Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyibe lesz nektek az...

Mennyibe lesz nektek az ovi/bölcsikezdés?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert a környékbeli anyukáktól annyira elképesztő összegeket hallok, hogy ihaj...!
2011. aug. 22. 07:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A lányom most ősszel kezdi az ovit, a fiam a bölcsit. Amit csak lehet én is megvarrok, így szinte anyagárban lesz az ovis ágynemű (2 garn), ruhazsák. Így is-úgy is kellene őszi cuccokat vennem nekik mert nőnek mint a gomba, szóval én ezt sem számolom külön ovis/bölcsis kiadásnak. Esőkabát-gumicsizma-ünneplős holmi is mindig van nekik, szóval ezt se az ovi/bölcsi miatt veszem meg... (bár nálunk nincs külön kikötve h fekete-fehérben kell lenni). Még kis hátizsákjuk is van, mert szoktunk menni kirándulni.

Tisztasági pakk fog kelleni, meg minőségi benti cipő, de kb ennyi.

Amit sokallok, az az ovis csoportpénz lesz, mert az 900/hó és a félévre előre oda kell adni tanévkezdéskor.

2011. aug. 22. 17:51
 12/15 anonim ***** válasza:
Mire kell havi 900.- forint az oviban, ha ti viszitek a tisztaságit? A suliban 500.-/hó... ja,, egyébként nem kötelezhetnek rá, hogy csoportpénzt fizess, pláne nem hogy fél évre előre
2011. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Sajnos az önkormányzat, mint fenntartó elég kevés pénzt tud az ovinak juttatni, így gyakorlatilag ebből finanszírozzák a gyurmát/festéket/ragasztót stb, mindent a manuális foglakozásokhoz. Ezenkívül sok programra viszik őket, és ebben az árban benne van egy bábszínház bérlet is (4 alk/félév).

Igen, tudom, hogy nem kötelező, de ha senki nem fizeti ki, akkor miből fognak "kézműveskedni" a gyerekek? Az óvónő sem veheti meg saját zsebből...

2011. aug. 22. 22:34
 14/15 anonim ***** válasza:

Én tegnap 9:50 kor írtam neked.

9000 forintot fizettem be a bölcsibe amiből 1000 forint alapítványi pénz volt.Tehát nekünk a csoportpénz egy hónapba 1000 forint.Sok és ráadásul nem is ovisok hanem bölcsisek,őket még sehova nem hordják,még csak foglalkozni se foglalkoznak velük,tehát ilyenre hogy gyurma meg festék meg hasonlók nem is kell költeniük.

Annyira foglalkoznak velük,hogy etetik,itatják, tisztába teszik őket,esetleg mondókáznak,verselnek,énekelnek, és ennyi...az alapvető szükségleteiket kielégítik.Én a mi esetünkbe tényleg nem értem mire szedik ezt a pénzt.

2011. aug. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

nálunk (bölcsi) 200 Ft/hó a csoportpénz, akkor fizeted, amikor tudod, akár előre, vagy utólag is lehet. ebből vesznek pl zsírkrétát, aszfaltkrétát, papírt, színeseket. ők még nem festenek, ragasztanak.

kértek még:

havonta egy csomag papírzsepi (3 csomag 290 Ft)

egy tekercs kéztörlő (4 tekercs 290 Ft),

egy tubus folyékony szappan (290 Ft/liter),

egy csomag szalvéta (290 Ft/600 db éttermi, ezt 2 hónapra írják be),

egy csomag popsitörlő (szintén 290, pampers - akciós volt a Tescóban),

valami nasi (keksz, reggelizőpehely, nápolyi stb. ha valamelyik gyerek nem hajlandó enni az ebédjéből, kb. 700 Ft-ért vettem egy csomag kakaós Nesquiket).

ágyneműt nem kértek, sem törölközőt, van "kincstári". kispárnahuzatot kértek még, hogy a gyerek feje ne ott legyen, ahol esetleg tegnap a lába volt...

kell még természetesen pelus, de ez a szekrényükben van, mindenkire a sajátját adják. ezt egyébként is vennénk... ha pedig már wc-t is használ, kell egy tekercs wc-papír havonta.

ruhát egyébként is vennénk, azt nem számolom külön költségnek. ünneplőt nem kértek, sem tornafelszerelést. benti cipőnek vettem egy puhatalpú cipőt a vaterán, 3.000 Ft volt, kintre meg egyébként is kell neki.

kértek még egy üzenőfüzetet (kisalakú, 65 Ft).

az étkezése 350 Ft/nap, ezért kap reggelit, tízórait, ebédet és uzsonnát, szerintem teljesen korrekt ár.

ja és kérték, hogy aki teheti, vigyen gyümölcsöt, mert a 350 Ft-ból nem sok gyümölcsre futja... szoktam bevinni nagybevásárláskor almát, barackot, körtét, dinnyét, múlt héten sárgabarackot vittem, 13 gyerekre, ez is max. 500-600 Ft, és nem is lenne muszáj.

megérzi persze a kassza, de azért szó sincs tizenezrekről! egy csomót mindent akkor is megvennél, ha otthon lenne (ruha, kaja...)

2011. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!