Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Javult nálatok a helyzet az...

Javult nálatok a helyzet az oviban való beszoktatásnál? HOgy volt? Kis lelkitámasz kéne?!

Figyelt kérdés
ÉN totál kétségbe vagyok esve, 3.napja szokik a gyerek az oviba, mindhárom nap másfél órát ültem vele a csoportszobában. Iszonyúan sírt, amikor eljöttem, esténként úgy fekszünk, hogy ő oda többet nem megy, reggel úgy kelünk, hogy nincs több ovi. De ovonénik mondják, ha elmegyek, két perc sírás után elvan, addig amig délig nem megyek érte és meg nem lát. :) De én már kezdek lelkileg kikészülni, arra számítottam én is, hogy kicsit könnyebben veszi majd- nagyon sajnálom a szívem szakad meg miatta.Ha az eszemmel gondolkodok, tudom, hogy minden oké-hiszen bölcsis sem volt - de szívem szerint még ma kiiratnám az oviból. :( Más is így van ezzel?
2011. szept. 22. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a következőképpen próbáltam ezt rendbe tenni a fejemben. Először is tudomásul kell venni, hogy ez egy nehéz időszak, nem egy vidám dolog. Másodszor bízni kell magadban, a gyerekedben, hogy ügyesek lesztek és vagányak és venni fogjátok az akadályt, mint a pinty. Ha szimpatikus az óvó néni, az nagyon nagyban megkönnyíti ezt. És végül: ha sír utánad a gyerek, az jó. Ranschburg szerint egy egészségesen kötődő gyermek szinte kötelező, hogy tiltakozzék az elszakád ellen. Ha hozzád tud kötődni a gyerek, azzal megalapoztátok minden további kötődését, amire az élete során szert tesz majd. Ha nem kötődne hozzád, azt viszont soha nem lehetne már bepótolni (ez ugyanis az első 6 hónapra vezethető vissza, akkor alapozódik meg). Úgyhogy vedd ezt visszajelzésnek az eddigi anyai működésed sikerességéről.

És ne gondolkozz ezen túl sokat, mert ami a legfontosabb, hogy ez az állapot átmeneti! Egy-két héten belül észre fogod venni, hogy nap mint nap könnyebben megy a dolog. Fel a fejjel, jók vagytok!

2011. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
elszakadás, bocsi
2011. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi- jólesett amit írtál.

Bennem is kétféle dolog kavarodik- az értlem és az érzelem. :) És tudom azt is, hogy a fiam is egy nagyon kis érzékeny teremtés, nagyon anyás is, és eddig otthon volt velem- bölcsi kimaradt- azért gondoltam, hogy nem lesz olyan nagyon könnyű. Ovonéni szuper, szomszédasszonyunk- tehát fiam ismeri, és nagyon szereti is- szerencsére, de a másik is nagyon kedves nő.

Mondták is, hogy örüljek, hogy most sír, ez teljesen természetes jobb is hogy nem két hét mulva jön ki rajta. :) Úgyhogy akkor nem is állunk rosszul... majd megnyugszom én is kicsit. Biztos azért is veszem ezt kicsit nehezebben, mert kistesóval vagyok otthon, ráadásul a harmadik babával vagyok várandós.... elég izgi ez az időszak. :)

Köszi mégegyszer... komolyan jobban is érzem magam. :)

2011. szept. 22. 10:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne add fel. Ez a sírás csak és kizárólag Neked szól. Ugyanezt eljátszottuk egy éve a bölcsibeszokáskor. Egy hónapig ez ment, alig tudták kiszedni a kezeim közül, de mire kiértem az ajtón már nem is sírt.

Kitartás, ne irasd ki, ha napközben jól érzi magát.

2011. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szeretnélek megnyugtatni:az én fiam is most kezdte az ovit,szerencsére elég gyorsan beszokott.Ám én magam is láttam,hogy a nagyon zokogó,anyát vagy apát elengedni nem akaró kicsik tényleg pár perc alatt megnyugodtak.Igaz,nálunk nagyon-nagyon babusgatós,vigasztalós,szeretgetős óvó nénik vannak.
2011. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt, aztán kb 2 hét alatt eljutottunk oda, hogy már egyáltalán nincs sírás. Ugyanilyen kilátástalannak tűnt akkor nekünk is, úgyhogy csak türelmesen!
2011. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

:)

Nagyon köszönöm a biztatást!

Már megnyugodtam én is kicsit! :)

Persze nálunk is ez van- szerető ovonénik, tényleg sokat dédelgetik, ölbeültetik őket, ha sírnak. VÉgülis az én gyermekem is max 5-6perc alatt megnyugszik, ha otthagyom, és kicsit dobott a hangulatomon, hogy mosolyogva és nem sírva jött ki a csoportszobából ma mikor mentünk érte és meglátott.

:)

Nem is tudom kinek nehezebb ez?? :)

De tényleg természetes, én is tudom, hiszen eddig csak velem, szüleimmel volt- 3nap után mit is vár tőle az ember??

Örülök, hogy másnál is javult a helyzet! Előbb utóbb csak megszokjuk az új helyzetet.

:)

Köszi a kedves szavakat mindenkinek!

2011. szept. 22. 16:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy éreztem éveket vett el az életemből ez a rész.

Én is mondogattam magamnak, hogy még az a jobbik eset, hogy addig sír, míg búcsúzkodunk, az csak néhány perc, de jobb, mintha akkor jól lenne, és egész nap oviban totál kár lenne a kincsem. De ott jól volt.

Normális szitun mégy át, érzékeny vagy, mint sokan, de elfog múlni ez a nehéz nyomasztó érzés. Örülj a kötődésének !

2011. szept. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!