Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami etel amivel "kemeny...

Van valami etel amivel "kemenyithetem" a kisfiam szekletet?

Figyelt kérdés
Nem tudom mar mit tehetnek mert minden delutan hig a kisfiam szeklete. Minden aldott nap ruhat kell rajta cserelni a bolcsibe mert hig a szeklete. :( Van valakinek valami otlete, hogy mit adhatnek neki ami picit megfogna?
2011. dec. 14. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Banán, rizs, répa, kakaó
2011. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszodat. Ma este mar ki is probalom a repas rizst par halrud melle. :)
2011. dec. 14. 17:27
 3/11 anonim ***** válasza:

A krumpli is hasfogó.

Nem kap kicsit sok tejes dolgot? Ha érzékeny egy picit rá, az meghajtja.

2011. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Az almát még nem említették, amúgy remek székletSZABÁLYZÓ: a hasmenést megfogja, a székrekedést oldja. DE CSAK HA ÜRES GYOMORRA, ÉS ÖNMAGÁBAN FOGYASZTJUK, AKÁR BÁRMI MÁS GYÜMÖLCS ESETÉN. Bár a gyümölcsfogyasztás kapcsán hosszan tudnék írni, maradjunk most csak az almánál: a starkingot és hibridjeit (pl. gloster) kerülni célszerű, mert túl savas.


Ha egy gyümölcs fogyasztása marja a gyomrot, akkor se szabad mást enni hozzá (a fogyasztása befejezését követő másfél órán belül sem, fogyasztása előtt meg legalább 3 órán át nem szabad enni semmit, hogy kiürüljön a gyomor, ha csak nem előtte is gyümit fogyasztottunk, ami viszont hamarabb: átlag óra-másfél óra alatt elhagyja a gyomrot), mivel alkoholképződéshez vezet, ha keveredik a gyomorban a gyümölcs, bármi más étellel, itallal, még jobban marni fogja a gyomrot, mint amikor néha megerjed önmagában fogyasztva üres gyomorra is, ráadásul nem lesz kellően tisztító a hatása, ha erjed az emésztőrendszerben (márpedig alapból a gyümik jellemzően képesek lennének emésztőrsz.-tisztításra), és a benne levő értékes anyagok (vitamonik, szerves sók, nyomelemek, aminosavak) csak részlegesen tudnának hasznosulni a szervezetben, ha megerjednek.


Mit lehet tenni, ha mégis marja a gyomrot? Erjedésgátló fűszert fogyasztani! Kitűnő ilyen célra tehát a kurkuma, vagy a gyömbér, mármint ami élelmiszer boltban fűszeres tasakban, porítva kapható: fél kávéskanálnyit ,esetleg többet nyállal jól elkeverve magában lenyelni, de kisgyermekek esetén jobb egy kevéske (fél deci) vízben elkeverve megitatni a gyermekkel. Több víz egyrészt azért káros gyümölcsfogyasztáskor ,mert a gyümölcs eleve folyadék, ne rontsuk el annak természetes összetételét, az összetevők arányát -ÍGY HÁT CSAK NYERSEN FOGYASSZUNK GYÜMÖLCSÖT (hőkezelve is természetellenesen megváltoznak benne az arányok)-, másrészt ha kurkumát, vagy gyömbért hígítunk benne, a túl sok víz túlzottan oldaná ezen fűszereket.


(Általában a gyümölcsök kapcsán még annyit: a mi éghajlati övünk szülöttei többségének nem tesz jót számos trópusi gyümölcs, pl. mandarin, narancs, és a banán se igazi, bár tartós, komoly hasmenés ellen erős székletfogó, de kára is van;

bár némelyik trópusi gyümölcs meg pont hogy óriási hasznot nyújt a szervezetnek: ananász, grapefruit.)

2011. dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, még azt el kell mondanom, említette vki a kakaót, nos hiába székletfogó, sok más szempontból nagyon káros! Benne a teobromin az egyik legártalmasabb anyag, akár a koffein, másrészt erősen fogzománcromboló, erről részletes leírásom, és megoldási javaslataimról itt olvashatsz, 10-20 perce írtam erről más kérdésnél, itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


(Más. Fentebb volt, aki javasolta a tej, tejes ital fogyasztása mellőzését, ezt is célszerű megpróbálni, ha szokott gyermeked.)

