Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kaphat a 4 és 7 éves gyerek...

Kaphat a 4 és 7 éves gyerek Cetebe C-vitamint?

Figyelt kérdés
Van itt olyan,akinek a gyerekorvos mondta,hogy betegség idején lehet ezt is adni?
2011. szept. 29. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az 500 mg-osra gondolsz, akkor azt én csak a betegségek alatt adnám 3-4 napig, prevencióra elég ebben a korban 100-200 mg is.

A cetebe fokozatosan szívódik fel, így a szervezet jobban tudja hasznosítani, de hosszabb ideig én kisgyereknek nem adnám az 500 mg-os kapszulát.

Én aszkorbinsav port szoktam venni a patikában a fiaimnak(fillérekbe kerül), van otthon kis patikamérlegem és azzal reggel és este is kimérem a 100-100 mg c vitamin adagjukat. Ha betegek, akkor napi 500-600 mg-ra is felmegyek, hamar meg szoktak gyógyulni:)

2011. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont így gondoltam én is.Nagyon köszönöm!
2011. szept. 29. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:
nincs benne a betegtájékoztatóban?
2011. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs.Csak felnőtteknek való elvileg.
2011. szept. 30. 20:43
 5/7 anonim válasza:
Baromság, hogy csak felnőtteknek való. Egy gyermeknek ugyanúgy szüksége van a C vitaminra, talán kicsit kevesebb is elég, de betegség ideje alatt semmi bajuk nem lesz tőle! Napi 14.000 miligramig simán fel lehet menni egy felnőttnél is, bár annak nincs sok értelme. Szent Györgyi Albert (gyengébbek kedvéért ő fedezte fel a C vitamint) napi 2000 miligramot szedett, amikor nyolcvanpár évesen tüdőgyulladást kapott, megemelte a mennyiséget 8000 miligramra. Sikeresen kigyógyult belőle! Szerinte a világon a legveszélytelenebb anyag a C vitamin. Nem tudom miért kell tőle félni...
2012. márc. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Utolso válaszolónak: nézd meg, miben halt meg... veseelégtelenségben ;)
2017. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Utolsó válaszolónak: nézd meg, miben halt meg... veseelégtelenségben ;)
2017. dec. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!