Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire viseli meg a gyermeke...

Mennyire viseli meg a gyermeket a bölcsi?

Figyelt kérdés
2éves kislányom harmadik hete jár,de egyre rosszabb hangulatba van egész nap.Sírdogál,dühös.Én is nehezen viselem,mert azt hittem könnyebb lesz....Elszeretném hozni ebéd után,hogy legalább az alvás miatt ne sírjon,de a gondozók nem nagyon örülnek neki.Nem értem,hogy miért nem lehet hosszabb ideig szoktatni?
2011. nov. 22. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:
te dontod el, h mennyi ideig es hogy szoktatod. nem a farok csovalja a kutyat :) akkor viszed haza, amikor akarod, ez nem borton. en most epp az ovival kuzdok ezzel a tortenettel.
2011. nov. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon változó. Az én fiam is pl. most kezdte a bölcsit, most, hogy 4. hete jár (egy hét kihagyással) tegnap óta nem sír reggel sem. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem is fog, de eddig már amint meglátta a bölcsit az utcán, onnantól sírt, hogy ő nem megy bölcsibe. Aztán beadtam, és mire a kabátomat, táskámat felvettem és indultam, már csend volt. A reggelire pedig minden gyerek megnyugszik. Mondjuk a fiam napközben nem sír, néha nyafogott, de elfogadta a gondozónő válaszát, hogy uzsonna után jön anya.

Az alvás első két nap ment sírással, azóta ebéd után megy a helyére fogja az állatait és alszik.


Én lazán álltam hozzá, és engem meglepett, hogy tényleg milyen rossz, hogy a nyakamból úgy kell kiszakítani reggel. De rájöttem, hogy ez csak anyának szóló "hiszti", mert egy perc és abbamarad. Lehet, hogy érezte ezt a nyugalmat rajtam utána már, nem tudom, de hogy hétvége után nincs sírás....


Szóval neked biztos rosszabb, ha egész nap is sír, de hidd el megszokja.

Dolgozni fogsz? Mert akkor szerintem sincs értelme, hogy hazavidd ebéd után, hiszen akkor neki megint csak az jön le, hogy "igen, eddig sírtam az alvás miatt, és anya megkönyörült, és mégsem kell itt aludnom, én győztem." Aztán meg mikor dolgoznod kell? Mi lesz? akkor mégis ott kell aludnia? Akkor most hogy is van ez?

Ha nem dolgozol majd, és végig haza tudod vinni ebéd után, akkor szerintem meg lehet beszélni a gondozónőkkel, szerintem ennek örülnének is. (egy gyerekkel kevesebb délután)

Biztos, hogy megviseli őket a bölcsi/ovi, kinél hogy jön ki, de elmúlik. Amint megérti, hogy ez már mindig így lesz, de nem baj, anya úgyis jön mindig, onnantól már jó lesz. Ez valakinél pár nap, valakinél több hét, de azzal nem jobb, ha mindig bent vagy vele. Szerintem.

Én is ezt most értettem meg, eddig én sem értettem, hogy miért csak két hét a beszoktatás, és mi értelme van, ha már a 2. héten kiküldenek reggeli előtt, és csak alvás után megyek be újra.... De bevált. Nyilván mi anyák elég elfogultak vagyunk, a gondozónők tudják, hogy mit csinálnak. Kitartás, türelem és szeretet! Szerintem érzik azt a gyerekek, hogy anya milyen hangulatban hagyja ott a bölcsiben....

2011. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: visszaolvastam: mármint nem a sírást szokja meg egész nap, hanem a bölcsit :o) és nem fog sírni. Egyébként én azzal is nyugtattam magam, hogy ez a természetes, hiszen eddig egész végig veled volt, most meg... Nekem az rosszabbul esett volna, ha egyáltalán nem sír....
2011. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!