Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktív gyerekek szülei!...

Hiperaktív gyerekek szülei! Hogy éltétek meg a diagnózist, milyen nehézségeitek vannak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mögöttem 6 év van diagnózis felállítása óta már,akkor volt fiam 5,5 éves.

De már előtte 2-3 voltak problémák, viszotn kicsinek jó alvó, nyugost baba volt.

Modnjuk ő határeset hiperkatív

Jelnleg ötödikes, még 3 évi rajta lesz a kód

Maárciusban voltunk felülviszgálaton, ha kértem volna leveszik,de nem akartm ,mert így ykap fejlesztést, kaja félárban, könyv ingyen:-))

A suliban van fejlesztő, heti többször fogalkozik vele.

6 éves korától 2,5 évig járt dealcato terápiára, az nagyon sokat segített.


Amúgy szerintem tök átlagos 11 éves gyerek: jó tanuló, könnyen tanul nem stresszeli magát suli miatt, kicsit lusta, kicsit szemtelen.

A készségtárgyak egy kicsit nehezen mennek neki,d eőszintén alegkevésbé érdkel, hogy énakből, rajzbpől, vagy technikából hányast kap.


Nehézségeink igazán az oviban voltak, ahonnan végül is kirakták, akkor kellett eklmenni a 3 sz szkértői bizottséghoz, és ők kijelöltek egy másik ovit.

Ott negyedannyi probláma sem volt, az előző oviban az óvónéni utaálta fiamat, ő az óvónő, úgyhogy gondolhatod.

2011. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Néha érezted,hogy nem bírod tovább a nehézségeket,sokat aggódtál azért,hogy idővel hogyan alakul a gyermeked viselkedése,képességei?


Jobban aggódik egy anyuka a hiperaktív gyermekéért,mint a teljesen átlagosért?

2011. szept. 12. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Aggódtam, magam allat voltam, szorongtam..főleg, amikor az oviba kellett érte menni.

Kis kokülönbséget nem akaratm két gyrek között, viszotn 33-4 évesn meg pont a hiperkatívitás miatt mondta az, hogy soha második. mert mi van ha az egy áldott jó gyerek és jobban fogom szeretni. mi lesz az én kicsi fiammal.

De amint jó kezekbe került(másik ovi, iskloa) ez csökkent, de voltak/vannak jobb és rosszabb, pörgőssebb/kevésbé pörgős napok

A legnehezebb azt volt feldolgozni, hogy ha a gyereke kicsit is más,annak csakis te lehetsz az oka és szülőkben nulla az emepáti(bár minog az szoktam mondani, jön még kutyáára úthenger)



Tudom, hogy a fiamból egyszer nagy ember lesz:-)))



ja és kicsi,a ki omsot 2,5 éves se egy áldott jó nyugodt kislány, hanem 5 fiú vezsett el benne

2011. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A kicsiért aggódsz,hogy nála is jelen lesz e a probléma?


A szülőkben az empátia hiánya hogyan mutatkozik meg?

Írtál az óvónénikről is,hogyan állnak egy hiperaktív kisgyerekhez?


És a tanítónénik?

Téged támogatott valaki a családból,hogy ilyen fokú lelki megpróbáltatásokat el tudd viselni,fel tudd dolgozni?


Az apuka hozzáállása nem volt tagadó,vagyis képes volt elismerni,hogy jelen van a probléma?(úgy hallottam sok apuka tagad a végletekig,ha egyértelmű akkoris)

2011. szept. 12. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!