Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejérzékeny gyereknek mit...

Tejérzékeny gyereknek mit tesztek szaloncukor helyett a karácsonyfára?

Figyelt kérdés
A habkarika jutott eszembe, de a mézeskalácsot vagy a szaloncukrot el lehet készíteni tejmentesen?
2011. nov. 19. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb bioboltokban már lehet venni tejérzékenyeknek készült szaloncukrot.De készíthetsz te is,itt találsz jó recepteket:

[link]

[link]

[link]

2011. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

csinalhatsz is hazilag, van laktózmentes tej, abból

:D

mezeskalacsot ha egyutt csinaljatok az meg nagyobb elvezet

az en fiam nem nagy evo, gondoltam csinalunk, aznap estere mar nem is volt :D

2011. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem nagyon van időd csinálni laktózmentes dolgokat, akkor vegyél pár (mentes) túró rudit és azt vágd fel. -csomagold be fényes papírba és kész a mentes túrórudis szaloncukor. Csinálhatjátok együtt is és akkor a lurkó is élvezheti a készülődés örömét. De rakhatsz még bele: karamellát is, cukrot...
2011. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, sajnos nem laktóz, hanem tejallergiánk van és semmi tejeset nem ehetünk. Pl. Mandulatejjel szoktam készíteni a vaníliapudingot is. Így azért van édességünk. Piskótával nem lehet valamit variálni? És a mézeskalácsba mi tesztek?
2011. nov. 20. 15:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mézeskalácsot még nem sütöttem az én tej- és tojásérzékeny kisfiamnak, de gondolkodom rajta, a piskótás kérdésedet meg kifejtenéd bővebben, mit szeretnél rajta variálni? Talán tudok segíteni, mert én elég sokat sütök a fiamnak is.

Nálunk egyébként a szaloncukor egy gumi-zseléscukorcukorszerű lesz, ez az új találmányom.:-).

Szóval fogtam egy doboz szamócát a fagyasztóból, de másból is ki fogom próbálni, összeaprítottam robotgéppel, majd hozzáadtam egy zacskó étkezési zselatint és felfőztem. Mikor kihűlt, gyurmához való szaggatóval formákat szúrtam ki belőle és cukorba hempergettem. Tudom, hogy nem egy Norbi update édesség, de pont a karácsony miatt gondoltam ki. Mivel bejött az egész családnak, így karácsonykor is ilyet fogok készíteni szaloncukor gyanánt.

2011. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, tök jó. Mi is kipróbáljuk majd. A piskótára én is valami hasonlót gondoltam, mint amit írtál, pl. meghempergetni valamiben...
2011. nov. 21. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!