Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennétek így ügyeletre?

Ti mennétek így ügyeletre?

Figyelt kérdés

Két éves kislányom pénteken belázasodott. A lázon kívül szinte semmi tünete, a hangja kicsit elment és nagyon enyhén náthás, de az még akár a foga miatt is lehet, mert épp áttörni készül egy szemfog (és neki szokott ilyenkor folyni az orra, teljesen átlátszó) Én azt gondoltam, valami vírus lehet, adok neki Cebiont, Fenistil cseppet elalvás előtt és ACC-t reggelente.

A lázát is csak 12 óránként kellett eddig csillapítani, amúgy csak hőemelkedése van, de néha felszalad. Most amikor ébredt, már 38,8 volt neki.

Saját doktornéni csak szerdán lesz. Az ügyeletet nagyon utálom.


Amúgy teljesen jó kedélyű, étvágya van, sokat iszik, csak akkor bágyadt, amikor lázas, meg egy picit fáradtabb összességében a szokásosnál.


2011. okt. 31. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Én még várnék. Próbáld lejjebb húzni a lázát, kúppal, ha szükséges hűtőfürdővel. (Levonva a fokot 39, 5 felett érdemes csak hütőfürdőztetni).

A lényeg hogy folyadékot igyon, pihengessen. Ha holnap is magas még az ébredési hője, akkor el lehet vinni.Szerintem.

2011. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elég ha te csillapítod neki a lázát. Nincs nagyobb baj szerencsére ezért felesleges az ügyelet.

Csak ha tartósan nagyon magas a láza akkor vidd, nehogy lázgörcsöt kapjon.

De most még elég házilag megoldanod.

2011. okt. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Én is így gondolom. Reggel nem szokott láza lenni. Csak most attól félek, rosszabbodott a helyzet, mert amikor felébredt, lázrózsás volt az arca, nagyon rosszul nézett ki.

38,8 levonva van, vagyis hónaljban mérem neki, szóval ennyi.


Csak rettegek az ügyelettől. :o( Rengeteget kell várni, és sok a sokkal rosszabb állapotú gyerek. Emellett van egy 4 évesem is, és terhes vagyok, az elején, tök rosszul vagyok, férjem meg dolgozik, nincs itthon, nagyszülők elutaztak...

Minden a legjobbkor. :o(

2011. okt. 31. 16:02
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként a Nurofen teljesen leviszi neki, csak eddig 38,5 volt a maximum. (Igaz, éjjel nem mértem neki, csak megtapogattam a sötétben, és forró volt, úgyhogy adtam neki, szóval lehet, hogy már éjjel is ilyen magas volt... :o)
2011. okt. 31. 16:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag szó szerint ilyen állaőpotban van a lányom aki 2,5 éves. Ugyan így pénteken kezdte, szombatra lett igazán lázas.

Nálunk menetrend szerű,hogy ünnepnapokon vagy hétvégén betegszik le.


Legutóbb a gyermekorvosunk azt javasolta, hogy magas lázra estéra egy negyed Algopirynt adjak neki teában, mert 100x hatékonyabb lesz mint a Panadol meg a Nurofen.

Akkor igaza lett, mert akkor olyan láza volt hoyg ezek nem vitték le, de az Algo levitte.


Nos hogy visszakanyarodjak, ugyan ilyen állapotban van mint a lányod, és nem viszem az ügyeletre, mert tudom hogy azt mondják majd csillapítsam a lázat és igyon sok folyadékot.


Szóval nem vinném ügyeletre.

2011. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egyelőre a Nurofen is teljesen jól csillapít. De nekem is van más hatóanyagú cuccom, ha kéne.


Inkább csak megijedtem, mert azt hittem, hogy a mai "csak hőemelkedés (37,4) ebédig már azt jelenti, hogy gyógyulóban van, erre ébredéskor az a csúnya állapot.


Mostanra már lement a láz, éppen egy nagy szelet pizzát töm magába a kisasszony, szóval olyan nagy baj nem lehet. :o) És megivott kb. 6 deci folyadékot...

2011. okt. 31. 16:59
 7/10 A kérdező kommentje:
Nektek is jobbulást!!
2011. okt. 31. 16:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Ébredés után fél órával mérj lázat! Közvetlenül ébredés után becsapós!
2011. okt. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom ébredés után alapból magasabb az ember hőmérséklete. A fenistil csepp nem kiütésre meg csípésre való?

Remélem, már jobban van.

2011. nov. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!

Bár ébredéskor az ember hője alacsonyabb, ez a nyugalmi állapot miatt van, felnőttnél-gyereknél egyaránt... Ezért lehet becsapós, mert azt gondolnánk, hogy "de jó, nincs láza", majd fél óra-óra múlva felmegy.

A Fenistil csökkenti a nyálkahártya duzzanatot és ezáltal kisebb az irritáció és a késztetés a köhögésre. Csípésre is a duzzanatcsökkentő hatása miatt adják.


Az éjszaka egyébként tűrhető volt, csak hajnalban ment fel a láza, viszont elkezdett krupposan köhögni, ami elég nagy szomorúság, mert eddig azt hittük, neki nincs. (Nagyobb lányom kruppos (volt remélem, már nem volt egy éve ilyen köhögése, talán kinőtte)

Viszont szerencsére emiatt tudjuk kezelni ezzel is, holnap elviszem dokihoz.

Mindenkinek köszi, akinek kell, jobbulást!

2011. nov. 1. 08:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!