Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak tej helyett 2 éves...

Mit adjak tej helyett 2 éves tejérzékeny fiamnak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Tejitalt. Van kimondottan 2 éves kor feletti.
2011. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mit takar a tejérzékenység: Laktózérzékenységet vagy tejfehréje érzékenységet? Mert nem mindegy...

Ha laktóz, adj neki laktózmentes tejet. Ha nem, kérj tanácsot orvostól, ő tudja igazán.

2011. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Még most megyünk allergiavizsgálatra,de kifejezetten tejtermék fogyasztása után pattogzik ki...Így nem tudom.Lehet,kipróbáljuk a tejitalt...Köszi!
2011. márc. 31. 20:52
 4/17 anonim ***** válasza:

A tejitalt ne próbáld, mert tejalapú az is.


Rizstejet adhatsz neki egyedül, vagy tápszerben van tejmentes, de az nagyon rossz ízű.

2011. márc. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Rizstej, zabtej, kókusztej. Ezek közül az utolsó kettő iható. Ha tejfehérje érzékeny gyanús, akkor szójatejet sem kellene neki adni, mert nagy eséllyel lehet keresztallergia is. Még a HA-s tápszer sem jó.
2011. márc. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Igen. Rizstej, zabtej. Kókusztejet még nem próbáltuk, de a rizstej is iható! :o) Én azt teszek a kávémba, és a fiamnak is ezeket adom. Ő is csak gyanús, de gastron még nem mondtak semmit, csak spec tápszert adtak. Milupa pepti plusz, receptre 90%-kal csak 200 ft. Olcsóbb, mint a bolti tej :o)) Szóval ehhez szoktam neki mindig keverni a fentieket, ha főzeléket csinálok, ezekkel habarom. Van kakaós, vaníliás, kávés változatuk is, néha jól jön.

De ezek nem pótolják a kalciumot, arra figyelj, hogy másból kapja meg!

2011. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A gyerekorvos nem ajánlott semmit?

És eddig nem volt semmi tünete, csak most, 2 éves korában jött ki?

Eddig amúgy kapott tejterméket?


Rizstej, zabtej, szójatej jöhet szóba, vagy a speciális tápszerek, de azok támogatás nélkül nagyon drágák. A kókusztej szerintem inkább csak sütikbe jó, inni nem.

2011. ápr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kiütéses volt,a bőrgyógyász ekcémát mondott,kentük,semmi nem volt jó.Ám bekerültünk kórházba és ott nem volt tejcsi,hanem "rendes" kaja és elmúlt a pötty...Ezért gyanakszunk a tejre.
2011. ápr. 4. 12:44
 9/17 anonim ***** válasza:
Létezik speciális tejpótló tápszer ilyen esetekre. Orvos írhatja fel, főzésnél is használható a tej pótlására. Az én kisfiam ezt kapta.
2011. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"nagyon rossz ízű"

Mi szoptatás után váltottunk rá némi tehéntejes kísérletezés után, és minden gond nélkül megitta. Kapott valami "tej" pépet is, vízzel kellett kikeverni, és úgy használtam, mint a tejbedarát.

2011. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!