Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok mikor "jön" a télapó,6...

Nálatok mikor "jön" a télapó,6-án reggel vagy este? Hogyan zajlik nálatok?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves,már nagyon várja a télapót!

valószínű nálunk este fog jönni...nálatok mit hoz a télapó?


Komolyan mondom így mi is nosztalgiázunk,és ez nagyon jó érzés,nem igaz??:)))


2011. dec. 2. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, én csak saját és öcsém szemszögéből tudok írni:

Én egész nap rohangáltam fel-alá, bakancsot tisztázni, átöltözni vagy hatszor, szépen eligazgatni a sütit a télapónak. És hatalmas élmény volt amikor kopogott valaki, az ajtót kinyitottam és láss csodát! ott állt az ajtóban a piros ruhás ember nagy zsákkal a kezében!

Öcsém is ugyanígy volt max. 1-2 órával jött hozzá hamarabb mint hozzám. Szerintem kell a reggel és a kora délután a "készülődésre" :)

Nálunk ha minden összejön mire "jön a télapó" meglesz a pocaklakó szobája! Bár nem tudom, hogy fog beleférni a zsákba...de hát Ő a télapó csodákra képes! :) Én már ennek is nagyon örülnék :)

Jó nézni a kicsiket, amikor állnak a mikulás előtt, csillog a szemük és morzsolgatják a kezüket, majd elénekelnek - egy kis segítséggel - egy dalt. :)

Kellemes Télapózást! 34hkm

2011. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia,

nálunk most 5-én este fog jönni, mert csak akkor ér rá :) Mivel minden ott lesz a zsákban, ezért azt hiszem az ablakban már nem is lesz semmi (de még ezen gondolkodom, azért lehet mégis odapottyan pár csoki).

Egyébként már kétszer hallottuk zörögni az ablakban a Télapót, egyszer itt hagyott egy levelet a párkányon, amiben az állt, hogy miket csinált a lányom idén (volt benne jó is és pici rossz is, és persze, hogy hamarosan jön), aztán még egyszer zörgött az ablakban, akkor meg az adventi naptárakat hagyta ott a párkányon...

Most lesz 3 éves, tavaly is kb így volt :)

2011. dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk kicsit késni fog a télapó :)


6-án megy a bölcsibe

9-én a kórházba (oda is járunk télapózni különböző okok miatt)

majd 11-én hétvégén pedig jön hozzánk :) már mondtam a kislányunknak, hogy bizony hosszú az út és sok helyre kell mennie, ezért hozzánk csak hétvége felé fog jönni, de fog vele előbb is találkozni. De jönni csak jövő hét végén és akkor vele marad egész délelőtt. (apukám sajna csak akkor tudja megoldani, mert Ő szokott lenni a télapó :) )


Én imádtam, és még mikor már nagy ló tinik voltunk is volt télapózás. Ami nagyon kedves emlék maradt, holott már tudtuk, hogy nincs se télapó se jézuska stb de meghagytuk a hitükben szüleinket.

Anyukám kinn az ablak alatt rázta a láncot majd megszakadt, apukám meg gyömöszölte a csizmákba az ajándékot. (kertes ház) Mi meg benn vihogtunk a szobába és természetesen nagyon meglepődtünk mikor kimentünk a szobánkból. :) Hogy miért nem fordítva csinálták a mai napig nem tudom megmondani :D

2011. dec. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Olyan jó, hogy a te 2 évesed várja, mert nekem már elmúlt 2,5 éves a lányom és meg sem hatja. AZ utóbbi napokban már mondta, hogy a csizmába hozza a csomagot a télapó bácsi, de abszolút nem érdekli, mondhatok bármit róla neki. Ha a tv-ben látja sem foglalkozik vele :(

Nálunk 6-án reggelre mikor felkelünk már bizti meg hozza a télapó bácsi a csomagot, mellé egy kis csatos hajgumis szettet, de csak apróság ám. 5-én este kitesszük a csizmákat az ajtó elé, bentre és úgy megyünk el aludni. Na akkor már biztos lesz némi izgalom, mert látja majd, hogy valami mégis történik :)


Én örülök, hogy felhoztad ezt a kérdést, mert olyan jó érzés ilyenkor vissza gondolni nálunk hogy volt. Karácsonykor is ez van, mindig boltdog karácsonyt biztosítottak a szüleink nekünk és próbálom én is ezt tenni majd a mi csemeténkkel :))

2011. dec. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk már ma megkezdődik, mert a dédi és az egyik mama ugye vidéki és náluk ma lesz ott este. Holnap elmegyünk a helyi plázába és ott találkozunk vele. Hétfőn, amikor hazajön az oviból addigra megérkezik a mi télapónk, majd 9-én megy a másik mamához (akkor alszik ott először) és azért oda akkor megy, hogy könnyebb legyen az elalvás és az ottmaradás. :)

Én azért nem 6-án reggelre hagyom a mikulást, mert akkor nem tud a játékokkal játszani, és én is csak idegeskedek, hogy induljunk már és stb. Egyébként 4 éves lesz februárban.

2011. dec. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-én este kipucoljuk a csizmákat (a fiamnak még kéne venni egyet, mert még csak bakancsa van :o)) és kitesszük az ablakba. (Panel, a radiátorra fogjuk tenni az ő szobájában).

Miután elaludt, majd bele tesszük mindenkinek a kis csomagot, apáéba még krumplit virgácsot is :o)) és reggel majd együtt megnézzük. Ha éjjel felkel, a sötétítő eltakarja, kíváncsi vagyok, hogy reggel eszébe jut e megnézni, hogy járt e itt a mikulás. A bölcsibe 7-én jön.

2011. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!