Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire vagyok a gyerkoc...

Mennyire vagyok a gyerkoc "szolgája"?

Figyelt kérdés
anyum párszor célzott rá, a tobbi rokon, ismeros is valoszinuleg úgy gondolja. szerintem néhány dologban engedékeny vagyok, de általában a kompromisszumra torekszem. pár dolgot megengedek neki, amit talán nem kéne, de akkor állandoan ulhetnék mellette és semmit nem csinálnék otthon. ami tény,hogy szinte mindig velem van, nagyon anyás lett. Magammmal vihetem bárhova, de az alvásidot figyelembe kell vennem. elmegyunk egyutt bárhova - bevásárlás, autoszerviz stb, csak figyelm az órát, vagz egyszerre kevesebbet tervezek be. mivel az ágyban alváshoz szoktattam, csak ott alszik el. Ha anyoséknál, vagy bárhol vagyunk pont alvásidoben, és nem alszik be, hazajovunk...Néznek rám néha fura szemekkel. de miért nem értik meg, hogy én tudom, mi jon aztán, ha a gyerek túlfárad, aztán nekem fog sírni, nem fogok velebírni stb?volt már pár rossz tapasztalatunk, nem szivesen mozdulok ki vele estére. enyire rosszul képzelem el? 14 honapos a fiam.
2009. máj. 7. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeknek szükségük van a megszokásra. Miért baj az, hogy csak az ágyában alszik el? Az én kislányom 20 hónapos koráig az udvaron a babakocsiban ringatva aludt el, majd bevittük a szobába. Akkor én most rosszul csinálok valamit?! Dehogyis!

Ne törődj senkivel, továbbra is tartsd szem előtt a gyermeked érdekeit. A többi nem számít.

Egy 2 gyerekes

2009. máj. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan sokféleképpen gondolkodunk. Nálunk anyu, és ált. az én rokonságom igyekszik alkalmazkodni, teljesen megértik, hogy pl. sietnünk kell haza hogy estére hazaérjünk. Férjem rokonai viszont furcsán néznek (akinek meg nemrég, 10-15 éve volt kisbabája, "homokba dugja a fejét"), mintha más bolygón laknánk, ők elvárnák, hogy mi alkalmazkodjunk hozzájuk.


(Pl. anyósomtól az infó: húsvétkor 1-től 3-ig kell menni férjem nagyijához, mert akkor lesz otthon. Kapkodás, etetés után elmaradt a peluscsere, szopi után belealudt, de felkeltettük, hogy sikerüljön összehozni a fenti időpontot. Fél 2-kor csengettünk, senki sem nyitott ajtót, vártunk és hazajöttünk. Később kiderült, hogy váratlanul meghívta egy rokon egy étterembe, ezért nem volt otthon. És furcsán néz mindenki, mintha elvárnák, hogy még ezek után is mi keressük az alkalmat. Ugye nem kell mondanom azoknak akik itt olvasgatnak, hogy a nagyik, keresztgyerekek végiglátogatása mellett a dédikre ennyi idő nem jut kisbabával? Bocs, hogy hosszú lett.)


Szerintem csináld ahogy jónak látod, mások nem látnak bele a helyzetedbe teljesen, és kívülről ítélik meg. Furcsa dolgokat hallok olyanoktól, akiknek bár még egész kicsik a gyerekei (3,6 évesek), mintha kivágták volna életéből az első éveket. Pl megkérdezte amikor kislányom 1-1.5 hós volt, hogyhogy nem alszik még este fél 9-kor? Miért nem fektetem le? Vagy azt mondta (gyerekei is csak anyatejesek voltak), "este jól be kell etetni, hogy végigaludja az éjszakát"... Szóval csak mosolygok... (Tájékoztassam, hogy 1 hósan még nincs napirendünk, vagy épp most sikerült elérni, hogy egyáltalán éjszakairól nappali ritmusa legyen? És hogy anyatejet annyit eszik amíg éhes, nem lehet beleönteni, mint a tápszert? Amikor állítólag ő is csak anyatejet adott?) Szóval a másik, hogy egy idő után a tudatalattiba mélyebbre süllyed, amire már nincs szükség feljebb, elfelejtődnek dolgok, teljesen jószándékúan, azt hiszem...

2009. máj. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
anyum megért, csak itt-ott piszkál:)anyosomék meg a tobbi rokon mondják, hogy persze, a kicsi az elso, de látni, hogy furcsállják. tudom én, hoyg másnak is volt kisgyereke, de ezt az enyémet én ismerem, és tudom, mire hogy reagál..ha hagyom idoben és nyugodtan aludni, akkor mikor felébred, nyugodt és tundéri:)de ha nem, akár napokig...még fontos neki a megszokás. Holnap vacsorára megyunk. ha nem, megsértodnek. én nem várhatom el, hogy 5-kor legyen vacsi, de a fiam már 7-kor fáradt, eszik, és 8-kor alszik.. de mindig mindenki mondja, hogy bírja még stb...remélem, nem lesz gond...jo babázást nektek:)
2009. máj. 8. 00:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak is azzal törődj ami nektekjó. Ha a rokonság furcsán néz ez van. A te gyered te neveled gondozod ápolod. Ők a töredékét látják. Te élsz vele te tudod mi jó neki.

Én is anyuk vagyok, van egy 6 hós babám de nálunk is ez a helyzet de magasan teszek arra aki nem érti meg a mi napirendünket, életünket. Biztos sokan haragszanak is rám mert amit betartok azt betartom. Pl. sógórnőmnek va 2 gyereke. Télen elvárták volna hogy még este 6kor is menjünk hozzájuk látogatóba a picivel, mi, hmm, mert az olyan természetes. De a gyekeinek taknya nyála összefolyt mindig de otthon ülni és kikúrálni azt nem lehet. Na nem igen keresem a kontaktust velük De volt még bőven sztori. Az én gyerekem is az esti fürdést úgy betartja hogy órhoz lehet igazítani. Nincs ppelláta akkor , fürödni kell.

Szóval az a jó ami nektek jó, a többi nem számít.

Puszi

:-)

2009. máj. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Én is pont így vagyok ahogy te. Nálunk mondjuk mindenki megérti a dolgot, de ha nem így lenne akkor sem törődnék vele. Inkább néhány kisgyerekes ismerős furcsálja, hogy fél hétkor fürdünk, utány vacsi és már 8-kor javában alszik. Pedig 2.5 éves a lányom! Ne törődj senkivel, nagyon jól csinálod!
2009. máj. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én fiam 17 hónapos és még mindig betartjuk a napirendet. Nem azért, mert ez az én heppem, hanem pont azért, mint ahogy te is írtad, mert akkor alszik és ébred nyugodtan. Ő sem szívesen alszik el máshol és én sem megyek vendégségbe este fél hétre, mert fél nyolckor fürcsi és alvás. Tehát csatlakozom az előttem szólokhoz: JÓL CSINÁLOD, nem vagy a gyerkőc szolgája. A gyereknek a biztonságérzetet az állandóság adja.
2009. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

koszi mindnekinek, jo látni, hogy nem egyedul gondolkodok így. nemrég jottunk meg anyuméktol, mert a torpi nem bírt volna ebéd után bealudni:)

majd lassan azért meg fog kelleni tanulnia máshol is, de majd csak mielott megyunk bolcsibe, akkor gondoltam tanítani ot. addig nem szivesen zavarnék be:)

2009. máj. 8. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!