Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondanál ilyen esetben a...

Mit mondanál ilyen esetben a barátnődnek?

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy az egyik nagyon jó barátnőmnek a kisfiánál megállapítottak valamit. Azt sem tudom, hogy betegséget-e vagy valami mást.

Azt mondta, hogy este felhív és elmondja. Már előre rettegek, hogy mi van a kiskölyökkel. Nem szeretnék sajnálkozni, inkább bátorítani szeretném, de sajnos ilyen esetekben nem vagyok a szavak embere. Már többször elsírtam magam, pedig még nem is tudom mi van.


2011. okt. 16. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hmm

mondjuk megvárnám h mit mond

mert ha nem tudod mi van akkor nem lehet készülni rá

amúgy az a legjobb ha spontán vagy ha őszinte a reakciód

nem mindig a szavak számítanak hanem az h érzi osztozol vele mikor kell és szükséges


szal nyugi / lehet nem is olyan nagy a baj mint elsőre gondolod

2011. okt. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előtte ne sírj, mert kiborítod mégjobban. Mond neki, hogy bàrmit kér, azonnal ott vagy és segitesz.
2011. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom tanácsolni, amit előttem is írtak: ajánld föl neki, hogy ha bármiben szüksége lesz rád akkor nyugodtan szóljon és segítesz. Mást nem nagyon lehet mondani és egyébként is ezzel leszel a leghasznosabb és a legmegnyugtatóbb.
2011. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tegnap találkoztunk bevásárlás közben, és a fiam láttán elsírta magát. Szinte egyidősek a gyermekeink. Akkor mondta, hogy most inkább hagyjuk a témát, mert nagyon friss, de vasárnap du felhív. Mondanom sem kell, hogy én is egyből elsírtam magam, és teljesen kiakadtam. Ma mondta egy közös barátnőnk, hogy nem tud Ő sem semmit, csak azt, hogy vitték valahová kivizsgálásra a kisfiút. Ezért gondolom, hogy betegség lehet.
2011. okt. 16. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyet tudok,mit ne mondj. Amikor az én kisfiammal hosszú időre kerültünk kórházba, felhívott a barátnőm és elkezdett okoskodni, hogy ilyen meg olyan tea kéne, meg c vitamin, mert amikor ő elkapott valamit mennyire segített az orvosok meg hülyék. Mindeközben a fiam félig öntudatlanul infúzióra kötve, szürke alapszínnel feküdt súlyos betegséggel. Én rövidre zártam a beszélgetést, sőt hamarosan a barátságot is.

Ilyenkor egy anyának nem kell más csak együttérzés és bátorítás és sok kedves szó valamint mindennapos érdeklődés, hogy érezze nincs egyedül!!!

2011. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Légy együttérző, bátorítsd, hallgasd meg. Ajánld fel hogy bármikor segítesz (már ha tudsz), és érdeklődj. De az érdeklődést se vidd túlzásba, mármint úgy értem, engem valahol egy idő után idegesítene a napi többszöri "na? na? naaa?....mi van? hogy van? Hogy van?... mert sokszor nincs időm válaszolni sem (voltunk mi is kórházban) de az ha írt valaki vagy felhívott nagyon jól esett. (szerencsére semmi baja a lányomnak, bár kedden MR vizsgálat...)

Ha esetleg van az ismerőseitek között orvos, ajánld fel ha olyan a szitu hogy megpróbálsz Te is ismerőst szerezni hogy gyorsabban menjen pl egy vizsgálat...


Remélem minden rendben lesz a kisgyerekkel. Majd írj hogy mi a baja, még én is izgulok.

2011. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kiderült, hogy mi történt?
2011. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Autista a kicsi.
2011. okt. 18. 10:45
 9/9 anonim ***** válasza:

volt csoporttarsam kisfia autista..ajanlom a blogjat: [link]


igazabol az autizmusnak rengeteg fokozata van, nem tudom mennyi idos a fia (ismerosom fianal 2 evesen derult ki)..

en bevallom kerdezgettem rengeteg, beszeltettem, nem terapias celbol, hanem hogy egyaltalan felfogjam a dolgot, de szerintem neki is segitett.


batoritsd, es ne engedd, hogy elhatalmasodjanak a rossz erzesek rajta


nem mindig kell mondani, eleg ha ott leszel mellette, amikor szuksege van ra

2011. okt. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!