Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mi tortent?...

Szerintetek mi tortent? Rajott valamire?

Figyelt kérdés
Van egy orokbefogadott kisfiam.3 honapos volt amikor orokbefogadtuk.Az edesanyja nagyon szerette es addig nevelte ameddig csak tudta.De sajnos egy betegsegben meghalt.Az edesapja nem torodik vele.Most 4 eves de a korahoz kepest nagyon is okos.O nem tudja hogy nem mi vagyunk az igazi szulei.A multkor azt mondta nekem hogy o nem is hasonlit ram,es azt kerdezte hogy biztos hogy en vagyok az igazi anyukaja.Nem tudom miert kerdezett ilyet.Azert nem akartuk elmondani neki,mert nagyon erzekeny.Es ha megtudja hogy nem mi vagyunk az igazi szulei akkor nagyon szomoru lesz.Es biztosan sokaig nem fog beszelni senkivel.Egyszer volt egy kutyaja es amikor meghalt a kutya, a kisfiam ket hetig senkivel sem beszelt.Tehat nem szeretnem hogy megtudja az igazsagot.Szerintetek mit csinaljak?
2011. szept. 22. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az, hogy titkolod, hogy örökbe fogadtátok, a lehető legnagyobb butaság! Már pici korától tudatosítani kellett volna benne, persze az ő szintjén, hogy ő másik anyuka pocakjában növekedett és ti annyira szerettétek őt, hogy a tiétek lett. De ezt gondolom, az örökbefogadás előtt elmondták nektek... A titkok sosem maradnak azok. Ha esetleg mástól fogja a valóságot megtudni vagy csak később, kamasz korában, az nagyon meg fogja őt viselni!!! Ha meg érzékeny, akkor főleg, mert úgy fogja érezni, hogy becsaptátok, hazudtatok neki!

Én leülnék vele és valahogyan kipuhatolnám, mit tud.. Van egy nagyon aranyos gyerekkönyv, ami talán segíthet elmagyarázni, hogyan is került ő hozzátok: [link]

2011. szept. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
elso:Igazad van.Holnap le is ulok vele beszelgetni es megprobalom valahogy elmagyarazni neki az igazsagot.Jobb lesz ez igy,mert egyszer ugyis el kell majd mondani neki.Ja es elso valaszolo:koszonom,meghoztad bennem a batorsagot hogy el tudjam neki mondani az igazat.
2011. szept. 22. 22:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hoyg rájött, mert legyen akár milyen okos gyerek, ha soha senki nem beszélt neki addig arról,hogy ilyen egyáltalán létezik a világon, hogy valakinek nem az az anyukéja akivel él, akkor ő ilyet nem talál ki.


Tehát, vagy egy véletlen az egész, vagy valaki elkotyogott neki valamit. Vagy magát t énythogy nem ti vagytok az igazi szülei, vayg csak valamit, ami erre utalhat,és abból már ő kombinált össze valamit.


Magától nem talál ki ilyet egy 4 éves.

2011. szept. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez minden gyerekben felmerül, hogy nem is a szüleim a szüleim :) persze ez leginkább filmek, hülye műsorok, idióta mesék hatására, de mondjuk 4 évesen szerintem is furcsa, hogy ilyenen gondolkodik.


egyetértek az elsővel, szerintem is jobb így nevelni a gyereket, hogy természetes, hogy nem te szülted, akkor nem lesz seb, felesleges fájdalmat okozni ilyennel :(


talán én úgy mondanám el, hogy igen, kicsikém, én vagyok az anyukád! de nekem sajnos nem volt jó a pocakom, hogy abban növekedjél mikor icipici voltál ezért egy nagyon kedves néni segített nekünk, hogy végre együtt lehessünk.


vagy valami hasonlót, te ismered mennyire van tisztában már a dolgokkal, mármint ami a méhecskéket illeti ;)

de azt így még nem mondanám el, hogy más az anyukája de sajnos meghalt mert az tényleg nagyon megterhelő lehet lekileg, nemhogy egy 4 évesnek, még nekem is az lenne :(


csak ügyesen, sok sikert! szorítok, hogy ne legyen nagyon szomorú!

2011. szept. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2011. szept. 22. 23:41
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem már hamarabb el kellett volna mondanotok és igen, szerintem rájött valamire. amúgy örülök, hogy örökbefogadtátok szegényt, nagyon jó emberek lehettek. biztos hatalmas törést okozott benne a mamája halála, nyilván ezért reagált olyan érzékenyen a kiskutya elvesztésére.

semmiképp se mondjatok olyat, hogy nem ti vagytok az igazi szülei. nem akarok sületlenségeket írni, szerintem keress rá a neten, hogy mások hogy fogalmazták ezt meg, lehet találni ügyes és egyben igaz megfogalmazásokat. ti vagytok az igazi szülei, ha akként szeretitek. neki két mamája van.

2011. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!