Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha majdnem 1 éves kisfiam...

Baj, ha majdnem 1 éves kisfiam még csak cumisüvegből iszik?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogyan kéne segítenem, hogy igyon a csőrös pohárból, vagy pohárból, vagy szívószálból. A csőröst próbálom adni, de azt csak rágcsálja, vagy alig szivogat belőle folyadékot, úgy meg alig inna, tehát nem hagyhatom rajta a csőrt, vissza kell cserélnem a cumira. És még csak önállóan sem iszik a cumisüvegből... Tanácstalan vagyok.Mit tegyek?
2011. jún. 7. 14:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne baj??? Hidd el semmiben nem fejlődik máshogy, csak mert cumisüvegből iszik. Olyan mindegy miből iszik, az érettségire úgysem, cumisüvegből ivott.

Nekem 2 gyerekem van. A nagyobb borzasztó önálló akart lenni, ő egy évesen eldobta a cumisüveget, onnan pohárból kérte a tejcsit. volt időm vele molyolni, hogy legyen mindegy csupa tej.

Második fiam a megszokások híve. Másfél évesen még az sem volt mindegy, hogy milyen cumisüvegből kapja. Csak abból az egy szétkopott agyonmosottból volt hajlandó inni, vagy különben 2 órát üvöltött. Aztán egyszercsak nappal a vizet pohárból kérte, egyik napról a másikra. azóta víz csak pohárból jó. Végre mostmár a tejet elfogadja a Mam itatóból, de csakis abból. Most két éves. De nem is baj, legalább amíg issza a vacsit meg a reggelit, tudok a naggyal törődni, nem kell állnom a pohár mellett, hogy ne csöpögjön. Gyönyörűek a fogai, szép a szája, semmi hátránya nem volt, hogy cumisüvegezett. Meg sem fordul a fejemben, idézem:szerencsére,ahogy az egyik válaszoló írta a nagy nem ivott cumisüvegből sokáig.Szerintem a szerencse nem itt kezdődik :-D

2011. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Na az elején becsúszott egy kis segítséggel sortörlés. Szóval azt akartam írni, hogy az érettségire úgysem cumisüvegből fog majd inni. :D
2011. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj!NE aggódj, majd úgy is jelezni fogja, ha másból kér inni!Én pl nem mertem neki odaadni a poharat, hogy egyedül igyon, még a műanyagot se, nem volt nyár, féltem, hogy leönti magát, de úgy erőszakoskodott, hogy egyedül akar inni, és sikerült neki. Szóval majd szól, hogy mit akar! Még nagyon kicsi, nem baj, ha nem iszik még pohárból, szerintem.
2011. jún. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 2,5 éves, folyékonyan beszélő nagylány, és reggel este még ő is cumisüvegből iszik :)
2011. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem baj. Az én kisfiam sem szerette a csőröst, pedig annyira megkönnyítette volna a dolgunkat ebben a nyári melegben. Szóval próbáld meg a poharat, ha meg nem megy, akkor maradjon még a cumisüveg. Valószínűnek tartom, hogy élvezi, hogy nem kell fognia. Ilyenek ezek a férfiak!:))

(A leteremtő hozzászólások után azt én le sem merem írni, hogy 4 napos kora óta pohárból kapja a mindenféle folyadékot a kisfiam..)

2011. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, miért kellett lepontozni, akinek a babája hat hósan pohárból iszik. Az én lányom is tökéletesen ivott pohárból ennyi idősen. A fiam meg 10 hónapos és hallani sem akar még a csőrös pohárról sem, nemhogy a rendesről. Pedig higgyétek el, egyformán nevelem a kettőt.

Egyszerűen nem egyformák a gyerekek. De megjegyzem, ismerek én anyukát, aki nem akart cumisüveget adni a babájának, amikor muszáj volt pár napig mellőzni a szoptatást, mert nem akarta, hogy teljesen leszokjon a ciciről a babó. Nem volt két hós a kicsi és bizony rendes kispohárból kapta a tejet. Aztán persze amint lehetett, újra ciciztek, de a kéthónapos is megtanult bizony rendesen pohárból inni.

2011. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem sincs gond...persze most hazabeszélek, mert az enyém is csak próbálkozik a nem cumiból ivással..és hát kisebb-nagyobb eredménnyel "nem megy":), és most lesz egy éves.


Ahogy a cuki védőnőm mondaná, láttál már pelenkában járó cumisüvegből ivó járni nem tudó első osztályost a suliban.

Ezt arra érti, hogy előbb vagy utóbb (ki ügyesebb, ki később lesz az), meg fog tudni mindent csinálni.


Én megvettem 5 cumisüveg márkának az összes itató és csőrös pohár fajtáját, és hát...azt hiszem, nem ezen múlik.

Talán leginkább széles szájú pohárból megy a legjobban a cumisüveg után.


Sok sikert!!

2011. jún. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kisfiam 15 hónapos lesz és ő is cumisüvegből iszik. Próbáltam már adni neki a csőröst de csak a szájába vette és ennyi, még csak nem is rágcsálta. És bizony még ő se tartja magának a cumisüveget. Megfogja, a szájába teszi és már elkezdi szívni, azt nem tudja hogy meg kell dönteni hogy jöjjön belőle a víz. A kisfiam még nagyon "babás", a darabos ételek közül se eszik meg még mindent, szerintem várok még egy picit és a pohárból fogunk megtanulni, kihagyjuk a csőröst. Addig meg nyugodtan igyon cumisüvegből.
2011. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!