Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves múlt,az anyósomék egy utcával laknak tőlünk messzebb és már mondogatja,hogy átviszi a gyereket egyedül.Igazi parasztemberek,amivel nem lenne gond,de nagyon koszosak.Főleg apósom.A hideg kiráz ha bele gondolok,hogy hova ültetné le a gyereket,stb..Kutya-macska a házban ,a kecske meg a bárány is az ajtón kopogtat,na a tyúkokról ne is beszéljünk,azok sincsenek bezárva,szaladgálnak mindenhol.Vannak lovak,tehenek amihez majd bemehet a gyerek megsimogatni,biztos nem bántják.:-((Ezektől nagyon kész vagyok és nem tudom a megoldást.Nem zárom be a gyereket,de a tisztaságra megpróbálok odafigyelni.Amikor megszületett nekem kellett szólni,hogy ha hozzányúlnak tehénfejés vagy koppasztás után mossanak kezet.Na és most vagyok 20 hetes kismama és már alig várják,hogy ha bemegyek szülni,náluk lesz a csaj.Nem akarom én eltiltani,de ilyen körülmények közé nem viszem szívesen.
2009. máj. 15. 07:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vááá, teljesen megértelek, de ha nincs más lehetőséged (máshol hagyni pár napra) próbáld meg úgy felfogni, hogy a gyerekek nagyon szívósak, edzi az immunrendszerét az állatok között. Később, ha meglesz a kicsi és anyósod elviszi a nagyot egy kicsit délután játszani, ha visszajön ruha szennyesbe, fürdés és utána játszhat otthon. Nálunk is ez van, de anyósomék tiszták, csak a fiam ott tud kutyázni, tyukokkal szaladgálni. Én örülök neki, hogy állatok közt lehet, de annak nem örülnék, ha kosz lenne és nem figyelnének a kézmosásra. Nehéz a helyzeted, de gondold azt, hogy máshol is felnőnek a gyerekek a koszban, a tied is kibír pár napot.
2009. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát elég nehéz helyzet. Próbáld valahogy közölni a kedves mamáékkal, hogy nem probléma, ha állatok közé megy a gyerek, sem az ha megsimogatja őket, csak legyenek kedvesek odafigyelni arra, hogy amíg nem mos kezet utána, addig ne vegye a szájába a kezét, stb. Ebben már burkoltan az is benne van, hogy mossák meg mindíg a gyerek kezét. És arra is legyen gondjuk, hogy a földről ne egyen meg semmit. Nálunk ez kifejezetten probléma volt, pedig egyszer sem látta a gyerek, hogy a földről bekaptunk volna valamit.

2009. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is átérzem a helyzeted,én is kibuktam mikor a kisfiam a nagyiéknál volt,és én vettem észre,hogy a kutyával együtt falatoztak,mert 0 higénia,és hiába kértem,hogy ne szorják szét mindenfelé a kutyakaját,elfelejtették.Kedvesen megjegyeztem nekik többszőr(mert az is érthető,hogy elfeledkeznek róla mert nekik ez a természetes),és azóta figyelnek rá azt tapasztaltam.Baja nem lett,de engem is kiakaszt amikor nincs higénia.Ne aggódj,pár nap azért nem a világ,nem hiszem,hogy baja lenne,de mindenképp beszélj velük arról ,hogy neked fontos,hogy ne vegye a szájába a kezét koszossan,és ne egyen koszos kézzel.Ha szépen kéred őket,biztos megteszik neked,vagy legalább megpróbálják.
2009. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!