Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Masnal is elofordul, hogy a...

Masnal is elofordul, hogy a gyerkoc cirkuszol, nem? Jol ramijesztett a doki!

Figyelt kérdés

hali!

A gyerkocunk 2 éves mult, elvittem ma az orvoshoz a szokasos ellenorzésre. Tudni kell a kicsirol, hogy olyan mint én, ontorvényu, makacs, ha valamit nem adunk neki oda ( laptop, tévékapcsolo stb) levag egy 1-2 perces hisztit, de utana jatszik tovabb. nagyon kozvetlen, nyitott gyerek, mindenkihez kedves,baratkozo, nem félénk, barhol vagyunk. En itthon vagyok , jelenleg atképzem magam, tanulok.

Noszoval ma a dokihoz bemegyunk ( haziorvos, itt, kulfoldon egy haziorvos van, gyerekdoki nincs kulon)

A picinek nem tetszett, hogy le kellett vetkoztetni, és levagott egy kisebb cirkuszt, nem akart lefekudni és sirt. A doki erre elkezdett vele uvoltozni, hogy "elég legyen mar" ( mar ezen is kissé fennakadtam), majd megkérdi, " ugye jar bolcsibe"? ( hahahahahaha, jah, 7 honapos terhesen akartuk beiratni, mar nem volt hely, oviba meg még nincs), " nem, itthon vagyok vele mivel jelenleg én sem dolgozom" erre a doki: " hat az hogy lehet hiogy nem jar bolcsibe, mar egy éves kora korul be kellett volna adjam, akkor ne csodalkozzak hogy ilyen a gyerekem"!!!!!!! Kérdezi, hogy otthon is vannak e ilyen duhkitorései ( nem tudom, az én olvasatomban mas a duhkitorés, de mindegy),mondom, néha, ha nem kap meg valamit ami veszélyes lenne szamara, de hamar megnyugszik.

Erre mit mond? El kellene vinnem egy pedopszichiatrehez a gyereket!!!

Elbogtem magam mikor kijottem tole, mert én ugyan nem fogom elvinni, semmilyen problémaja nincs a gyerekemnek, foleg pszichésen nagyon is rendben van.

Mindent megadunk neki, nem veszekszunk sem a férjemmel sem vele, halistennek elég jo korulmények kozott élunk, ingergazdag kornyezetet teremtunk neki, sokat utazunk , ilyenkor jon velunk ( két éves létére mar fél Europat berepulte), egészséges, szoval...

Ha van koztetek olyan kisgyermekes anyuka, akinek a pottomje néha hisztizik, ti kaptatok ilyen " javaslatot" a hazidokitol, vagy mit tanacsolt?

Koszonom!


2010. máj. 18. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
azonnal dokit váltanék. vagy rendeznék neki egy igazi hisztit, amikor engem vizsgál. utána megkérdezném, hogy mi volt a véleménye az előadásról. az enyém okt-ben lesz 4éves és még mindig nem megy oviba. (igaz a helyhiány miatt) de bölcsibe semmi pénzért nem adtam volna! velem-nálam szocializálódjon a gyerek, én alakíthassam ki a szokásait, nem kell egy idegen rendszer, ami lehet, hogy szögesen ellenkezik a családi létünkkel!
2010. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez a doki nem normális. Nem tudsz háziorvost váltani?
2010. máj. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ilyen javaslatot simán a hajára kenek egy orvosnak. függetlenül attól, hogy az az orvos, gyerek vagy felnőtt vagy állatorvos-e. ha meg még üvölt is a gyerekemmel, velem vagy a kiskutyámmal nyakon is vágom. ilyen ostobaságot, hogy attól hisztizik, mert nem járatot bölcsibe itthon is hallani. muhahaha. persze. elismerem, hogy a bölcsödének vannak áldásos hatásai, de egy gyereknek egy dologra van szüksége jó sokáig: családra. pont. semmi másra. ez a család te vagy meg apukája.
2010. máj. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Én csak az én családomból tudok példát írni. Mi a húgommal sohasem hisztiztünk, sőt az unokatesóim sem az ő családjukban. És mi se jártunk bölcsibe, csak oviba. Nem bántásból, de nincs kicsit elkényeztetve?
2010. máj. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A doki egy idióta, a kicsinek pedig semmi szüksége "pszichomókusra"! Teljesen normálisan viselkedik, úgy ahogyan egy kétévesnek viselkednie kell!!!
2010. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a háziorvos tényleg idióta. Eleve, hogy jön ő ahhoz, hogy rákiabáljon a gyerekre. Aztán csodálkozik majd, hogy a gyerek fél tőle. Aki idegbeteg, az ne menjen orvosnak! Azt hiszem én is ráüvöltenék a gyerekorvosra, ha így viselkedne.

