Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy romlik 2 éves...

Lehet, hogy romlik 2 éves kisfiam foga mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig nem tűnt fel ,sőt gyönyörűnek tűnt most viszont mintha bebarnult volna picit, pedig mossuk rendesen ! Mit tehetek nagyon nem szeretném ha elromlanának !!!
2011. okt. 9. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Az tévhit ha valaki azt hiszi,hogy ha a baba tejfogai rosszak akkor a maradandó fogak is rosszak lesznek.

Addig még van neki foga,még ha feketék akkor is az első fogváltás 6 éves kora körül nő ki a két első metsző fog.

2011. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia

nekem 3 gyönyörű gyerekem van,sajnos mind a háromnak rosszak,vagy voltak az első felső négy tejfoga.

Nagyfiam 10 éves,1 évesen már elfeketedett neki,pedig se cumi,cumisüveg nem volt.

Most erős,szép csontfogai vannak.

Lányom 5 éves szintén 2-3 éves kora között elromlott az első négy,még nem váltott fogat,de bízom benne,hogy rendben lesz nála is.

A kicsi 22 hónapos és barnulnak el neki, szintén a felső négy.

Most is voltunk fogorvosnál,de azt mondták,ez sajnos örökletes,nem tudnak mit csinálni.

Mossuk rendesen,cumisüveg nincsen,csokit,édességet nem szereti,mert sokan erre fogják,pedig semmi köze hozzá.

Nagyon sokat bánkodtam emiatt,mert nagyon zavaró volt kezdetben,hogy mindenki ezt kérdezi,miért ilyenek a fogaik,de mára már nem hallom meg a bántó szavakat.

Az a lényeg,hogy a csontfogak egészségesek legyenek.

2011. okt. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3 éves a kislányom és sajna nekünk is kezd csúnyulni.2 hónaposan már fogai voltak és azt mondták hogy a korai fog korán romlik.Ez tényleg így van.Remélem maj a rendes fogai szebbek lesznek.
2011. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos általában, ha a tejfog elromlik, alatta a maradndó fogcsíra is romlik. ez a valóság. eüs
2011. okt. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!

Romlik,de azért van a fogorvos ,hogy a rossz tejfogat kivegye!!

A másik ha tényleg eü-s vagy akkor azt is tudnod kell,hogy az elszíneződött tejfogak,még nem feltétlen rosszak!

Ha pedig mégis akkor az szó szerint szuvas és az szabad szemmel jó láthatóak!Tehát az aggódó anyuka tuti elviszi fogorvoshoz a pár éves gyermekét és nem itt kér jó tanácsot.

Ja és még valami.nekem a tejfogaim nagyon rosszak voltak idő előtt tönkre mentek és egy része ki is hullott ezt a szüleim mondták.

Most 45 vagyok mondanom sem kell egy rossz fogam nincs!!

Én meg nem vagyok eü-s csak magamból indulok ki,mint itteni hozzászólók.

Én az első voltam,,

2011. okt. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fogmosás kapcsán mindenesetre szem előtt tartandó a sav-erózió megelőzése:

étkezést előtt ill. után közvetlenül nem tanácsos fogat mosni, pláne ha savasat is ettünk.


Ugyanis az étkezést követő kb. fél órában még fel van puhulva a fogzománc, ami fokozatosan nyeri vissza természetes állapotát, 30-40 percen belül. A fogkefe, de a fogkrém is folyamatosan károsítja a fogzománcot ekkor.


Étkezés előtt közvetlenül meg azért nem tanácsos, mert a fogkrém maradékának kell fél óra, mire teljesen távozik a szájüregből. Amíg viszont ott tartózkodik, fogzománcot károsító kémiai reakcióba lép számos anyaggal, főleg a savasabb ételekkel.


(A vízfogyasztás kivétel, az nem okoz ilyen gondot ez esetben.)


Sajnos még nemigen terjedt el ezen tény ismerete, a fogorvosoknak sem érdeke reklámozni, különben miből élnének... :S Szomorú, de így van, többnyire. Tisztelet a kivételes orvosoknak.

2012. okt. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzáteszek válaszomhoz, hogy természetesen a kémiai reakció mindkét esetre (előtte/utána) jellemző.


Valamint hogy savas italok, pl. rendszeres alkoholfogyasztás még a fenti szabály betartása esetén is károsíthatja fogakat, akárcsak nagyon savas ételek, főleg az édességek!


Még valami:

A túl sok fogmosás még a fenti szabály figyelembevételekor is árt! Több embert ismerek, akinek a fogorvos megállapította, hogy a legtöbb fogán a zománc elvékonyodott, és a páciens kikérdezése után arra, jutott, hogy egyértelműen a napi 2-szerinél több fogmosás okozta.


Magyarán nem kell annyit sikálni, dörzsölni, a fogzománc érzékeny anyag! Pláne nem erős sörtével! Igazándiból még a puha sem igazán puha...


(A fogkrémek tartalmáról meg nem is beszélve...)

2012. okt. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!