Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos kisfiam még cumisüv...

21 hónapos kisfiam még cumisüvegből iszik, ez baj?

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy már lassan "ciki" hogy még mindig cumisüvegből iszik. Főleg amiket itt olvasok hogy már csőrösből meg pohárból isznak a kisebb gyerekek. Van valamilyen jó tanulópohár amiből könnyen megtanul inni? Az az igazság nincs nagyon időm tanítani pohárból inni, leissza magát akkor átöltöztetni. Kisfiam főleg pancsolós. Volt már hogy belenyúlt a pohárba és úgy fröcskölte ki a vizet.
2011. dec. 13. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
lánykám 15 hónaposan iszik pohárbol s csak este kapja meg a cumisüvegjét (megnyugszik töle.) HA utazunk akkor meg normál pohár, és vagy yüvegböl iszik. és nem kellett tanitgatni egyik pillanatról a másikra megtanult egy csepp melléivás nélkül használni a poharat!ugy hogy nem tanítottam
2011. dec. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sima kis kávéspohár
2011. dec. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

fiam augusztus végén múlt 2 éves.november elsejei hosszú hétvégén sikerült elvennem a teásüvegjét.akkor is ugy hogy anyuékhoz mentünk és volt ott is üvege,de nem volt még elővéve,és mondtam a fiamnak hogy otthonmaradt az üvege.3 napig alig ivott és nagyon sokat kereste.mikor hazaértünk akkor meg azt mondtam neki hogy nem találom sehol,na akkor megint pár nap sírás meg keresés.nagyon keveset iszik azóta,ha nem lenne a napi 3x3 dl kakaó(cumisüvegből issza),akkor szerintem nem inna meg 2-3 dl-nél többet.mielött elvettem volna az üvegjét már tudott pohárból inni,de itthon nem akart.nagyon sokat szenvedtünk a teásüveg miatt,már muszájból kellett elvenni tőle.én mindent kipróbáltam(csőrös 2 féle,100 féle pohár,mintás meg hasonlóak,sportkupakos üveg,szívószál,stb.,szép szó).egyszr elvttem elötte ugy 2 hónappal,akkor 1 hétig 1 kortyot nem ivott a kakaón kívül,hiába mondtam neki mindent nem érdekelte,aztán visszaadtam neki 1 hét után.most már több mint 1 hónapja nincs teásüveg,mindig megkérdezem h miből akar inni.de az elején akkor is nehéz volt.

bocs h egy kicsit hosszúra sikerült,de gondoltam leírom a mi esetünket.

2011. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja akakaós cumisüveget épp azért nem veszem el tőle,mert akkor alig lenne folyadékja,mert nem iszik pohárból kakaót,tejet.
2011. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ha így állsz hozzá, hogy nincs időd tanítani meg átöltöztetni, akkor várhatod, hogy megtanulja szegény gyerek, hogy kell inni.

Minden gyerek nyakon önti magát párszor, mire rájön a technikára. Ha kanállal tanul majd enni, lesznek még cifrább dolgok is, mint egy kis locspocs. A fiam egy éves korától csak pohárból iszik, de ő is lelocsolta magát párszor az elején.

2011. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Baj,de az nagyobb baj hogy te így állsz hozzá! Mi az hogy nincs időd tanítani?

Az én lányom is 21hónapos,és csak pohárból iszik. Ha megyünk valahová akkor csőrösből,vagy sportkupakos üvegből. Enni is magától eszik,de azért még sokszor kell neki a segítség.

Szerintem nem kell neki tanulópohár,adja a kezébe rendes poharat,és légy vele türelmes! Mit fogsz csinálni ha majd magától akar enni?! Akkor lesz ám minden pancsos.

2011. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 manofül ***** válasza:
Az én fiam sosem ivott cumisüvegből. 2,5honapos kora óta kv-s csészéből. most már pohárból(1éves)
2011. dec. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 manofül ***** válasza:
de mi az hogy nincs időd rá? azért vállatad,szülted hogy neki-érte éjl, nem? bocs de ez a véleményem.
2011. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És hogy csináljam? Vegyem el a cumisüveget és ezentúl pohárból adjak neki csak? Eleget iszik így is még az elején, amíg nem tanulja meg?
2011. dec. 13. 20:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van. Elveszed és kész, nincs. Eleinte tartsd neki a poharat, és itasd, pár nap múlva már egyedül is fog tudni inni belőle, de valahogy el kell kezdeni.:)
2011. dec. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!