Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Kisfiam aki...

Mit csináljak? Kisfiam aki nemrég múlt 1éves, reggel nagyon csipásan ébredt, elég ha kamillázom?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán igen,de ha ne adj isten kötőhártya gyulladás,azt viszont egyáltalán nem szabad kamillázni.
2011. dec. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kötőhártya gyulladás esetén is lehet kamillázni. A szemcsepp mellett!

A kamilla nagyon hatásos módszer?

2011. dec. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi most estünk túl ezen a "témán"...

Mindenképp vidd el a gyerekorvoshoz, ír fel szemcseppet, és pár nap alatt rendbe jön. Elképzelhető, hogy kezdődő kötőhártya gyulladás. Én 2 napig kamilláztam, de átterjedt a másik szemére is. A csepp 3 nap alatt rendbe hozta. Jobbulást!

2011. dec. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányom "kötőhártyagyuszi bajnok". Tavaly kezdte az óvodást, 5x volt neki az évad alatt. Idén az első volt még csak most. :o)


Kérdés, hogy mit értesz "nagyon csipás" alatt. Én ezt arra használom, amikor már majdnemhogy nem nyílik szét a szeme. Ha kicsit taknyos, annak még ma van esélye magától visszafordulni.

Nekem a gyerekorvos és két szemész orvos is azt mondta, hogy "tilos kamillázni", a kamillateák sokszor nem tiszták, lehetnek benne szennyeződések, ami nagyobb kárt okoz szem esetében (inni persze lehet, az más).


Szóval forralt lehűtött vizes vattával kell kitörölni a szemét, mindig kívülről befelé, a szemzug felé.


Ha napközben, az ébrenléti idő alatt nem gyűlik fel jobban, és a szemfehérje sem pirosodik, akkor van esély, hogy legyőzi. Folyamatosan figyelni kell, ha a reggeli kitörlés után újragyűlik, illetve ha a délutáni alvásból ébredéskor megint tele van, akkor doki.


Nekünk Tobrexet szokott felírni, ez egy antibiotikumos szemcsepp, napi 4x kell alkalmazni, kb. 1-2 nap alatt tünetmentes lesz a szem, de még tovább kell csepegtetni, mint ahogy az antibiotikumot is végig kell szedni.


Amikor már tünetmentes, akkor biztosan nem fertőz.


Mondjuk nálunk együtt fürödtek a gyerekeim, a kicsi összesen egyszer kapta el. Szóval ez érzékenység kérdése is...


Jobbulást!

2011. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kislányomnak nyáron volt ilyen és azóta is elő-előjön. Érdeke, hogy csak egyik szemén.

Tobradex nevű kenőcsöt és cseppet kapott. Pár nap alatt használt. Ezt szemész szakorvos írhatja csak fel.

Szerintem nézesd meg orvossal, az a biztos. A kamilla nem mindig bír el vele, főleg ha bakteriális eredetű a gond.

2011. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Végül szemészetre elmentünk és azt mondták hogy sajna kezdetleges kötőhártya gyulladás. Brulamycin kaptunk napi 5X 1 cseppet kell . Csak azt nem tudom hogy tudom egy egy éves gyerek szemébe cseppenteni.

Az orvos azt mondta nekünk hogy egy hétig csepegtessük. Már 3 nap alatt van hatás,azt mondjátok?

Ja a kamillázásra azt mondta ,hogy a csipákat mossam le róla reggelente.

2011. dec. 5. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:

4 vagyok

Az én kifejlesztett cseppentőmódszerem:o)

Hanyatt fektetem a gyerkőcöt ágyon vagy kanapén, én meg úgy térdelek fölé, hogy a karjait a combjaimmal lefogom. (Tulajdonképpen orrszívásnál is így csinálom)

A bal kezemmel (mivel jobb kezes vagyok) szétnyitom a szemhéjait, és ha kell, egy picit erővel teszem ezt, pont annyira, hogy ne csukódjon össze. (Mert reflexből össze akarja csukni). A jobb kezemmel eközben, vagy inkább már ez előtt megnyomom annyira a flakont (nem tudom a ti gyógyszereteké milyen lesz, mert azt pont nem ismerem), mert sokszor nehezen akar lecseppenni egy csepp, és amikor már látszik a flakon lyukacskáján a csepp, akkor feszítem szét a bal kezemmel (mintegy a két kezet összehangolva :o).


Nem egyszerű mutatvány, de a második-harmadik kötőhártyagyuszinál már belejöttem.


Mondjuk Te megpróbálkozhatsz azzal is, hogy valami "elképesztően izgalmasat" mutatsz neki, amitől nagyra kerekednek a szemei, és gyorsan cseppentesz, de szerintem legkésőbb a harmadik cseppentésnél már tudni fogja, mire megy ki a játék. Sajnos a szemcsepp csípi a szemüket, ezért amikor becseppentesz, akkor nagy valószínűleg amúgy is sírni kezd, ezért szerintem nem gond, ha 10 másodperccel előbb kezd el sírni.


Én majdhogynem mindent kipróbáltam, de csak ez jött be. Az elején olyan is volt, hogy 10-et cseppentettem, mire betalált egy csepp, és szemenként megismételve, háát, kifogyott egy flakon, még mielőtt véget ért a kúra, és mehettem másik receptért... :o(

Ráadásul nektek 5x kell egy nap (brutál).

Szóval tényleg csak ez jött be, még ha picit erőszakosnak is tűnik. És ha éppen nem cseppen be a nyílásba, csak a nyílás tetejére, akkor picit mozgatva a bal kezemet még bele tud folyni.


Gyógyuljatok mielőbb!

2011. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!