Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak 3 éves kislányomnak...

Mit adjak 3 éves kislányomnak székrekedésre?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk(Anglia) és már minden kipróbáltam amit ajánlottak. Szegénykémmel még egy kanál olajat is lenyelettem, mert az otthoni háziorvos ajánlotta. Esetleg tud valaki a megszokott praktikákon kívül valamit? Félek, hogy esetleg komolyabb következménye lesz a dolognak. Van, hogy 3 napig nincs széklete.
2011. júl. 25. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Kis uborka + tej, Laevolac szirup, paradicsomleves, joghurt, langyos citromos víz, kamilla tea, szilva.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, valamelyik csak beválik!!!


Sok sikert a kislánynak!


Illetve lenne még egy, nem most lett szobatiszta? Sokszor a pisilés megy Wc-be, bilibe, de a kakilás az nem. Van, hogy pár hónapnak kell eltelnie, hogy sikerüljön máshová is a kaki ne csak pelusba.

2011. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb egy fél éve teljesen szobatiszta és 3 hete ágy tiszta. Azért nem hinném, hogy ez a probléma, mert Magyarországon voltunk 3 hétig és otthon mintha elvágták volna, minden rendben volt. Amint visszajöttünk pár nappal-1 héttel később megint nem volt széklete.
2011. júl. 25. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a zabpehely vált be. NAgyon tört szemű zabpelyhet öntesz egy edénybe, nem kell sok, ráöntöd a vízet, úgy hogy ellepje, majd felforralod. Pép lesz belőle. Ezt aztán ízesítheted, sokféle képpen. Pl: reszelt öszibarack, fahéjas cukor, szilva lekvár, sárgabarack lekvár. Az a lényeg, hogy nagyon finomra csináld, tehetsz rá díszként őszibarackszeleteket. Ha nagyon finom, akkor sokat aszik a gyermek, s fél óra alatt jól meghajtja. S az a jó benne, hogy nem hasmenéses szerű, hanam normális széklet. Én mindig reggelire adtam. Máig, ha gond adodik, ezt csinálom. S nemcsak a gyerekeknél, hanem a felnőtteknél is. Nagyon jó! Csak nagyon finomra csináld, gusztusosan táalva. Aszalt gyümölccsel is díszítheted.
2011. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább a székrekedés okát keresd meg, mielőbb. Vidd gasztroenterológushoz, és járj utána, különben jól látod, nagy bajok lehetnek... én 18 évesen majdnem belehaltam a székrekedésbe, senkinek nem kívánom. NEm praktika kell, az okot keresd!!
2011. júl. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült, úgy néz ki rendbejölt a poci. FLP-s Aloe Vera gélt adtam a kislányomnak és mostmár minden oké. :-)
2011. júl. 28. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!