az én lányom egy hét híjján 26 hónapos. Nagyon ügyesen hagyja mosni a fogait már régóta. A rágó felületet olyan szépen hagyja mosni, hogy öröm nézni. Viszont az oldalát elől és hátul azt nem igazán. Mindig mondom meg mutatom neki, hogy hogyan tartsa a fogait,pl.mondja hogy csíz,és akkor szépen úgy tartja ahogy kell,de amint odateszem a fogkefét, bezárja a száját, és ez így megy. Elől nem tudom jól megmosni neki. Többször előfordult már, hogy sárgásnak láttam elől a fogait, lepedék volt rajta. Ja, és a fogkefének puha a sörtéje, megnéztem. Hogyan csináljam hogy jó legyen? Szeretném megóvni a fogait a szuvasodástól. Ti hogyan csináljátok? Köszi a válaszokat.
2011. dec. 29. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Esti fürdésnél kéri a fogkefét és hagyom, hadd mossa, rágja. Aztán ahogy kiveszem a kádból és bebugyolálom a törölközőbe, ismét nyomok egy kis fogkrémet a kefére és akkor már én mosom át neki. Kisfiam szerencsére engedi, de szerintem próbáld meg, hogy beviszed a fürdőbe egy kedves játékát vagy képet egy kedvenc rajzfilm figuráról, odateszed közel hozzá és azzal ösztönzöd, hogy most megfigyeli xy baba, maci stb., milyen ügyesen mosol fogat. És mondd el közben, milyen szépek lesznek a fogai és milyen csúnya, ha lepedékes.
2011. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zkriszti3 ***** válasza:
Együtt mostuk. Ő az övét én az enyémet. Hangokat adtam ki , az nagyon tetszett neki. Óvodás korára profi lett fogmosásból.
2011. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én csak úgy tudom normálisan megmosni neki,ha fekszik.elöl nem szabad oldalirányban mosni,csak fentről le és lentről fel,mert besöpröd az íny alá a lepedéket,és gyulladást,fogkövet okozhat.én elmondtam neki,hogy ha nem mossuk meg alaposan,akkor a fognyűvő manók beköltöznek a szájába,és megeszik a szép fehér fogacskáit,így azok feketék,csúnyák lesznek,kilyukadnak.azóta szó nélkül engedi
2011. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!