Amúgy az én 19 hós fiam is hisztizik időnként, az orvosnál meg rendszeresen. Ettől még nem hinném, hogy idegbeteg a gyerekem, pusztán akaratos. De a rossz oldala mellett megtapasztaltuk már ennek a jó oldalát is, mivel a mozgásfejlődésben sokat segített a makacssága. Addig próbálta az egyes mozgásformákat, amíg nem sikerült. Szóval ez nem feltétlenül rossz dolog. Remélem, hogy felnőttként is megmarad ez a tulajdonsága és küzdeni fog a céljaiért. Jó egészséget kívánok nektek és egy normális háziorvost!

2010. máj. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Az én kicsi fiam 22-23 hónapos.

Utálja a dokinéninket, pedig aranyos, nekem is ő volt az orvosom. Amikor ki kell hívni vagy mi megyünk, szegénykém már a váróban sír, amikor vetkőzni kell nem engedi és sokszor úgy üvölt, miközben az orvos vizsgálná, hogy megsüketülünk tőle. Erre mit mondana a te dokid?

Szal csak ott viselkedik így a baba mert emlékszik az oltásokra, a pálcikával nyelv letolásokra, amik neki fájtak, szerintem ez érthető.

Nem is csodálkozik rajta az orvos.


Válts orvost!!!

2010. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Komolyan mintha az én fiamról írtál volna :) Szerintem elég sok kisgyerekre jellemző. Mondjuk az tény, hogy mióta bölcsis (ősz óta), azóta kevesebb az ilyen cirkusz, jót tett neki a közösség, gondolom a kötöttebb szabályok miatt. De azért még mindig tud ilyeneket produkálni. Én nem látok ebben semmi különöset.
2010. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez az orvos egy pancser, aki még ezek szerint nem látott egyetlen egészséges, dackorszakban lévő gyereket sem!

2 éves kor körül minden valamirevaló, eleven kisgyerek hisztizik, ki így, ki úgy. Vannak durván hisztiző gyerekek is, de ez is teljesen természetes, csak nem annyira kellemes egy szülőnek... Ahogy felnőttek közt is van, aki harsányabban reagál egy-egy sérelemre. Szóval éppen ez a természetes viselkedés egy ilyen korú gyerektől, aki ebben az időszakban küzd azzal, hogy megtanulja: hogyan érvényesítse az akaratát, hogyan kezelje az érzelmeit.

Az egészen más kérdés, hogy mit enged meg a szülő és mit nem, illetve hogy el van-e, vagy nincs elkényeztetve. De ez NEM ORVOSI kérdés, hanem nevelési. De ettől függetlenül: bármilyen szigorúan és következetesen nevelsz egy hisztire hajlamos gyereket, maximum annyit érsz el, hogy naponta nem 10x, hanem csak 8x fogja csinálni.

Még annyit, hogy pont így lehet egy makk egészséges gyerekből hülyét csinálni, ahogy a doki mondja: elvinni egy pszichomókushoz, aki majd különféle terápiákat talál ki neki. Vagy bogyókat ír fel, ahogy egy ismerősnek a gyerekének. Na ezt nem szabad!

Szóval makk egészséges gyereked van! Az enyém is 2 éves, de úgy hisztizik, hogy attól igen infarktust kapna a ti dokitok :-)))

2010. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!