Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Befőttet adtok a gyereknek?...

Befőttet adtok a gyereknek? Magában vagy valamilyen főtt ételhez?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam. Rengeteg gyümölcsöt főztem be. Barack, meggy, cseresznye, szilva, körte. Ezeket nyáron nagyon szerette. Ma felhoztam egy kis üveg meggyet, mert olyan kajcsit főztem, hogy jó volt hozzá, erre a kajába bele se dugta az orrát, a meggyet meg mind megette. :D Így nem tudom, hogy a későbbiekben befőttet majd csak "nasinak" kapja (tehát uzsira, vagy pl. ebéd után), vagy a főétel mellé is mehet, majd megtanulja, hogy a kajával együtt kell enni?
2011. szept. 15. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az nagyon jó ha megeszi.Bármikor adhatod,az enyémek is szeretik.Pl:Főzök rizs vagy darafelfújtat,arra tökéletes rászórva,túróba keverve.Én az ebédhez pont ezért nem adom hanem utána mint desszertet,magában.De mivel utánoznak még ilyenkor,lehet hogy ha látja hogy Ti hogy eszitek előbb-utóbb ugy eszi ő is:)
2011. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért is tettem el ezeket, mert nyáron nagyon sokat evett belőlük. Ha lehetne, még szőlőt tennék el, mert azt is falja, de nekünk már nincs. Meg tudom, hogy ebben mi van, mert saját főzés. :D
2011. szept. 15. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is imádja a kicsi, de én is megjártam. Ebéd mellé kapta, de aztán az ott maradt, a befőtt viszont elfogyott, így már csak ebéd után vagy csemegézni kap.
2011. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 19,5 hós ,de én még nem adok neki. Rengeteg benne a cukor és a tartósítószer. Inkább próbálok még frisset adni neki, télen pedig inkább fagyasztottat részesítem előnyben.
2011. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Én is a frisset részesítem előnyben,természetesen.Viszont télen a fagyasztottat én nem enném meg,nekem gusztustalan pl. a barack fagyasztva.Azt csak gyümilevesbe teszek.A befőttet meg én teszem el,kevés cukorral,minimális tartósítóval.De én is sokmindent fagyasztok is.Szerintem még mindíg egészségesebb ez mint a sok külföldről idehozott szar.
2011. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mint írtam is, saját termés, saját főzés, tudom mi van benne, minimális cukor és tartósító. Nekünk is van fagyasztva, de azt én sem enném meg. Most még "frisset" kap, a szőlő most a mindene, de ma olyan ebéd volt, amihez én is megkívántam a meggyet, és azért hoztam fel egy kis üveggel, és neki is adtam. De mint írtam, csak az fogyott el, a kaja nem, de majd ébredés után odaadom neki, de már nem kap meggyet. :D

Télen meg, jöhet neki a banán, mandarin, kivi, de annyira nem nagy a téli választék, így jók lesznek majd a befőttek is.

2011. szept. 15. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!