Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell a folyadék éjszakára egy...

Kell a folyadék éjszakára egy 2 évesnek?

Figyelt kérdés
Fiam jövő héten lesz 2 éves. 20 hónapos kora óta nappalra teljesen szobatiszta (alváshoz is), kb. 1,5 hónapja éjszakára is. Úgy zajlik nálunk egy este, hogy 7kor vacsi, max. 1/2 8ig megkapja a tejét a vacsora mellé, utána már nem kap semmilyen folyadékot, vizet sem. 9kor elalszik, reggel 6-7 között ébred. Nem sok ez az idő folyadék nélkül? Napközben sokat iszik (vizet, közel 1 liter körül), reggel 3 dl kakaó v. Maci kávé. Ha később iszik, mint fél 8, akkor bepisil éjszaka, vagy ha nem, akkor is felébred fél 2 körül pisilni és nehezen alszik vissza.
2011. szept. 14. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azt neked kellene kideríteni, hogy megszokásból iszik vagy pedig mert már megszokta, mint az éjszakai rutin részét. Az én kicsim is 2 éves, van hogy napokig nem kel fel éjszaka, mert szomjas, de van hogy utána napokig ébred, iszik egy kicsit és visszaalszik.

Ám gratulálok a szobatisztasághoz, nagyon ügyes kicsid.

2011. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
javítok: az első mondatomban ugyanazt írtam, szóval, neked kellene kideríteni, hogy szomjas, vagy csak megszokásból iszik.
2011. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
két éves a fiam.bár ő nem szobatiszta még,de nem ez volt a kérdés.szóval ő nem iszik éjjel szinte soha.talán havonta egyszer kel fel inni éjszaka.háromnegyed nyolckor iszik utoljára,legközelebb fél hétkor.
2011. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is kétéves, nappalra szobatiszta, napközben elég sokat iszik. Épp valamelyik reggel figyeltem meg, hogy szegény már annyira szomjas, hogy egyszerre kiitta a pohárkájából a vizet, mikor kínáltam. Azóta este (is) megkérdem, h szomjas-e? (ált. igen).
2011. szept. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

É n nem vagyok híve az esti, éjszakai ivászatnak, a lányomnak még sosem adtam inni éjjel, 14 hós koráig szopott, hajnalban egyszer+reggel este.

Azóta csak ha beteg, és felkel, akkor kap inni.

nem is kéri. Még nyáron sem kért egyszer sem. Ez is csak szokás kérdése.

2011. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves, 1 Válaszoló, nem olvastad el a kérdést rendesen, nem kell kideríteni, hogy megszokásból iszik-e éjszaka, mert a Kérdező pont hogy azt írja nem iszik éjszaka.
2011. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!