Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá, hogy önállóa...

Hogyan vegyem rá, hogy önállóan egyen végre?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5éves és nem akar egyedül enni nekem kell etetni.Szeptembertől oviba megy és nagyon aggódom,hogy mi lesz akkor.Aki járt hasonló cipőben tanácsokat szeretnék.Hallottam olyat hogy kirakom elé és ha nem eszik elveszem és éhen marad,majd következő étkezéskor megeszi.Hatásos módszer lenne?
2011. júl. 23. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyerekkel azt csináltam, hogy kiraktam eléjük, de nem vettem el. Ha éhes, eszik belőle. Attól, hogy a felnőttek úgy gondolják, x órakor itt az evés ideje, nem biztos, hogy a gyerek is éhes. És nagyon fontos, hogy az önálló evésre szoktatás időszakában az étkezések közötti evéseket nullára csökkentsd, hogy valóban éhes legyen, enni akarjon, amikor itt volna az ideje.
2011. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, sajnos másfél-2 éves kora között sokat etették a nagyik és már elmúlt 2 mire kapcsoltam, hogy nagyon elrontottuk.


Úgy ahogy írod, egyszerűen letettem elé és nem etettem. Pár napig nagyon nehéz volt és még hetekig visszatért a nyifinyafi ezzel kapcsolatban, de nem engedtem. Szerencsére anyum is együttműködött, anyósom viszont a mai napig eteti, de már nem tud vele bekavarni (megjegyzem, hogy egy falattal sem eszik többet etetve mint egyedül).


Az elején visszaesett picit az összfogyasztás, de aztán ez is rendeződött.

Itt is érvényes az, hogy gyerek úgy nem hal éhen, hogy étel van előtte, ha nem kért nem kellett többet enni. Amiért haragszom és balhézok az az, ha egyáltalán nem eszik vagy nem hajlandó leülni sem (szerencsére ritkán van ilyen), de azért nincs balhé, mert 5 falattal kevesebbet eszik, mint ahogy szerintem megfelelő lenne :D

2011. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2. vagyok, most olvasom az 1. választ, amivel nagyon egyetértek: ne legyen külön kajálás az étkezések között, ez nagyon fontos. Ha gyümölcslevet isztok, akkor azt is higítva.
2011. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!