Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon elítélendő, hogy...

Nagyon elítélendő, hogy kicsit eldádáztam fenekét?

Figyelt kérdés
Már szobatiszta nappalra 2,5 évesem, de kb egy hete többször bepisilt napközben. Egyszerűen nem szólt, lusta volt. Még ha ott álltam mellette,akkor se szólt,csak,hogy anya-bepisiltem. És vigyorgott. Na pár ilyen után kicsit rá legyintettem, nem fájósan, csak kis dádát kapott. Persze ordított, de nem a fájdalomtól,mert nem csaptam nagyot, csak attól,hogy rosszul esett neki. Hát azóta se pisil be. Más is tett már ilyet? Olyan lelkifurdalásom van, de muszáj volt észhez téríteni..
2011. nov. 26. 08:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
2,5 évest nem ütnék meg azért, mert bepisilt. Szerencsétlen, olyan pici még, hogy totál szobatiszta legyen, abszolút nem elvárható tőle. Lehet lepontoznak, lepontozol, de legyen is lelkifurid.
2011. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Írtad, hogy igazából nem ütötted meg, csak meglegyintetted a fenekét. Szerintem nevelni kell a gyereket, különben honnan tudja mit szabad és mit nem?!
2011. nov. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel értek egyet.

Nálunk is volt ilyen,de egyértelműen az oviból hozta ezt a butaságot,mert ő is csak vigyorgott rajta.

Úgy felejtette el,hogy nem vettem róla tudomást,úgy értve,hogy észrevettem ha bepisilt és szó nélkül,morgást mellőzve folyamamtosan a szemébe nézve beszéltem hozzá és vettem le a pisis cuccot róla...így észrevtte,hogy kicsit sem érdekel,mert szerintem a végén már direkt az én felidegesításemre csinálta!

2011. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Mákod van, hogy azóta nem pisil be, pont az ellenkezőjét is elérhetted volna az akcióddal. Én gáznak érzem, ha valaki megüt egy gyereket, főleg, ha ennyire kicsi még. A teljes szobatisztaság elérése hosszú folyamat, rengeteg minden okozhat benne megtorpanást, sőt visszafejlődést. Nem szabad ilyen durván beleszólni. Mondjuk én amúgy sem értem, hogyan lehet megütni egy gyereket, soha nem jutottam még el idáig.

És még egy apró megjegyzés: azt írod nem fájt neki. Akkor miért sírt? Csak az a gyerek sír ilyesmitől, aki már tudja, hogy mi a verés.

2011. nov. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem a fenékre legyintés elítélendő,hanem az, hogy 2,5 évestől elvárod, hogy soha ne pisiljen be.Kisfiam 3 éves korára lett ágy és szobatiszta, de nálunk még az oviban is sok kiscsoportossal előfordul, hogy becsorog a bugyiba, ez teljesen normális még ebben a korban, én inkább biztatnám, hogy nem baj, majd legközelebb sikerül eljutni a biliig.

Ha szól, akkor dicsérd meg, ha nem, akkor ne csinálj nagy ügyet belőle, inkább mond azt, hogy figyeljen jobban oda, de nem történt semmi baj.

Én így csináltam és fél év alatt szobatiszta lett, soha nem pisilt be utána még éjszaka sem.

2011. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj az ilyen elfenekelésekkel, hogy most még csak ezért és kicsit kap, később már másért is, és ahogy szokja a gyerek, egyre nagyobbakat.

Nem szabad ezt elkezdeni, mert egyre jobban kitolódik mind a gyereknél, mind az anyánál a határ.

Sok olyan anya, aki az utcán simán elveri a gyereket a szemed láttára (ezzel nem azt mondom persze, hogy otthon szabad lenne), ugyanígy kezdi.

2011. nov. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak milyen igaza van!!!

Meg mindenkivel egyetértek!! Ez nem lehet olyan nagy bűn, vigyorgott rajta és elverted....legközelebb mi lesz?? Szerintem gondolkozz el egy picit ezen. Lesznek nagyobb bűnei is, de semmi nem lehet olyan bűn amit szép szóval nem lehet elintézni, ami miatt egy anya kezet emeljen a gyerekére....

2011. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy alig-alig szobatiszta gyereket azért meglegyinteni, mert bepisilt nem szabad! Akár nagy kárt is okozhattál volna ezzel. Ha hiszti szituációt írtál volna, amikor rálegyintettél, azt írtam volna, hogy semmi gond, néha már én is rálegyintettem olyankor a kislányom popsijára, de bepisilésért soha!!!!!!
2011. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Mindenkivel egyetértek előttem, kivétel azt, aki azt írja, azért sír a kicsi, mert tudja milyen a verés. Egy érzékenyebb gyerek azért is sír, mert erősebben rászólnak, az én lányom is ilyen.


Egyet nem említettek az előttem szólók, és az az, hogy a gyerek szemében a minta te magad vagy. A feszültséged levezetésének a módját ugyanúgy át fogja venni a gyerek tőled, ha akarod, ha nem, hiába tiltod. Okosabbnak gondolnám a helyedben ezen elgondolkodni, mert akkor fogod látni, mikor szolnak a közösségből, ahova éppen jár, hogy agresszív és verekszik.


Én kétszer életében ráütöttem (képletesen, nem fájt) a kislányom kezére, mert pofozott, ütött, arcon rúgott rendesen: 2 éves volt épp és ennyi után rácsapott a kezemre, mikor ki akartam szívni az orrát. Rettenetesen szégyellem magam utólag butaságomért, hisz hiába tudtam, azt hittem végső elkeseredésemben, hogy ezzel fogom leszoktatni. Soha többé nem ütöm meg, törjön le a kezem. Most 26 hónapos és mondhatom, nem jellemző már a verekedés.

2011. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Mindenkivel egyetértek előttem, kivétel azt, aki azt írja, azért sír a kicsi, mert tudja milyen a verés. Egy érzékenyebb gyerek azért is sír, mert erősebben rászólnak, az én lányom is ilyen."

Lehet, hogy igazad van. A saját példánkból merítettem, amit írtam. Soha nem ütöttük meg egyik gyerekünket sem, és amikor legutóbb a 2,5 éves lányommal átmentünk egy szintén gyerekes családhoz, és elvett egy játékot, az ottani nagytesó ráütött a kezére. nem nagyot. Az én gyerekem meg csak nézett, fel sem vette a történteket. Fájni ugyanis nem fájt neki, és mivel nem tudta, hogy ez bántás, nem is reagált rá.

Az olyan gyerek azonban, aki kap időnként, már egy felé tett hirtelen mozdulat láttán is behúzza a nyakát.

De lehet, hogy rossz volt a logikám.

2011. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!