Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A játszótéren tényleg minden...

A játszótéren tényleg minden közös?

Figyelt kérdés
Tegnap a férjemmel és az 1 éves kisfiunkkal az egyik közeli, kerítéses játszótérre mentünk, tolókaros triciklivel toltam ki a picúrt. Betettem a intába, többnyire még csak hintázni szeret, meg a többi gyereket nézegetni, tegnap jó sokan voltak. Szülők a padon, gyerkőcök szaladgálnak, egyszer csak egy másfél-két éves forma kissrác és a picit idősebb testvére "lefoglalta" a kisfiam járművét...először azt hittem, csak nézegetik, de a pici beleült, a nagyobb pedig körbe-körbe tolta a játszótéren. Néztünk egymásra a párommal, hogy ilyenkor most mi van? Kerestük a szemünkkel a szüleiket, de nem tudtuk, kik lehetnek, minden felnőtt csak nézte őket, mintha semmi érdekes nem történne. Most én vagyok irigy, vaskalapos, vagy más is kiakadt volna ezen?! Nem a gyerekekről van szó, persze hogy ők kíváncsiak, csak hát ketten lógtak egy bringán, ráadásul kisebb manókáknak készült tricikliről van szó, ha valami tönkrement volna benne...? Már gondolkodtunk, hogy hogyan kérjük vissza tőlük, mikor mi még hintázunk, deszerencsére megunta a kisfiam a hintát, így simán odament apa, hogy most már megyünk, kérjük vissza a biciklit, és elmentünk. Én nemtom, ha a szüleik helyében lettem volna, rögtön szólnék a gyerekemnek, hogy kicsim, az nem a tiéd, azé a pici fiújé látod? vagy esteleg megkérdezném, hogy szabad-e. Ennyire közös lett minden a játszótéren? (a homokozósjátékok közösek, az oké, de ez kicsit más). Vélemények?
2009. máj. 18. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Na az én fiam épp most van abban a korban hogy ugye a másiké mindig szebb, jobb tb. de ráülni még nem ud az ilyen szerkezetekre.

Én sosem engedem hogy csak úgy minden átmenet nélkül fogdossa akár vagy megpaskolja (ez a legújabb hobbi) hanem mindig megnézem kié volt, mnegkérdezem az anyukát hogy nem baj e ha nézegetjük, ha azt mondja anyuka hogy nem, dehogy de akár csak a kislánya-kisfia látom hogy nagyon nem jó szemmel nézi h a kismotorját vagy akármijét "inzultáluk":)) akkor máris ott hagyjuk a dolgot és megpróbálom mással lefoglalni a fiam.

Mondjuk ő még kicsi és lehet lefoglalni, plusz nem is az a nagyon akaratos fajta ha olyan lenne akkor gondolom hisztibe torkollana egy ilyesmi.

Igazad van hogy KETTEN főleg ne üljenek rá, az egy dolog h esetleg egy körre kipróbálja egy gyerek (akinek való méretben a cucc) de tönkretenni egy gyerkőcnek sincs joga, bármennyire gyerek, de ez nem a gyerek dolga h ezt tudja hanem a nézelődő, pislogó anyukáké!!!

2009. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Először is leszeretném szögezni, hogy a két gyereknek illett volna elkérni a biciglit, vagy hogy a szülőnek kellett volna megkérdeznie hogy kipróbálhatják-e .Viszont majd te is megtudod hogy ha nagyobb lesz a gyereked, hogy mindig jobb lesz a másé mint a sajátja. A kiváncsiság úgy is hajtani fogja, hogy megnézze kipróbálja. Akkor mit fogsz csinálni? Ebbe bele kell törödni, vagy ne vidd közösségbe. Persze minden játékot a rendeltetésnek megfelelően kell használni. Ha nem így teszik akkor rájuk lehet és kell is szólni.

A fiamnak és a szomszéd kisfiúnak egyforma motorja és labdája van. Amikor találkoznak az első dolguk kicserélni őket és úgy játszanak.Hiába mondjuk nekik hogy egyforma, ők azt mondják a másiké jobb az jobban pattog vagy gyorsabb. Jót röhögünk rajta. Ennyi.

Szerintem ne vedd ilyen komolyan az enyém tiéd kifejezéseket, mert csak önző lesz a gyerek.

2009. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Bocsika de egyetértek veled,ez nevelés kérdése.

