Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejérzékeny gyereknek mit...

Tejérzékeny gyereknek mit adtok kálcium, fehérje pótlásként?

Figyelt kérdés

a rizstej, laktózmentes tej helyettesíti a tehéntej vitamintartalmát? vagy csak a főzésben tudom kiváltani?

más trükk?

1 éves a lányom, most próbáltam hígított tehéntejet adni, teljesen kiütötte :-(


2011. júl. 28. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
nehogy azt hidd, hohgy a mai tejekben van vitamin
2011. júl. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akinek tejfehérjeallergiája van az kap speciális tápszert 3 éves koráig ami fedezi a napi kálciumbevitelt.

De nem mindegy, hogy tejfehérjeallergia vagy tejcukor érzékeny. Ha csak tejcukor érzékenysége van akkor fölösleges venni a méregdrága rizstejet hisz ott a fele annyiba kerülő laktózmentes tej. Másrészt a tejcukor érzékenyek ehetnek savanyított tejtermékeket.

Vidd el orvoshoz!

2011. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi!

voltunk orvosnál, tápszert javasolt.

megpróbáljuk...

2011. júl. 28. 11:04
 4/5 anonim ***** válasza:
szia nekem is egy éves a fiam, 7 honapos korátol kap humana sl tápszert sinlaccal keverve ezt szereti, és hiába mondják hogy másfél éves kor után nm kell tápszer, én adni fogom neki mig igényli, mert jot tesz, mi a rizstejet és hasonlokat nem probáltu még. a dokim azt mondta nem kell mellé vitamin, csak a d vit kapja.
2011. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

20 hós kisfiam tejfehérje allergiás. Már majdnem 1 éve diétázik és azóta kap egy speciális tápszert, ami teljesen fedezi a kalcium szükségletet.

És majdnem minden nap kap húst a fehérje miatt.

A növényi tejek, tejszínek csak arra jók, hogy ha vmilyen ételbe kell vmi tejtermék, akkor azzal pótolhatod. De hogy azt igya vki???? Ááááá, brrrrrrrrrr...

Ja és ha tejfehérje érzékeny a babád, akkor a laktózmentes cuccokat is elfelejtheted. Azok csak a tejcukor érzékenyeknek (laktóz intolerancia) való.

2011. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!