Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5-2 éves gyermekednek főtt...

1,5-2 éves gyermekednek főtt étel (leves, főzelék, stb) mellé szoktál kenyeret adni?

Figyelt kérdés

Azt is írd meg kérlek, hogy sótlanul, vagy fűszeresebben főzöl?

Néha úgy érzem, szükség volna a kenyérre, leveshez adok is mindíg, de ma pl. a gombás-husis rizs mellé nem kapott és egész jó adagot megevett a kicsim. Csak hát én elég fűszeresen főzök (nem túlzásba, csak amolyan magyarosan). Kíváncsi vagyok, ti hogy vagytok ezzel?


2011. dec. 8. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

nem kap kenyeret,mert akkor nem enne elég főtt kaját.kenyeret kap reggelire,vacsorára.

nem főzök túl fűszeresen de íztelenül sem.

2011. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kenyeret főtt kajához? Nem szoktunk.
2011. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én csak olyan étel mellé adok kenyeret, amihez én is eszek. Nem sok ilyen van... Kisfiam amúgy sem eszi meg a kenyeret bárhogy is adom neki. Szinte egy falatot sem...

Pl. reggel virslit ettünk, odatettem neki pici falatot, de hozzá sem nyúlt:-(

2011. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én alapból nem adok. A kicsi, aki 2 éves nem, de a nagyfiam, 3 éves, néha kéri pl leves mellé, mert szereti. Ilyenkor kap. Én elég fűszeresen főzök.
2011. dec. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

értem. Akkor velem lehet a baj, pedig eddig azt hittem, hogy nem eszek sok kenyeret:)

Húslevesen és gulyáson kívül általában eszünk kenyeret a levesekhez, a gyümölcs és zöldséglevesekhez főleg. Tésztához nem, de főzelékhez néha én is megeszem a kenyeret.

Ellenben a kisfiam katonaként sem eszi a kenyeret, ha kap, a felvágottat és a paradicsomot kiválogatja, a kenyeret otthagyja. Félek, hogy nem elég laktató így neki a napi étel, ha még a főételhez sem eszik.

2011. dec. 8. 12:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom egyedül "pucéran" megeszi a kenyeret, de pl. virsli mellé, tojás mellé nem eszik, vajan és májkrémesen csak nyammog. Főtt étel mellé nem eszik, de én sem, egyedül csak a lecsóval eszek kenyeret.
2011. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Leveshez én csak olyanhoz szoktam kenyeret adni, ami mellé való. Pl. gulyáshoz. Főzelékek mellé általában adok, hisz mi is így esszük. Igen, elég fűszeresen főzök. Szóval nálunk általában érvényesül az, hogy amihez mi eszünk kenyeret, ahhoz eszik a gyerkőc is. Bár néha ellentétesen csinálja, tegnap virslihez nem kért kenyeret, azután meg magában evett kenyeret. Ma pedig rizses hús volt, ahhoz kért kenyeret. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem adok,mi sem eszünk a leves mellé kenyeret.Főzelékekhez én szoktam kenyeret enni,de neki nem adok,mert akkor nem enné meg az adagját.Amúgy én sem viszem túlzásba,de azért szeretek fűszeresen főzni.
2011. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!