Nekem 5 éves és egy 18 hónapos babám van,de még soha senkitöl nem vedtek el semmit kérés nélkül.De ha nem kapta meg a n.fiam,akkor sem csinált ügyet belölle.Tovább álltunk,és másnap mi is elvidtük magunkal azt az érdekes dolgot.Arra sem tanitottam soha öket,hogy ne osszák meg mással,mindig mindent odda kell adni,ha szépen kérik.

Én mivel igy nevelem öket,ezért nekem esett volna a leg rosszabbul ami veled történt.Én tutira elvedtem volna töllük bicajt.Mifelénk mindig mindenki elkér mindent,Mi is rengetegen vagyunk a játszotéren.Na jó az 1 éves baba nem kell elkérje,de ha az anyukája megkérdezi mehetnek-e vele én akkár egész napra odda adom.A homokozó dolgokkal más a helyzet.Azt mindenki használja a másét.A lányomnak is megtetszik a másé,de sajna nem mindig kapja meg,de nem csinál belölle ügyet,van más vagy az övé is ott van.

2009. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Igazából ez engem is nagyon zavar. Egyik alkalommal, míg a picit hintáztattam egy másik gyerek BELEIVOTT az üvegébe. Merthogy ugyebár csak két kezem és két szemem van, ami általában a saját gyerekemet nézi. Eszembe sem jutott volna, hogy bárkinek, bárki gyerekének eszébe jut, hogy a csomagtartóban lévő hőtartó termoszból kiszedje, a kupakját leszedje, és beleigyon. Márpedig erre nem igazán lehet azt mondani, hogy közös... A másik: lehetőleg ne tologassák a kissrácok a babakocsinkat. Főleg, mert az én fiam még babakorú, ergó mindent, de mindent a szájába vesz. Valahol a ti triciklitek is ebbe a kategóriába tartozik, mert az egyévesre is eléggé jellemző a nyálazás, nyalogatás:) És én nem szeretem, ha mások gyerekei homokos, vizes, nyálas kézzel összefogdossák a MI babakocsinkat, isznak az üvegünkből, "megnézik" a csörgőnket. Szóval én a "magántulajdon" tiszteletére próbálom majd nevelni a babám, amennyire ez lehetséges. A homokozós játék persze tényleg más, és azt már nagyobb kisfickók használják, akiknek a játék a rághatóságán kívül más funkciókat hordoz inkább. Szerintem nem ártana, ha a szülők kicsikét odafigyelnének erre. Nem akarok önző lenni, de azt hiszem, van egy határ, amire jó figyelni (lásd: cumisüveg)
2009. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Jókat írtak az előttem lévők is!

De még úgy gondolom, hogy legjobban úgy tudjátok ezt megoldani, ha nem viszitek a játszótérre a triciklit! Vagy olyan játszótérre mentek ahol az anyukák figyelnek és megkérdezik elviheti e a gyerek és figyelnek arra hogy ne tegyen benne kárt.

Sajnos csak ezt tudom mondani! Mert nem a gyerekek tehetnek róla hogy az anyukájuk nem tanította meg őket a helyes viselkedésre, jelen esetben elkérem, vagy odamegyek anyuhoz hogy megkérdezzem és akkor anyu odamegy elkérni vmi ilyesmi.

De amúgy majd meglátod hogy mikor nagyobbak, tényleg mindig a másé a jobb, szebb stb. És hogy lesz majd úgy hogy hipp hopp tönkremegy ez vagy az. Akárhogy is tanítod hogy így kell használni, mert ugye nem lehetsz mindig a gyerek nyomában.

A babakocsis esetben is az a véleményem hogy ez az adott gyerek anyukájának hibája.

Az anyukák ne csak beszélgetni járjanak ki a játszótérre hanem a gyerekükre is figyeljenek közben és legyenek résen a kényes kérdések elkerülése érdekében!

Persze kell hagyni kicsit a gyerekeket hogy megtanulják egymás között elintézni a dolgokat, de azért van illem is a világon!

Úgyhogy a legjobb hogy vagy triciklizni mentek, vagy játszótérre!

2009. máj. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez egyértelműen a szülők hibája, ahogy előttem is írták, nemcsak beszélgetni kell egymással a játszótérrel, hanem megnevelni a gyereket. Ha szeretné kipróbálni a másik játékát akkor azt kölcsön kell kérni, vagy ha nem kérte el, akkor az anyukának illett volna odamenni és elnézést kérni, hogy csak úgy elvette a gyereke a biciklit.

Az meg hogy beleiszik más cumisüvegébe tényleg felháborító! Sajnos sok szülőnek egyszerűbb mindent megengedni a gyerekének, mint megnevelni.

2009. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!