Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól látom ezt az ovis/bölcsis...

Jól látom ezt az ovis/bölcsis beszoktatásnál?

Figyelt kérdés
Azoknál a gyerekeknél könnyebben megy a beszokás ahol anyuka elfogadja hogy mostantól ovis/bölcsis lesz a gyerek.Ahol anyuka nagy feneket kerit az egésznek,hogy úristen elválás,meg anyás a gyerek,ott hetekig,vagy akár hónapokig sírás van minden nap,anyuka is szenved,mert jajj szegény gyerek...rosszabb esetben inkább mégis otthon tartja.Nem kéne anyukának is "elengednie" a gyerekét?mármint agyban?mert igy csak azt vetíti a gyerek felé hogy ez milyen szörnyü dolog,és ezt érzi a gyerek is,és persze hogy nem akar elválni az anyjától.
2011. szept. 27. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Biztos ez is számít, de pl. nálam anyu már 2 éves koromban visszament dolgozni, addig én rokonoknál, nagyszülőknél voltam, tehát anyu már akkor tudta hogy el kell válnia tőlem. Aztán az oviba bekerültem és 1 évet végigordítottam. Nem tudom miért, de utáltam. Amúgy akkor is és most is elég érzékeny vagyok, biztos ez is szerepet játszott. Anyukám nem érzékeny, nem kötött magához soha, úgyhogy nálunk nem ez volt a gond.

De biztos az is, hogy a gyerek megérzi, ha az anyja fél az elválástól.

2011. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi:)

persze ez is lehet,de ugy általánosságban értettem...tehát akik már ugy indulnak neki hogy biztos üvölteni fog,meg szegényt megviseli az ovi...

2011. szept. 27. 12:46
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem ettől hanem a gyerek természetétől függ,milyen az alkalmazkodó képessége, közösséghez való viszonya.
2011. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egyfajta véleménye az anyának arról, hogy a gyermeke hogyan fog reagálni az "elválásra". VISZONT a világ legnagyobb butasága rávetíteni, éreztetni a gyerekkel, hogy ez nekünk nagyon fáj. Mert úgy gondolom, hogy nekünk anyukáknak nagyon rossz érzés, amikor pl. 3 évig a nap 24 órájában együtt vagyunk a gyermekünkkel, óvjuk mindentől, egyik pillanatról a másikra nem látjuk őt egész nap. Ez természetes, sőt, így a normális, de az biztos, hogy azzal csak ártunk nekik, ha éreztetjük velük, hogy ez nekünk rossz. Mert a gyereknek nem rossz, legalábbis egy 3 éves gyereknek igenis kell már az óvoda, a rendszeres közösség, a fejlesztés, és ezt már egy anya nem tudja nyújtani.
2011. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nyilván nagyon sok minden a szülő fejében dől el, át kell az egészet gondolni és pozitívan kell hozzállni, bízva a gyerekben. de azért ha az elválás mégse megy flottul, nem kell azt gondolni, hogy feltétlenül a szülő hibája, hisz a gyerekek nem egyformák (és az óvó nénik sem). ugyanannak a szülőnek lehet az egyik gyereke sírósabb, a másik talpraesettebb.
2011. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez igaz, vagyis, ha anyuka nem akarja igazán és fél, akkor szinte biztos, hogy a gyerek sem akar és nehezebben fog menni.

Viszont nem minden esetben ez a probléma. Én pl határozottan vártam, hogy oviba menjen, mert láttam rajta, hogy szüksége lenne rá, unalmas már neki itthon. Ennek ellenére az első héten minden nap órákig ordított, miután elmentem. Szeret(ne) oviba menni, csak éppen anyával együtt...Szóval mi szenvedünk vele, pedig én aztán elengedtem, nem paráztam előtte.

2011. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kisfiam mindig is szégyenlős volt,féltem is hogy mi lesz vele,sose volt barátkozó idegenekkel,gyerekekkel se.De elfogadtam h bölcsi van,és egy hét alatt beszokott sírás nélkül.

Másnak meg barátkozós gyereke van az ismeretségi körben,de nem tudott beszokni,anya féltette,meg sajnálta,és a végén nem is járatta...idén ujra probálkoznak,de ugy indult neki h tuti sirás lesz...

2011. szept. 27. 13:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi ma voltunk 2. nap beszoktatáson. Engem elég rendesen megvisel a dolog,de tudom, hogy neki ott jo lesz, mert kell már neki a közösség. De ennek ellenére én nehezen birom. Hogy miért? Nem tudom. Nem mutatom, nem mondom neki, mosolyogva megyek el, ma már volt külön tölem a bölcsiben és jol elvolt és könnyen elfogadta a dolgot.

Azért az a 21 hónap (a mi esetünkben) amikor csak mi ketten együtt voltunk az hagy némi nyomot és nehéz elengedni, hogy onnantol más vigyázzon rá..olyan aki nem is ismeri, nem ugy közelit hozzá ahogy én és nem ugy öleli ahogy én amikor fáj neki valami. Szoval nehéz ez mindenképp,de persze ez szülőfüggő is....

2011. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet veled, illetve nem mindenben.

A gyerek vagy beszokik könnyen vagy nem és anyuka az "el nem engedéssel" tud rontani mindkettőn.

Gyerekekkel foglalkozom, ovisokkal is (szülő jelenlétében foglalkozom velük, tehát mindig látom a szülő hozzáállását is) és ez alapján azt kell mondjam, hogy amit írtál általánosságban (sem) jelenthető ki.

Ami helytáll az annyi, hogy a szülő hozállása tud nehezíteni a helyzeten.

2011. szept. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Általánosságban írtam csak...mert egyre több helyröl hallom hogy ugy sajnálja a gyereket és milyen nehéz a beszoktatás...
2011. szept. 27. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!