2011. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

(Az előbb a "megpróbálni" HELYETT betartani -t akartam volna írni. Szóval mellőzd a tejes italokkal való itatását, szerintem is.

Ha eddig tetted, akkor is mellőzzétek a tejes dolgokat, ha nem ivott, akkor továbbra se igyon.)

2011. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

...ja, és a bemásolt linkemen belül erre gondolok:

dec.14-én, 21:35

2011. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat. Nem iszik sok tejes dolgot. Sajnos 17 honapos kora utan egyaltalan nem hajlando meginni a tejet, tejitalt, taspszert semmilyen formaban. Neha reggelire kap muzlit mert csak ezzel tudom belecsempeszni a tejet. :) Joghurtot eszik minden vacsora utan, hogy azert legyen kalcium bevitele. Sajtot is eszik de nem minden nap. Viszont rengeteg gyumolcsot eszik. A bolcsibe kap tizoraira 2 fajta gyumolcsot es mikro hazajon delutan 3 orakor akkor bevag 2 banant es utanna meg 2-3 narancsot kell neki megpucolni. Pedig nem ehes mert uzsonazik pont 3 orakor a bolcsibe mielott elhoznank. Jo kiados az uzsona, kulombozo szendvics darabok egy talcan (van tojasos, sajtos uborkas, sonkas sajtos pradicsomos, halpastetomos...) szoval minden felebol valogathatnak es valtoznak nap mint nap, hogy ne legyen unalmas). Ezt bevagja es utanna ha hazaertunk keri a banant meg a narancsot. Ha nem kapja meg jon a 3-dik vilaghaboru. Tegnap adtam neki rizset, repa darabokkal es halrudat vacsorara. Ma is rizst adok neki vacsorara mert csinaltam sonkas-sajtos rizottot.
2011. dec. 15. 15:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Az előzőnek üzenem

(aki ezt írta: "A válaszoló nem véletlenül ad 66%-ban hasznos válaszokat, kezeld kritikával."), hogy ha nem akadnának kivételek, akik haladó szelleműek, akkor még mindig a barlangban ücsörögnénk és artikulátlan hangokat hallatnánk, "értelmes" ábrázattal... A többség azonban falkaszellemben leszavazza , aki a többségétől eltérően, egyben megalapozottan gondolkodik, sőt, tapasztalatokra épít. Mindenesetre most még így is egész jó az arány az általad célzott kérdésre: 53%. Bár ha továbbra is "Igazságos Izom Tiborként" szeretnél viselkedni, akkor elérheted, hogy sajnos tovább zuhanjon annak a 66%-os átlagú válaszadó értelmes válaszának a szavazata. És hát "éljen az izmod, a hasznos informálódás rovására!" :s Különös az értékrendszered...


(!) Én viszont úgy vélem, értelmes felnőtt ember többféle meglátáson is elgondolkodik.


(!) Kedves előző, próbáltad már TARTÓSABB IDEIG azokat a módszereket, melyeket kritizálsz ,sőt bujtogatsz, uszítasz ellene? Nem? Akkor mi módon van alapod kritizálni azt...?


...még sajnos mindig a középkorban élünk , ezek szerint, csak éppen nem inkvizícióval fenyegetik azokat, akik egyéni, akár hasznosabb (működőbb) meglátáson vannak, TAPASZTALATTAL IS ALÁTÁMASZTVA, hanem "nagy kegyesen csupán" leszavazzák, kevésbé rossz esetben...

Sajnos küldtek máglyára jó pár értelmiségit anno... ezt nevezed haladásnak, érvek értelmes ütköztetésének? Önmagáért beszél megnyilvánulásod, ne is haragudj...


Inkább örülnél, hogy többféle meglátás is helyet kap, pláne ha -mint látható a 66%-os átlagú tag válaszából- sok éves tapasztalatra épül, melyben nem csupán az egyéni vonatkozások vannak ecsetelve...


...Vagy egyenszemlélet lenne az áldásos, szerinted? Jó, akkor menjünk vissza a barlangba, "te tudod"...

2011. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Látom, nem sokkal az után, hogy (amúgy jogos) nem tetszésemnek hangot adtam itt, a bujtogató moderálva lett, azaz beírását törölték. Jelzem tehát ,hogy legutóbbi beírásomban az válaszomban az "előző": nem a jelen állás szerinti előzőt jelenti.

Csak az egyértelműség kedvéért off-oltam.

2011. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!