Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire hozzák haza a betegsé...

Mennyire hozzák haza a betegséget eleinte a bölcsibe kezdö babák?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom, nem tudom adjam bölcsibe, vagy sem, mert nemsoká születik a kisteso. szeret gyerekek közt lenni,nem tudom, mi lenne jobb. ha beadnám, vagy ha nem?!
2011. júl. 21. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:

egyszer úgyis hazahozza, bölcsiből, ovibó, iskolábó.

Nekem iskolás volt a nagy , amikor kicsi született, semmi extea bne volt, pár megfázás ilyenek


de ha úgyis otthon leszel kicsivel, minek menne a nagyobbik bölcsibe

2011. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

most 2 éves a kislányod? mert ha igen, és nem írattad be sehová májusban, akkor szeptembertől nem fog bölcsibe járni. államiba legalábbis nem lesz hely sehol, max. fizetős magánba. akkor majd jövő júniusban írathatod be, de akkor már az oviba.


az elején biztos sok betegséget haza fog vinni, ez benne van.

2011. júl. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha 2 évesen bölcsibe szeretted volna adni, ahoz általában 1 évesen már érdeklődni kell, hogy egyáltalán lesz-e hely. De ha születik a kistesó, akkor egyértelműen elutasítanak majd, mert úgyis otthon vagy a picivel, így a nagyot is el tudod látni...
2011. júl. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ hol lakik a kérdező kedves válaszadók. Nálunk bármikor mehet a gyerkőc, és nem kell már 1 évesen beíratni, és akkor is mehet ha van otthon tesó, vagy úton van. De a kérdése nem válaszoltatok.

Bocsika. Kisfiamnál az első fél év úgy telt, hogy 2 hét bölcsi, 1-2 hét otthon. Ebben általában nátha, köhögés láz volt, tehát megfázás, illetve bárányhimlő. Pici gyermek mellett szerintem ne add be.

2011. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én megterveztem ezt a bölcsi-dolgot. Másfél évesen bölcsibe adtam, és 2,5 éves lesz, mire a kistesó jön. Az orvos szerint egy év kell ahhoz, hogy az immunrendszere hozzászokjon a közösséghez. Az első három hónap tényleg így telt: 1 hét bölcsi, 1-2 hét otthon. Én nem voltam nagyon beteges régebben, de többször elkaptam tőle a betegségeket. Ami rajta gyorsan átment, azzal én egy hétig nyomtam az ágyat 39 fokos lázzal. Azért azt ne felejtsd el, ha szoptatod a kicsit, valószínűleg nem fog elkapni semmit a nagytól. Én a helyedben beadnám, szerintem szüksége van a közösségre. Aztán ha nagyon kilátástalannak látod a helyzetet, mégis elkapja a kicsi tőle a betegségeket, akkor ki is veheted a bölcsiből.
2011. júl. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.azért adnám be, mert ö is gyerekek között lenne, nem biztos hogy tudnék egy pici baba mellett annyit foglalkozni vele. viszont ha tényleg betegesek olyankor a babák, akkor meg nincs értelme beadni, hogy betegen legyen otthon, mégjobban igényelni fog.félek, hogy hogyan fogom tudni ellátni mind a kettöt.
2011. júl. 22. 09:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem márciusban kezdett közösségbe járni. Eddig SEMMIT nem hozott haza. Tehát annyira nem törvényszerű, hogy beteges lesz. És rajtunk kívül van még pár ismerős, akinél nem volt gond a közösségbe járás elején sem.

Előtte sem volt beteges típus.

Nálunk is van kistesó, ő sem beteges.

2011. júl. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!