Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányással zsarol a gyerekem,...

Hányással zsarol a gyerekem, segítség?

Figyelt kérdés
Majd 3 éves gyermekem hányással zsarol úgy 2 hónapja már. Dackorszakában van ugye, ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarja, akkor fenyegetően hiszti közben felmutat, és azt mondja: hányok! Szóban rengetegszer leszidtam már emiatt, és sajnos az utcán vagy bárhol ezzel fenyegetőzik. Régebben is annyira felhúzta magát, hogy képes volt hányni, de most direktbe nyomja, és addig öklendezik, míg tényleg elhányja magát. Segítsetek, mit csináljak, mert ez így nem mehet!
2011. aug. 29. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mondd meg neki, hogy ok, hányjál csak, de neked lesz rossz nem nekem. és fordíts hátat neki. ha nincs közönsg nincs cirkusz. ebből baja nem lehet. ha te nem törődsz vele, akkor abbahagyja.

és utána ha lecsillapodott, vagy akár máskor is, meg lehet beszélni, hogy ez miért nem jó. nem kell kiabálni, ügyet csinálni, idegesnek lenni. csak szép nyugiban, határozttan, csendesen.

2011. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ezt 2 évesen adta elő, figyelemre volt szüksége. Addig csinálta, amíg mi ugrottunk utána, megnyugtattuk, vittük lemosdatni, feltöröltünk, tehát foglalkoztunk a dologgal. Aztán egyszer csak elhatároztam, hogy a sarkamra állok, amikor láttam ,hogy hányni készül, gyorsan mutattam valami érdekeset neki (nézd, ott egy cica a kertben pl.), azon nyomban elfelejtette, hogy hányni akart. Amennyiben 10 alkalomból 2-ben már nem lehetett csellel megakadályozni, akkor pedig nem kerítettünk nagy feneket a dolognak, nem rohantunk ketten lemosdatni, észrevétlenül töröltük fel a földről a szmötyit és már nem is volt olyan fontos a hányás. Elmúlt már 3 éves, ez a "leszoktatás" 1 hétig tartott, azóta nem hányt egyszer sem.
2011. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom , hogy nehéz nemet mondani egy gyereknek , nekem is meggyűlik velük néha a bajom . Régebben úgy csináltam , hogy amikor fenyegettek bármi is legyen az bíztattam , hogy hajrá , de majd nézd meg mi lesz a következménye, magyarázd el neki , hogy mi minden történhet vele , aztán egy kis büntetés és nem lesz baj .
2011. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már úgy, hogy úgy teszek, mintha nem is érdekelne, akkor elkezdett jönni utánam is szinte belemagyarázta az arcomba..

Eltereléssel is próbáltam, néha sikerül, néha nem.

Ma pl az volt a délutáni alvás előtt agond, hogy kimostam a maciját, mert már eszméletlen büdös volt.

Mutattam neki, hogy vizes, szárad, de csak azért is mondta a magáét, hogy ő hányni fog.

kiment a teraszra és csak azért is behozta a már nedves macit, és úgy hagyta abba a sírást, még az sem érdekelte, hogy ő is nedves lesz tőle..

2011. aug. 29. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Hagyd, hányja ki magát, utána add a kezébe a felmosót(rongyot), hogy takarítson is össze maga után. Le fog szokni.
2011. aug. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3 éves, nem csinálhatja azt, amit akar. mert ebből később csak hátránya lesz.

hányi akarsz? hát tessék, nyugodtan, jó nagyot, remélem élvezni fogod. ha nem figyelsz rá rájön, hogy ezzel nem ér el semmit. nem bántottam soha a gyerekem, nem vagyok híve, de ha ilyen volt ment a szobába, ajtó becsuk, ott lehet kiabálni, üvöltözni. ha ez bántás hát rossz anya vagyok. sehová sem tudtunk elmenni az állandó hisztik miatt. 1 hét alatt rájött, hogy így nem ér el semmit. hidd el ő, unja meg előbb.

szimplán tudja, hogy ugrasz a hányásra. az enyém mindig a játékait csapkodta. még a hiszti elején világosan megmondtam neki:amelyik játékodat dobálod azt elveszem és soha nem is adom vissza. így szépen tűntek el a játékok, mígnem ő hiányolta őket, ám akkor sem adtam vissza. van elég eszük, hidd el. ha egyértelmű, világos mondatokban elmondod neki, hogy a tetteinek mi a következménye, akkor be fogja látni. rendben, hányjál, de akkor nem kapod meg amiért hisztiztél és ma már nincs édesség(vagy bármi). egyszer elég, ha megérti, hidd el. de neked kell erősnek lenni.

2011. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rá kell hagyni hagy hányon, ha magyaráz hát hagy tegye te vagy a felnött nem figyelsz rá, azért csinálja mert tudja hogy erre reagálsz, nem szabad hagyni hogy zsaroljon.

Nem lesz baja a hisztitől a hányástól.

2011. aug. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha nem hat akkor csak csinálj annyitt , hogy küld be a szobájába büntetésnek és hagyd ót ott amíg hisztizik ha ár csend van menj be és beszélgessetek el arról amit tett , nálunk most ez a büntetés.
2011. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!