Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iker fiaim vannak 2évesek...

Iker fiaim vannak 2évesek múltak de még nembeszélnek ez baj?

Figyelt kérdés
Igaz az eggyik már próbálkozik és értem is hogy mit mond de a másik baba csak gagyog a maguk nyelvén is az istenése mond semmit,de amúgy nincs velük gond mert megértik amit mondok nekik csak az a gond hogy mindig egyedűl vagyok velük.
2009. máj. 11. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem gond.

Az ikreknél egyébként is gyakrabban előfordul, hogy később kezdenek el kifelé kommunikálni, mivel ők gyönyörűen megértik egymást. Sokszor kialakulhat közöttük egyedi szimbólumrendszer, szó (esetünkben szótag)használat, stb.

Ha nagyon zavar, kérd ki a gyerekorvos tanácsát!

2009. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jól írta az első!:)

Emiatt is szokták pl. javasolni, hogy mikor oviba/bölcsibe kerülnek meg lehet próbálni hogy külön csoportba menjenek mert nagyon is rá tudnak állni erre hogy csak egymással kommunikálnak a saját kis nyelvükön és nincsenek rákényszerülve hogy mással is megértessék magukat.

Az én fiam egyedül van 2 éves és egy szót se mond, most voltunk orvosnál, azt mondták még nem kell aggódni, mert megérteti magát nagyjából. Van akinél ilyen későn indul a dolog.

2009. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszotok!:)
2009. máj. 11. 16:47
 4/5 anonim válasza:
ne aggódj! 3éves kor után tekintik csak esetleg problémának ezt. Ráadásul gagyognak, tehát megindult a beszédfejlődés, jól halanak, értelmesek. Persze érdemes egy hozzáértő védőnővel megbeszélni, aki felméri, hogy milyen a kommunikációja a gyermekeidnek. Tanácsot is tud adni hogyan fejlesztheted őket ebbena korban. Pl. mondókákkal, rigmusokkal, ritmusjátékokkal, sok sok rímes játékkal. hihetetlen eredményeket hoz as rendszeres mondókázás. Ismételni kell néhányat,amíg el nem kezdik ők is mondogatni. Próbáld ki, keres mondókás könyveket.
2009. máj. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Saját tapasztalatból beszélek!

Nekem is iker fiaim vannak, akik "iker nyelven" kommunikáltak egymással. Legtöbb kifejezésük teljesen távol állt a valóságtól. Pl. engem etti-nek hívtak, ez jelentette az anya szót.Egy évvel idősebb nővérük tőkéletesen értette őket. Sajnos ez az állapot csaknem 4 éves korukik tartott, az ovódába is így kerültek be. Az iskolás korukban logopédushoz is jártunk, mert nem volt tőkéletes a kiejtésük. Azóta már minden rendben van, Te se aggódj ezen. Sok mesélés, beszélgtés meghozza az eredményt!

2009. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!