Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyibe lesz nektek az...

Mennyibe lesz nektek az ovi/bölcsikezdés?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert a környékbeli anyukáktól annyira elképesztő összegeket hallok, hogy ihaj...!
2011. aug. 22. 07:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünk annak idején kb 3000.- ft volt... Csak tisztasági csomag kellett -wc papír, folyékony szappan, papírszalvéta, papírzsebkendő, oviba fogkrém és fogkefe- meg egy új benti cipő.
2011. aug. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk(ezt mind kérték)

2garn.ágynemű kb.6000FT

2db.pizsama kb.4000FT

1pár benti cipő 3000FT

1pár kinti cipő 4000FT

1garn.melegitő kintre 4500FT

tisztasági csomag kb.1500FT

ovisszsák 1500FT

ovishátizsák 4500FT

2011. aug. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
ja és fehéring,fekete nadrággal 5000FT
2011. aug. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Fekete nadrág egy ovis kisgyerekre? Döbbenet.

Nekünk semmi extra kiadás nem lesz, most megy oviba a lányom, mondjuk nem lesz ottalvós, de akkor se vennék új ágyneműgarnitúrát, ha az lenne, minek? Van itthon elég, tisztességesek, bevinnék abból. Benti cipője így is van, bevisszük, itthon sose hordunk cipőt. Tornaruhaként berakok neki egy sima pólót, rövidnadrágot meg az edzőcipőjét, váltóruhát megint csak viszünk a meglévő cuccai közül, egyedül talán még egy gumicsizmát veszek neki, mert az kell itthon is gyakran és nálunk az oviban kérik, hogy legyen benn gumicsizma, esőruha, mert esőben is kiviszik őket (ennek nagyon örülök, mert itthon is így szoktuk). Esőruhája meg szintén van kettő is. Fogkeféből, fogkrémből is mindig van itthon tartalék, ez se jelent plusz kiadást, nálunk nem kell vinni wc papírt meg ilyeneket, de persze ebből is van mindig beraktározva itthon, nem szoktam gyakran rohanni ilyesmiért a boltba, hónapokra előre megvannak itthon az ilyen dolgok. Így nekünk tényleg nem lesz extra kiadás.

2011. aug. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Magánbölcsibe megy kisfiam (államiba esélytelen bekerülni, pedig 3 hetes volt, mikor feliratkoztunk a várólistára, hogy 2 évesen mehessen). Most végre kiderült, melyik városban fogok dolgozni, oda szeretném magammal vinni kisfiamat. Ott 45-50ezer+kaja (9-12ezer)/hó eleve, amit le kell tennem az asztalra.

Egyébként pelenkát, popsitörlőt, popsikrémet kértek, mást nem. De egy rakat ruhát kell vennem így is, mert 2 váltóruha azért nem árt, ha van bent minden nap. A szandiját kimosom, az lesz a benti szandálja, egy őszi cipőt már vettem neki, kell még egyet vennem, amiben majd kint játszhat, ez max. 5000 - Deichmannban veszem mindig a cipőit.

Melegítőt, mackónacikat már vettem (Kikben 1890 a komplett melegítő alsó+felső, mackónaci 1290.) Rakat zokni kell majd, és kb. 2 hónap múlva egy másik szandi, mert ez már kinövés-gyanús.

Egy másik párnát is vennem kell, mert itthon azzal alszik, biztos kelleni fog neki ott bent is napközben, illetve van egy verdás kedvenc takarója, abból is be kell szereznem egyet szerintem.

Fogkefét és fogkrémet már vettem, azt is biztos vinni kell neki.

2011. aug. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem augusztus 1 jén kezdte a fiam a bölcsit.

Amit meg kellett venni az a benti szandál 2000ft,a tornazsák,és az alap tisztasági dolgok,de ezeket úgyis minden hónapba megvettük eddig is:pelenka,popsitörlő,popsikrém,,zsepi,nyomós kézmosó,szalvéta.

