Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg olyan jó az infravörös...

Tényleg olyan jó az infravörös lámázás?

Figyelt kérdés

Most szeretnénk venni ilyen lámpát (jó kis leárazások vannak), mert sok jót hallottunk róla. De még mindig van bennünk olyan kétely, hogy csak a hit ereje ami gyógyít. Van egy 5 éves kislányunk, aki már több mint egy hónapja köhög, tegnap óta antibiotikumot is szed rá. Tényleg gyorsabban gyógyulna? Mert ugye a lámpába mi felnőttek hiszünk, nem a gyerek.

Akinek van tapasztalata arról, hogy lámpa nélkül mennyi idő a gyógyulás, és ugyan az a betegség, de lámpázva, valóban rövidebb-e a gyógyulás.

Szedi az immunerősitőt, de szerintem nem sokat ér.


2011. dec. 28. 10:29
 1/6 A kérdező kommentje:
bocs:lámPázás
2011. dec. 28. 10:30
 2/6 anonim ***** válasza:

Az infravörös lámpa nagyon jó arcüreggyulladásra, fülfájásra, náthára vagy bármi olyan gondra (pl. izomfájdalom), aminek jót tesz a meleg. Tehát nem kamu, és nem a hit gyógyít :), hanem, hogy intenzíven felmelegíti a testrészt, amire irányítod.

Viszont elég forró és törékeny is, így gyereket csak felügyelet mellett lámpázz.

2011. dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp! Még nem olvastam utána, de akkor takonykora, hurutos köhögésre jó?
2011. dec. 28. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, arra nagyon jó, a meleg oldja a váladékot.

Viszont az én 2 évesem nem hajlandó megülni előtte:-(

2011. dec. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én fülfájásra szoktam a fiam nagyon füles még mindig pedig már 5 éves. Szinte azonnal hat neki, de pl mikor terhes voltam a kistesóval én is használtam a fülemre egyszer, de mikor elmentem dokihoz nekem azt mondta hogy fülnél nem minden típusú fülbetegségre használható, jobb ha megkérdezed előtte a dokit, de amúgy tényleg jó dolog.
2011. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jön az én ellenpéldám:(


Nekünk van infralámpánk. Még nem voltak gyerekek, amikor vettem.

Bármikor próbáltam én is, anyukám is, csak rosszabbodott a helyzet. Nekem volt homlok és arcüreggyulladásom, anyunak fülgyulladása. Meg ugye a sima nátha.

Egyiknél sem vált be, csak romlott az állapotunk. Így a gyerekeknél értelem szerűen nem is próbálom ki.


Ami bevált az a bioptron lámpa, de annak ára van:(



Köhögésre miket próbáltatok? Mi okozza, kiderült?

2011. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!