Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon elítélendő, hogy...

Nagyon elítélendő, hogy kicsit eldádáztam fenekét?

Figyelt kérdés
Már szobatiszta nappalra 2,5 évesem, de kb egy hete többször bepisilt napközben. Egyszerűen nem szólt, lusta volt. Még ha ott álltam mellette,akkor se szólt,csak,hogy anya-bepisiltem. És vigyorgott. Na pár ilyen után kicsit rá legyintettem, nem fájósan, csak kis dádát kapott. Persze ordított, de nem a fájdalomtól,mert nem csaptam nagyot, csak attól,hogy rosszul esett neki. Hát azóta se pisil be. Más is tett már ilyet? Olyan lelkifurdalásom van, de muszáj volt észhez téríteni..
2011. nov. 26. 08:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

20.10-es :-) Én írtam előtted a kézre csapásról. Nem rossz a logikád. Annyiban nem értettem csak egyet, hogy a gyerek akkor is sír, ha nem verik meg, ha tudja, hogy kikap. Nyilván a kislányod nem értette a helyzetet, és ez jó. Viszont, ha más gesztusok miatt megérti, lehet, sírt is volna. Az én lányom néha akkor sem veszi a lapot, hogy most rászóltam, ha megismétlem, van, hogy le kell üljek vele, mert nem szeretem felemelni a hangom - utána meg egy pici szóra is sírvafakad máskor. Biztos a kis lelkük állapotától is függ éppen. :-)


Hál' istennek nem tudom milyen egy bántalmazott gyerek, de jó volt a példa, amit írtál. Ahol vendégségben voltatok, a szülők/nagyszülők/nevelők nem ismerték fel ezt a dolgot és nyilván ráütnek a kicsik kezére. Bárki is aki alkalmazza, megtanulta a gyerek tőle. Nem jó dolog.

2011. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, de tudom,hogy milyen kiakasztó, de nem tudatosan csinálják,csak ezt nehéz megérteni.
2011. nov. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!