Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hós kisfiammal repülőútra...

21 hós kisfiammal repülőútra megyek. Mivel csillapíthatnám le, mert egy örökmozgó. Van valami szer ilyen esetekre?

Figyelt kérdés
Lehet hülyén hangzik a kérdés, nem áll szándékomba nyugtatót adni a gyereknek, de hátha létezik valami módja, hogy ne akarjon randalírozni a gépen. Nagyon kínos lenne.
2011. dec. 1. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Inkább a hozzáállásod a kínos, nem az, hogy egy 21 hónapos gyerek örökmozgó. Az teljesen rendjén való, az viszont kevésbé, hogy ha cikinek érzed saját gyermekedet, akkor minek viszed magaddal repülőútra?
2011. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Imádom az ilyen válaszolókat, akik nem a kérdésre válaszolnak. Ha nem tudsz érdemleges választ adni, inkább ne írj! Ment az értékelés.
2011. dec. 1. 14:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Kulfoldon elunk, igy sokat repkedunk foleg haza. A lanyom most 20 honapos, utoljara 18 hos volt mikor repultunk, de az csak egy rovid 1 oranal keveebb ideig tarto ut volt, es mivel reggel volt, szepen be is aludt. Amugy alt-ban vhogy mindig igy jon ki, hogy alszik az ut nagy reszeben. Nem tudom ti milyen hosszu utra mentek, de a repulo monoton zaja szerintem egy darabig biztos elaltatja. A tobbi meg... hat nem egyszeru. Ha nagyon hosszu az ut, akkor amugy is fel kell kelni neha setalgatni. Egyszer voltunk egy 9 oras uton, akkor meg picibaba volt a lanyom, de a tobbi gyerek a gepen le-fol jarkalt, jatszottak, de az utaskiserok egyaltalan nem neztek ezt rossz szemmel, szerintem ok is tudjak hogy egy gyereket nem lehet odakotozni a szekhez orakig. Beszelj vele, mar nagyfiu, es megerti hogy nem lehet egyfolytaban rohangalni ott. El kell neki magyarazni, hogy miert kell ulve maradni. Ja, es sztem vigyel neki jatekokat amivel lekoti magat legalabb egy darabig.

2011. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves második válaszoló. Igen játékot mindenképp viszek. "Csak" 2 órás lesz az út, és amilyen élénk kisfiú, tuti nem fog bealudni. Az is lehet, hogy nagyon fog neki tetszeni és jól el lesz.
2011. dec. 1. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is mostanában repülünk haza lányommal, aki 17 hónapos. 1 éves volt, mikor utoljára repültünk. Hát...elég nehéz volt vele.:D Mázli volt, hogy volt egy vele egy idős kislány, akivel a "folyósón" folyton összefutottak, mert egyfolytában mászkálni kellett velük. Most még mozgékonyabb a lányom...valahogy túléljük. 2.5 óra az út:S

Szerintem a játék nem igazán fogja lefoglalni. De majd én is próbálkozom azért valami játékkal. Mostanában a kedven foglalatossága a főzőcske: kanál, egy pohár, egy gesztenye, és máris kész a gesztenyeleves:D

Szerintem mindenképp sétáltasd a gépen.

Fel kell készülni rá, hogy nyűgös lesz.

Én külföldön élek, pár hónapja tartózkodom Magyarországon tanulás céljából, de lassan végzek. Párom odakinn már nagyon vár minket. Most dél-Magyarországon lakunk, még onnan fel kell menni Pestre, aztán ha leszállunk a gépről, akkor még egy 3/4 óra út hazáig...szóval egész nap le lesz kötözve a gyerek, és nap végére tuti kibukik. (tapasztalat)

Valahogy túléljük:D

Ilyen piciket még általában nem köt le semmi hosszú ideig. Talán ha szereti a mesét, ha az leköti, és van laptopod vagy dvd lejátszód, azt tudod nézni vele a gépen. Ez az egy, ami le tudja esetleg foglalni. Nálunk ez is kiesett, mert 2 hónappal ez előtt tönkrevágta lányom a laptopom képernyőjét:S

2011. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Másfél éves volt a fiam mikor utóljára repültem vele, 2 óra volt. Miután felszállt a gép felálltunk és végig mászkált a folyosón, mindenkihez odament, de ez senkit nem zavart. Vittünk könyvet is meg a kedvenc játékait, de csak néhány percig kötötte le, a többi utas sokkal érdekesebb volt.
2011. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszkat. Akkor megpróbálok felkészülni a felkészülhetetlenre.
2011. dec. 3. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!