Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire változtatta meg...

Mennyire változtatta meg babátokat a bolcsi vagy ovi?

Figyelt kérdés

Gondolom, megérzik a gyerekek is a változást, hogy most már nem anyával vannak egész nap. Nekem magamnak is nehéz lesz:)

van néhány rossz (?) szokása a fiamnak (egyéves múlt), ami nem lesz szerintem elonyos a bolcsiben, bár ha otthon lennénk, engem nem zavarna. Egyre jobban igényli, hogy mellette legyek, mikor elalszik - keres, bújik; sokszor van az, hogy evés kozben le kell foglalnom a kezeit, mert maga még nem eszik, de hadonászik, így inkább adaok neki valamit, ha más nem segít...még van kb 2 hónapunk, megprobálom leszoktatni ilyesmirol,de mi van, ha nem sikerul?

Nálatok hogy volt? konnyu volt beleszokni/beleszoktatni az új helyzetbe?


2009. máj. 10. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem a lányom beképzelt lett az oviban, és flegma, visszafelesel.

Ez az első éve.

remélem változik :(

2009. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam jól kezdettől jól viselte az ovit, pedig ő is anyás volt. Persze voltak sírások, hisztik, de az óvónők tanácsára olyankor elköszöntem tőle, megmondtam mikor jövök, aztán mentem. Az óvónőknek nem műsorozott addig, mintha ottmaradok, délután pedig egy mosolygós gyerek várt.

Eleinte nem akart ott aludni. de amikor látta, hogy mindenki átöltözik pizsibe, beadta a derekát. A gyerekek amúgy is utánozva tanulnak és viszi őket a "csordaszellem" a többiek után. Persze sok függ a kicsi habitusától is. Rosszat is tanulnak a többi gyerektől, ez kikerülhetetlen és van, hogy az oviban mintagyerekek, otthon pedig elengedik magukat. Az én tapasztalataim elég jók, de nálunk kiválók az óvónők is.

2009. máj. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom,hisztis,beképzelt és nagyon irigy lett!Szerencsére már oviba jár és most már ő is tudja,h ezek a tulajdonságot nagyon rosszak!!!!Most már nem ilyen!De most meg verekszik és nyújtogatja a nyelvét!Elég egyetlen neveletlen gyerek és a többi is olyan lesz!!!Szörnyű!!!
2009. máj. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
a mienk etyke, jót tett neki a közösség! Nyitottabb, talpraesett lett, bár eddig se volt szégyenlős. Tanult egy kis rendszert, fegyelmet is talán. Az irigység jelei annyiban jelentek meg, hogy nagyo félti ami az övé, és bár odaadja ha kell, de hangsúlyozza hogy ez az övé. Gondolom ez a "belső hatalmi harcok" következmyéne! :) Összességében pozitívan hatott rá a közösség! a többiektől felvett nyegleségeket meg leküzdjük!
2009. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!