Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha majdnem 1 éves kisfiam...

Baj, ha majdnem 1 éves kisfiam még csak cumisüvegből iszik?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogyan kéne segítenem, hogy igyon a csőrös pohárból, vagy pohárból, vagy szívószálból. A csőröst próbálom adni, de azt csak rágcsálja, vagy alig szivogat belőle folyadékot, úgy meg alig inna, tehát nem hagyhatom rajta a csőrt, vissza kell cserélnem a cumira. És még csak önállóan sem iszik a cumisüvegből... Tanácstalan vagyok.Mit tegyek?
2011. jún. 7. 14:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 14 hónapos és cumisüvegből iszik!Próbálgatom a csőrős poharat de nem fogadja el:S Szerintem inkább ráálok a pohárra,csak megtanulja egyszer.....:)
2011. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
Bajnak nem baj, szerintem csak szoktatás kérdése. Az én lányom hat hónapos kora óta iszik rendes pohárból, magának fogja.
2011. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
6 hónapos korától pohárba?Ejha,mindig vannak ilyen csuda ügyes gyerekek!!!!
2011. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem szoktasd egyből pohárhoz, felesleges csőröspoharat stb erőltetni, ha nem fogadja el.

Én fiam sosem ivott cumisüvegből szerencsére, és amikor elkezdtük a hozzátáplálást, akkor simán itta a vizet a pohárból. Persze én tartom neki a poharat, úgy hogy bele tudjon folyni a víz a szájába, de ne ömöljön az ölébe. Pont emiatt csak félig öntsd a poharat.

Szerintem egy próbát nálatok is megér, ha lassan folyik a szájába a folyadék, akkor úgyis le fogja nyelni:) Egy-két nap lassabban ment nálunk is, de most már semmi probléma, szépen iszik pohárból.

2011. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Ne aggódj,engem szakember nyugtatott meg hogy nincs gond,minden gyerek más!Majd megtanulja Ő is:)
2011. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Kedves második,nem csőrös pohárra gondoltál? Nem mindegy! Az én 15hónapos lánykám nem iszik még magától rendes pohárból,pedig nagyon próbálkozik. De a tartalma mindég a földön landol. Nem hagyja hogy fogjam neki. Persze ha te fogod neki a poharat elképzelhető. Csőrösből 10hónapos korától iszik,úgy hogy önállóan fogja.
2011. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem, rendes pohárról van szó. Látta hogy mi abból iszunk, és ő is meg akarta próbálni. Eleinte segítséggel, hamarosan már egyedül használta. Ha nem hiszed el, gyere el nézd meg. Igaz azóta már közel 9 hónapos lett. Budapesten lakom.
2011. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy kezdtem, hogy vettem egy olyat, aminek puha feje van, nem kellett megszívnia és csöpögött egy kevés magától, mert ugye a különbség a cumi és a csőrös közt, hogy nem jön, ha nem szívod :) ilyet vettem újonnan: [link]

Előtte volt cseppmentes, nem is értette, hogy miért is kellene neki ezt rágcsálnia? Aztán mikor ezzel már jól tudott inni (a fiam amúgy sem iszik sokat evés után, nem féldeciket, de mondjuk 20-30 ml) akkor próbáltam mást is. Van vagy legalább 5 féle itató poharunk. Pohárra is szoktathatod, azzal is csak pár nap pólócsere, de nagyon szeretik... (az én fiam bugyogtatja a vizet benne, mint fürdésnél, úgyhogy még nem pohárképes) :)



Ui : Második, a válaszodat 1 és 10 között mennyire érzed hasznosnak a kérdésfeltevő szempontjából? :) És mondjuk hanyas erősséggel dicsekvési kényszer? :)

2011. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én 15 hónaposom is abból iszik még.

Vettem neki csőröst (kb. 5 hónapja). Eleinte csak rágcsálta, de gyakran a kezébe adtam üresen, szelep nélkül, hogy hátha rájön, hogyan kell szívni. Nemrég rájött. :-) Megörültem, gyorsan beletettem a szelepet. Már folyadékkal együtt ismét a kezébe adtam. Szívta ő, de annyira jött belőle az innivaló, hogy majd' megfulladt.

Úgyhogy még elraktam, és maradunk a cumisüvegnél.

Illetve gyakoroljuk a pohárból ivást. Még én tartom a poharat, - már ő is szeretné, de akkor a nyakába megy minden - de egyre ügyesebb!

A cumisüveget is csak kb. 1,5 hónapja tartja egyedül. Tudta volna addig is, csak lusta volt! Úgyhogy azt is megtanulja, ne aggódj!

A csőröst meg ne erőltesd nagyon. Add oda neki, hátha rájön, de gyakorolhatjátok a pohárból ivást is!

2011. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 17 hónapos vagy cumisüvegből iszik (tej,tejital) vagy pohárból (víz, tea stb. ) a csőröst soha sem fogadta el.
2011. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!