Ruhát nem vettem azokat használja amiket eddig is hordott.

Sok váltásruha kell,de van bőven ruhája.

Nekünk nem kellett ágyneműhuzatot vinni befizettünk 2000 forintot és ebbe benne volt 2 váltás ágynemű és 2 törölköző,(amit ott mosnak).

Egy hónapot már befizettünk 9000 forint a napi ellátás étkezéssel együtt.

Oviba már egészen más...bár ez a szülőktől is függ.

Pl nekünk az egyik ismerősünk kisfia most lesz középsős az oviba de kizárólagosan csak márkás verdás cuccokat hajlandó felvenni,mindene verdás, a törölközője az ágyneműje még az alsógatyája is.Ők tényleg egy vagyont költöttek a kisfiúra.Aminek én semmi értelmét nem látom.

Pl én a teszveszen vettem egy használt tornazsákot (az elején van egy aranyos maci )300 forintért.Imádja a kisfiam.

2011. aug. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

fehér inges válaszoló vagyok,én is megdöbbentem ezen,ja és ünnepi cipőt is kérnek hozzá...csak tudnám,h bele gondoltak.e,hogy ebből félévente ujra kell venni. És csak

azért mert az ovi vezető szerint így szebbek a gyerekek,ha egyformában vannak,no komment....

Nekünk is kell még tornazsák,tornaruha,tornacipő.

2011. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekünk azért kerül sokba, mert minden átmeneti ruháját kinőtte, így venni kell neki hosszú ujjú felsőket, pulcsikat, nadrágokat, harisnyákat, sőt zoknikat, új cipőt. Bár igyekszem használtan venni a dolgokat, mégsem két fillér:( De ezeket akkor is be kellett volna szerezni, ha nem most kezdi az ovit.

Az óvodába tőlünk azt kérték, hogy legyen tornaruhája (rövid nadrág és póló), ezt nem kell vennünk. Veszünk viszont tornacipőt, gondolom, ez nincs több 1500 Ft-nál.

Kéthavonta kell egy négyes WC-papír, papírzsepi, szalvéta, folyékony szappan, nedves törlőkendő, fogkrém.

Be kell vinni egy váltás ruhát, ez azt hiszem nem plusz pénz.

Nem kell tornazsák, oviszsák, ágynemű.

Így maga az ovikezdés nem sok, csak a ruhatár cseréje az, amit bizony megérez a családi kassza.

2011. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

OFF


Azért kérik a fekete alsó/fehér felső öltözéket ünnepekre, mert sok szülő képes még ünnepségre is mackónaciban, koszos tornacipőben meg tarka pólóban vinni a gyereket... Sajnos még az iskolában is volt olyan gyerek (SZÜLŐ), akinek az ünneplő ruha ezt jelentette...

2011. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hű, de nem értek én egyet ezzel a fehér ing-fekete naci, lakkcipő stílussal! Jó, hogy nem csokornyakkendő, brr. :D


Szerintem nem kell túldimenzionálni ezt a problémát. Kell sok „játszós” ruha (nálunk naponta kell cserélni kb., annyira összekoszolja, de hát ez a dolga, játsszon csak!), ágyneműt az Ikeában vettem annó kb. 2500-ért, ennek a paplanjából két váltás paplanhuzat kijött a gyereknek (megadták a méretét – bár ilyen méretű huzat nem létezik a piacon), két gumis lepedő (2500 kb.), benti cipő (nos, én a kicsiknél a szupináló szandált szeretem, ezek elég drágák, kb. 8000 Ft). Nálunk nem kellett „oviszsák” meg ilyesmi, tehát a legdrágább tétel a benti szandálja volt.

Persze azért kell valami értelmes ruha ünneplőnek, de egy kis ing és nem szakadék nadrág, de a vaterán nem túl drágák ezek.

Makkos-lakkos ünneplő cipőt magam sem húznék fel, így azt kihagytam. :)

2011. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!