Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy 22 honapos...

Szerintetek egy 22 honapos kisgyereknek mar önalloan kellene ennie?

Figyelt kérdés
A szilard etelekkel nincs gond, csak a leveseket nem tudja meg egyedül enni es nem is nagyon kapkod a kanal utan, hogy egyedül szeretne enni.A szilard eteleket szepen eszi villaval,kanallal, iszik poharbol is,mar nem kell az üveg sem eleg regota.Szerintetek?Le lennenk maradva?A ti babaitok mikor ettek teljesen önalloan?
2011. szept. 7. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Teljesen normális gyereked van.

Én még mindig etetem néha a majdnem 3 éves gyerekemet, nincs ebben semmi rossz. Képes egyedül is enni, de nem mindig akar.

2011. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Babája válogatja. Kislányom 18 hós, régóta egyedül eszik, kanállal mindent.
2011. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 22 hónapos. Ő is magától iszik pohárból, és a szilárd kajákat eléteszem a tányérjában, és megeszi, vagy kanállal, vagy villával. Sokszor én már nem is etetem, mert mind megeszi, amit elé teszek. Persze előfordul még, hogy a földre is jut belőle, de ezen nem problémázok, mert kevés megy mellé. A levest nem magától eszi, mert az mind körülötte landolna. Kb 4 hónapja eszik magától. Szerintem egyáltalán nincsenek lemaradva 22 hósan. Sok gyerek sajnos csak 2 évesen a bölcsiben fog először kanalat meg villát a kezében.
2011. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
En ugyan ezen a velemenyen vagyok.Ma a bölcsibe viszont a bölcsis neni finoman közölte velem, hogy azert nem tud önalloan enni mert "nem engedem felnöni"(!!!!!!!!!ismet irom: 22 honapos !!!!!!) a gyerekem.Mindez ugy kezdödött, hogy 2 honap nyariszünet utan mentünk bölcsibe es kicsit sirt a Manom es megprobaltam megvigasztalni mielött bement(nem kell sirni, jön erted anya, nem hagy itt, stb...).Ebböl levagtak, hogy en öt meg bebikent kezelem es ezert nem tud pl. önalloan enni.Majdnem elsirtam magam...ez nekem olyan volt mintha azt probalna megfogalmazni, hogy nem jo anya vagyok...csak mert nem eszik önalloan?!
2011. szept. 7. 14:54
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2 éves,1 hónapos. A szilárd kaját szépen megeszi egyedül,de a folyósat én adom neki.

Pohárból még csak a napokban sikerült neki úgy innia előszőr,hogy nem volt a pólóján egy csepp sem.:)

Én így is nagyon büszke vagyok rá,hogy ennyi idősen sikerült neki!!!!!

/Amúgy az én kislányom amúgy is egy lusti fajta.. :D /

2011. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

14.55-ös vagyok.


Az ilyen bölcsis néni az kapja be....!

Rohadtul együttérző az ilyen...

Gondolom csak az a baja,hogy egy kicsivel többet kell majd foglalkozni a gyerekekkel,mint azt ő eltervezte...

2011. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

gondozó néni egy idióta.

az enyém 17-18 hónapos kora óta eszik egyedül, nem is hagyja, hogy segítsek, kanállal, villával, levest, szilárdat, mindegy. azóta használja a poharat is és egyre ügyesebb.

viszont a barátnőm 2 éves kisfia meg szereti, ha etetik, ettől ő még nincs lemaradva semmiben, csak más típus.

2011. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Két és fél évesem nagyjából önállóan eszik, de takarítani mindig kell. Levesből a sűrűjét kapja a tányérba, a levét meg pohárból. Nagykanál még nem fér a szájába, kicsivel meg hamar elfogy a türelme... És van olyanja, hogy kéri, mi adjuk. Adjuk neki. Ilyen gondozónőt úgyse kérne meg a gyerek hogy segítsen. ÁÁÁÁÁÁÁ
2011. szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát az én fiamat (középső gyerek) az ovi kiscsoportban még az óvónénik etették. A két tesója már 1,5 - 2 éves koruk körül (nem emlékszem, hogy pontosan mikortól) de simán ettek egyedül. Nem egyformák a gyerekek. A fiamat sem neveltem másképp, mint a két lányt.

Sőt nálunk az oviban azt mondták, aki kéri, annak segítenek enni, azaz megetetik. Jó ez mondjuk kiscsoportban volt csak, de ha valaki középsőben is igényli, biztosan nem hagynák éhezni. Bölcsiben pedig teljesen belefér, ha valamelyik/sok gyereket még etetni kell.

2011. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!Megnyugtattatok :)
2011. szept. 7. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!