Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális testsúly egy 4,5...

Normális testsúly egy 4,5 éves gyereknek a 13-14 kg?

Figyelt kérdés
Nem, nem az én gyerekemről van szó,hanem a fiam óvoda társáról tehát sok infót nem tudok adni.Talán még annyit,hogy rossz evő az óvonő szerint nagyon.Állitólag az anyja is sokat kinlódik az etetéssel otthon.Ugye ez a testsúly abnormális egy ekkora gyereknek?
2011. júl. 20. 23:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
81%

Az lehet, hogy nem tetszik a modorom, de akár az én gyerekemről is kérdezhettél itt, hiszen ki tudja nem e az én gyerekemről pletykálkodsz? Ő is ennyi idős, jár oviba, és ilyen a súlya.

És nekem nem (meg gyanítom az említett gyerek édesanyjának sem) tetszik ez, hogy abnormálisnak minősíted meg gyerekorvossal akarnál beszélni róla?

Csak azért, mert nem kötötték az orrodra, mitől sovány az a gyerek. Gondolom persze kivácsiskodhattál erősen, hiszen különben honnan tudnád milyen evő a gyerek az oviban. Csak az óvó néni sem árult el többet.

Hát sajnálom, ha dühös vagy emiatt, ne rajtam töltsd ki a dühödet.


És komolyan, bár lehet nehéz, tarts tiszteletben másokat és ne a hátuk mögött a neten érdeklődj, hanem egyenesen nyíltan menj oda anyukához és mond el neki, hogy szerinted abnormálisan fejlődik a gyereke és kérdezd ki milyen orvoshoz járnak, mit javasolt az orvos, hogyan és mivel eteti? És majd számolj be, anyuka modoráról.

2011. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%
Nemtől, születési súlytól is függ. Az oltási könyvben vannak grafikonok, amiben meg lehet nézni, megüti-e a magassága, súlya a minimális értéket.
2011. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
39%

61%-os

Én sem igazán értem a reakciódat a kérdést illetően,hiszen nincs abban semmi ha valaki ezt megkérdezi itt ebben a fórumban.A kérdező semmi provokatívat nem állított,a gyereket nem csúfolta.Túl reagálod,ráadásul alaptalanul.Nem kell ahhoz kutakodni,hogy egy anyának feltünő legyen egy kisgyerek feltünő soványsága,ami valószinüleg valami problémát rejt.Nem az volt a kérdés,hogy-miért nem viszik orvoshoz azt a szerencsétlen gyereket?-hanem az,hogy -normális-e ez a (valóban kevés)testsúly ennyi idős korban.Igaza van a kérdezőnek,ne másokon töltsd ki a haragodat,és a keserűségedet.Egyébként megjegyzem,ez a testsúly valóban nagyon kevés az életkorához,ha megharagszol ha nem.

2011. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

15.01-es

Neked valószínüleg üldözési mániád is van,a rossz modorod mellett mert egyébként miért írkálnál ilyen sületlenségeket??

-Nem nem kötötték az orromra,mert azért annyira nem érdekel,hogy érdeklődjek a gyerek egészségi állapotát illetően.

-Ezt csak megfigyeltem,mert az én gyerekem makk egészséges,jó étvágyú kis óvodás.

További szép napot neked,és vegyél be egy nyugtatót mielött megüt a guta!!!

2011. júl. 22. 12:16
 25/31 anonim ***** válasza:
80%

Huhhh, kedves kérdező, azért neked is elég érdekes ám a modorod!!!:-((

(Tegnapi 7:14-es válaszoló vagyok....)

2011. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó

-Bár nem szokásom a mások sértegetése,de ha valaki velem ilyen hangnemet üt meg,ráadásul alaptalanul, azzal én is ugyanazt a stílust veszem fel.Igazán nem értem a válaszoló agresszív reakcióját,hiszen semmi olyat nem írtam,kérdeztem ami erre okot adott volna neki.Nem igazán értem,miért kellett volna ezt a "szemtelen szöveget"válasz nélkül hagyni.Ismétlem,én arról nem tehetek,hogy pont egy olyan olvasó akadt erre a kérdésre,akinek hasonló problémája van.De ha így is történt,akkor sem kell ilyen stílusban válaszolni.Olvasd végig az elöző oldalakat,hogy én sértegettem-e valakit is.

2011. júl. 22. 15:05
 27/31 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mindenki a saját gyerekével törődjön, és főként ne vitatkozzatok itt feleslegesen. Mivel az én gyerekem is kb ennyi lesz ilyen időssen, kicsit én is hajlamos vagyok magamra venni, amikor valaki látatlanban orvosi diagnózist állít fel a gyerekemről. A gyerekorvosunk viszont azt mondta az ilyenekkel ne törődjek. A kislány egészséges, és kissebb rá az esély, hogy mondjuk cukorbeteg legyen, mint egy vele egykorú 18kg-os.
2011. júl. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
84%

Nem gutaütést kapok az ilyenektől, hanem undor kel el és max hányingerem lesz.

Egyébként persze süt a jóindulat ennek a kérdésnek minden szavából és a kommentárodból is

Ugye ez a testsúly abnormális egy ekkora gyereknek?

Jó rendben normális, de SZÖRNYŰ az a gyerek élőben, kilátszik a bordája, pipaszár lába és PECHJÉRE még magas is.

Mert nem lenne semmi, ha például

Mennyi a testsúlya a 4,5 éves gyerekednek?

vagy

Szerintetek nem kevés 13-14 kiló egy 4,5 éves gyereknek?

Mi lehet az oka, ha egy 4,5 éves gyerek csak 14 kiló?


És kommentár, megjegyzés nélkül. Magadban levontad volna a következtetéseket. De te nem ezt tetted.


Oké de nem vitatkozom, kiírok egy kérdést és majd levonom a következtetést.

2011. júl. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
97%

Gyerekekkel foglalkozom (eg.ügy) és igen, teljesen normális ez a testsúly. Az én gyerekeim husibbak ugyan, de ez a súly is teljesen rendben van.


( A stílusod viszont borzasztó, mi az, hogy "az anyja", talán az édesanyja vagy az anyukája, süt a fogalmazásodból a rosszindulat, biztosan nagyon szeretnek az emberek...)

2011. júl. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
78%

Képzeld, én 6 évesen voltam 15 kg. Nem voltam beteg, de picike voltam és nagyon vékony is, alig akartak iskolába engedni. Viszont csináltak egy felmérőt, ami szerint érettségben, agyilag messze meghaladtam a koromat, így egyértelmű volt, hogy mehetek iskolába az oviból. Egyébként nem tudom, mit vártak, mert anyukám is csak 147 cm magas, faterom 172, egyértelmű volt, hogy nem leszek soha nagydarab.

Így is lett, 155 cm vagyok, és 35 évesen, egy 22 hónapos gyerekkel vasággyal együtt vagyok 48 kg.


Egyébként szerintem is borzasztó a stílusod, és söprögess a saját házad táján! Ha gond lenne, védőnő szólt volna, és a gyermekorvos is már biztosan elküldte volna őket vizsgálatokra.

2011. júl. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!